7مزیت اصلی زندگی در فرانسه

آوریل 8, 2021
2 دیدگاه
مزایای زندگی در فرانسه 2021

مزایای زندگی در فرانسه

لیست مطالب

 در این مطلب، با هوم فرانس همراه باشید تا مزایای زندگی در فرانسه را مرور کنیم. مزایایی که نه تنها برای ما ایرانیان بلکه برای تمامی مردمان دنیا جذاب و تاثیرگذار هستند. 

 فرانسه یکی از زیباترین کشورهای قاره ی اروپا، با آب و هوایی بسیار مطبوع و فرهنگی اصیل و شگفت انگیز است. کشوری که در آن فرصت بازدید هرروزه آثار فرهنگی و لذت در محیط بینهایت زیبای آن وجود دارد اما آیا این دلایل برای انتخاب یک کشور به عنوان محل زندگی کافیست؟ با ما همراه باشید. 

1.در فرانسه کار در کنار زندگیست و نه خود آن!

 35 ساعت کار در هفته دیگر یک رویا نیست. در حالیکه کارمندان بسیاری از کشورهای دنیا از جمله ایران با ساعات کاری بیش از 45 ساعت در هفته مواجه هستند، قانون 35 ساعت کار در هفته میتواند بزرگترین مزیت زندگی در فرانسه باشد. فرانسوی ها هنوز هم میدانند که چگونه تعادل مناسبی بین زندگی و کار خود ایجاد نمایند. شاید عجیب به نظر برسد اما بسته شدن مغازه ها و خدمات در ساعت 7 بعدازظهر در فرانسه به دلیل حضور افراد خانواده در کنار هم در شب و لذت بردن از زندگی است؛ لذتی که در دنیای پرمشغله امروزه کمتر به آن اهمیت داده میشود. این قانون تنها مزیت کاری در فرانسه نیست؛ فرانسویها 30روز مرخصی استحقاقی با حقوق در سال دارند که به محض شروع به استخدام آغاز میشود. از دیگر موارد دارای اهمیت برای شاغلان، استفاده از تعطیلات است؛ به دین نحو که هیچ برنامه ای برای انجام کار در ماه آگوست ندارند. بله، همه باهم در تعطیلات به سر میبرند تا یادشان بماند که کار کردن برای زندگی بهتر است و نه خود آن!

شاید بگویید که حجم کار بالا، کارمندان را مجبور به حضور طولانی مدت در محیط کار خواهد کرد اما جالب است بدانید که یک قانون فرانسه که کارمندان را از بررسی ایمیلهای کاری خود پس از ساعت 6 بعد از ظهر منع کرده است، سروصدای زیادی در فضای وب ایجاد کرد. پس شما نباید انتظار داشته باشید که شرکای فرانسوی شما خارج از برنامه کاری آنها در دسترس باشند و یا اگر خود مقیم فرانسه شدید، بعد از این ساعت ایمیلتان را چک کنید. فرانسویها متخصص قطع ارتباط هستند و اوقات فراغت
خود را در فضای باز جهت پیاده روی، کایاک سواری یا صرفاً پیک نیک در حومه شهر با خانواده میگذرانند. 

7 مزیت زندگی در فرانسه

2.در کشور فرانسه یک زوج متاهل بدون دغدغه باشید !

 مالیات بالا یکی از دغدغه های اصلی زندگی در اروپا و کشورهای توسعه یافته به شمار میرود. دغدغه ای که در فرانسه برای زوجهای جوان میتواند بسیار سبک باشد!
شورای ملی فرانسه در سال 1999قراردادی به نام (
Pacte civil de solidarité پیمان همبستگی مدنی) را به تصویب رساند تا اجازه سازماندهی زندگی مشترک زوجهای جوان را با مالیات کمتری بدهد. امکان پرداخت مالیات مشترک، مالکیت مشترکین زوجین و اجازه اقامت فرزندان از دیگر موارد پیمان همبستگی مدنی فرانسه هستند. 

3.فرزندان خود را به کمک دولت فرانسه تربیت کنید !

تامین هزینه های فرزندآوری از بزرگترین نگرانی های زوجهای جوان در ایران و بعضی دیگر از کشورهای دنیاست. دولت فرانسه با تحت پوشش قراردادن تعداد زیادی از خدمات مراقبت از کودک و پیش دبستانی، همراه زوجهای جوان در این مسیر خواهد بود.
همچنین برای مراقبت از کودکان در خانه، یارانه ها و مزایای ویژه برای داشتن بیش از یک فرزند در نظر گرفته شده؛ از پول نقد اضافی گرفته تا مالیات پایین تر و انواع تخفیفهای عمده برای حمل و نقل. تشویق زنان به استفاده از 16 هفته مرخصی زایمان و
امکان دریافت حقوق کامل از محل کار خود از دیگر کمکهای دولت در مقوله فرزندآوری است. پدران همچنین میتوانند تا 11 روز از مرخصی پدری بدون از دست دادن حقوق بهره ببرند. اساساً به عنوان یک زن، یک انتخاب دشوار برای انتخاب نحوه زندگی خود در فرانسه دارید: به کار بروید و ماهانه 1500تا 2000یورو درآمد کسب کنید یا در خانه بمانید تا با تربیت فرزندان خود، حدود 1.200یورو در ماه دریافت کنید. با خرید ملک از طریق هوم فرانس و استفاده از امکانات دولت فرانسه، به فردای فرزندان خود بیاندیشید !

مزایای زندگی در فرانسه

4.در کشور فرانسه تحصیلات عالی خود را به ارزانترین قیمت بگذرانید

 مدرک Bachelor of science یا Bachelor of Arts خود را تنها با 181یورو در سال دریافت کنید و با 250یورو در سال برای تحصیلات تکمیلی خود ثبت نام کنید. این میزان شهریه بسیار کمتر از سایر کشورها است و یکی از اصلیترین مزایای زندگی دانشجویان در فرانسه به شمار میرود. مزیتی که نه تنها همراه با قیمت پایین بلکه با کیفیت آموزشی بالایی همراه است.

کالج های خصوصی در فرانسه (دانشکده های حقوق و پزشکی) نیز شهریه ای مابین 3000تا 10000یورو در سال دریافت میکنند که به نسبت کشورهایی مانند آمریکا و کانادا بسیار مقرون به صرفه به شمار میروند. علاوه بر مبحث شهریه، یک بورس تحصیلی برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته شده است که به آنان کمک میکند تا هزینه های زندگی خود را تأمین کنید. راحتی و شیرینی یادگیری زبان فرانسوی به نسبت کشورهای همسایه خود مانند آلمان، یکی دیگر از مزایای تحصیل در فرانسه است. در حالی که دانشگاههای انگلیسی زبان بسیاری نیز در فرانسه وجود دارند که هرکدام از برترین دانشگاههای حوزه خود هستند.

5.بهداشت و درمان مقرون به صرفه و کارآمد فرانسه

 تامین هزینه های درمانی همواره یکی از پارامترهای تعیین کننده کیفیت زندگی خوب برای مهاجران است. وجود بیمه مناسب سبب ایجاد اطمینان خاطر خواهد بود؛ اطمینان خاطری که توام با احساس احترام به حقوق شهروندی است. دریافت کارت اقامت فرانسه به همراه Carte vitale؛ کارت ورود به دنیای بازپرداخت دارو، داروهای تجویزشده ارزان (یا رایگان) و چک های پزشکی رایگان یکی از بهترین انواع بیمه در دنیا محسوب میشود. این تمام امکانات درمانی نیست. هر ماه یک نرخ ثابت از حقوق شما گرفته میشود و به صندوق بیمه درمانی واریز میشود تا بتوانید به طور رایگان به پزشک عمومی مراجعه کنید. اگر در بیمارستان بستری شوید، مهمترین هزینه ای که ممکن است پرداخت کنید 18یورو در روز است. 18یورو در روز برای درمان در بالاترین سطح، هزینه ی بسیار کمی حتی در ایران به شمار میرود حال تصور کنید که با پرداخت این هزینه، کیفیت خدمات پزشکی به مراتب بالاتر از سطح متوسط جهانی دریافت خواهید کرد. بیشتر در باره بیمه فرانسه اینجا بخوانید.

6.فرانسه ؛ مهد هنر دنیا

 از موزه لوور فرانسه گرفته تا گالری های بیشمار هنری، دیگر بر کسی پوشیده نیست که فرانسه مهد هنر مدرن دنیاست. پس اگر به دنبال یک زندگی سراسر عالی با سرگرمی های فراوان هستید، فرانسه انتخاب اول شماست. کشوری با بیش از 5 موزه مشهور جهانی که امکان سیاحت در تاریخ را به شما میدهند. صحبت در مورد جاذبه های گردشگری فرانسه بسیار است پس برای مشاهده مطالب مرتبط با گردشگری فرانسه، مجله خبری ما را دنبال کنید. 

7.غذا در فرانسه قدمتی فراجهانی دارد

 حفظ ارزشهای سنتی غذایی به همراه تکنولوژی های مدرن غذایی سبب شده است تا غذا به عنوان یکی از مزیتهای اصلی زندگی در فرانسه به شمار رود؛ مزیتی که برای بسیاری از افراد بسیار مورد توجه و دارای اهمیت است. سیستم صدور گواهینامه غذایی ویژه  L’appellation d’origine contrôlée از سال 1411 و تنوع بالای غذا در مناطق مختلف فرانسه، سبب شده است تا این مقوله در فرانسه فراجهانی شود. غذاهای فرانسه شهرت جهانی دارند با این وجود، آیا کشف جاذبه های جدید همراه با وعده های غذایی جدید برای امتحان وجود دارد؟ بله، از استیک های بینظیر، کرپ های گندم سیاه، سوپ های مختلف و منحصر به فرد بگیر تا ساندویچ های محلی و با کیفیت.

خبر خوب برای علاقمندان به غذا در فرانسه، کیفیت بالا و قیمت معقول است؛ گویا سیاست داخلی فرانسه بر مبنای استفاده همکان از نیازهای اولیه در بهترین سطح جهانی است پس با اقامت در این کشور، علاوه بر داشتن زندگی باکیفیت، از لحظه لحظه زندگی خود لذت ببرید.

 در این مطلب، 7مزیت باورنکردنی اقامت در فرانسه را با هم بررسی کردیم. مزایای زندگی در فرانسه قاعدتا بسیار بیشتر از موارد گفته شده است، از موارد دیگر میتوان کیفیت بالای آب و هوایی، حمل و نقل شهری مناسب، آزادی، رفاه و امنیت را نام برد. خواهشمند است با ارسال پیام و نظرات خود، تیم ما را در تهیه مطالب مفید و جذاب یاری کنید. اینجا هستیم تا با بررسی زوایای مختلف زندگی در فرانسه، همراه و همگام شما در مسیر مهاجرت به این کشور محبوب و مدرن باشیم. 

2 دیدگاه

  1. Sarah
    آوریل 8, 2021
    | پاسخ
    | پاسخ

    عالی بود سپاس فراوان 👏

ارسال دیدگاه

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.