چگونه با یادگیری زبان فرانسه، ویزا دریافت کنیم؟

ژوئن 19, 2022
0 دیدگاه
چگونه با یادگیری زبان فرانسه، ویزا دریافت کنیم؟

آنچه در این نوشتار مورد بررسی قرار می گیرد

نحوه اخذ ویزا با یادگیری زبان فرانسه

فرانسوی دومین زبان مکالمه رایج در اروپا بوده که همراه با انگلیسی در اکثر کشورهای دنیا آموزش داده می‌شود. هوم فرانس قصد دارد تا در این مطلب علاوه بر راهنمایی در موردِ نحوه یادگیری زبان فرانسه، راه و روش حضور در دانشگاه‌های کشور فرانسه را نیز بررسی کند.
زبان فرانسوی، زبانِ بسیار مورد احترام و شناخته شده‌ای در بینِ کارفرمایان و دانشگاه‌های سراسر جهان به‌شمار می‌رود. افرادی که در زبان فرانسه تبحر دارند، غلاوه بر امکانِ دریافت ویزا، فرصت‌های زیادی را نیز برای یافتنِ شغلِ مناسب، ایجادِ مشاغلِ شخصی و ادامه تحصیل آکادمیک خواهند داشت. حال سوال اصلی اینجاست که در کجا می‌توان به این هدف بزرگ رسید؟ پاسخ بسیار آسان است؛ در خودِ کشور فرانسه!
اقامت در میان فرانسه زبانان، تمام آن چیزی است که برای یادگیریِ این زبان نیاز دارید. فارغ از اینکه سطحِ زبان فرانسوی شما خوب باشد یا متوسط و حتی ضعیف، باز هم با حضورِ خود در فرانسه، به آسانی این زبان شیرین و کاربردی را یاد خواهید گرفت. یک استراتژیِ خوب و ذهنیت قوی شما را در مدت زمان کوتاهی به سطح پیشرفته‌ای در زبان فرانسوی در این کشور خواهد رساند. در زیر چند نکته بسیار ساده و علمی را براش شروع موثر به شما خواهیم آموخت:

با سلام در فرانسه شروع کنید

 Bonjour! – سلام/ صبح بخیر
 Bonsoir! – شب بخیر
 Je m’apelle… – اسم من … است
 Comment allez-vus? – حالِت خوبه؟
 Je vais bien – من خوبم
 Merci! – ممنون
 Excusez moi – ببخشید
 S’ill vous plait! –لطفاً
 Salut! – خداحافظ
 A plus tard – بعداً میبینمت
 Apres vous – بعد از شما
 Bonne journee – روز خوبی داشته باشی
 Bon Anniversaire – تولدت مبارک
 Bonne route – سفر بخیر
 Bon appetite – از غذا لذت ببرید
 Sante! –سلامتی

این‌ها فقط برخی از رایج ترین کلماتی بودند که برای شروع یک مکالمه اساسی به آن‌ها نیاز خواهید داشت. سعی کنید تا این کلمات را آموخته و با آنان جملات متعددی بسازید.
یکی دیگر از مزایای یادگیری زبان فرانسوی در فرانسه، عدمِ نیاز به شبیه‌سازی مکالمه در ذهن است زیرا افراد محلی زیادی در آنجا وجود دارند که می‌توانید با آنان، این مکالمات ساده را آغاز کرده و به اشکالات خود پِی ببرید.

یادگیری زبان فرانسه

برای یادگیری زبان فرانسه همیشه یادداشت‌ برداری کنید

یکی از راه های یادگیری زبان فرانسه، یادداشت برداری است. یادداشت‌ها ابزار بسیار مهمی برای یادگیری یک زبان خارجی جدید محسوب می‌شوند زیرا حافظه انسان برای گسترش واژگان هیچ‌گاه کافی نخواهد بود!
شما همیشه باید یک کلمه را مکرراً مرور کنید تا ملکه ذهنتان شود. زمانی که زبان فرانسه را در فرانسه فرا می‌گیرید، با کلمه‌های ناشناخته‌ای روبرو خواهید شد که یادداشت‌برداری آنان بسیار مفید است پس همیشه یک دفتر و قلم همراه خود داشته باشید.

برای آشنایی با هزینه های زندگی دانشجویی در فرانسه، بر روی لینک کلیک کنید.

به فرانسه بخوانید و صحبت کنید

تواناییِ مغز ما در به‌خاطر سپردن و اتصالِ اطلاعات زمانی به حداکثر توان خود می‌رسد که فعالیتی را سرگرم‌کننده بداند. هوشمندانه‌ترین توصیه برای یادگیری زبان فرانسوی، ترکیبِ سرگرمی و یادگیری است.
آیا گردشگری را دوست دارید؟ همین الان وارد اینترنت شده و مقالات مربوط به جاذبه‌های گردشگری فرانسه را به زبان فرانسوی بخوانید. از آنجا که این موضوع موردِ علاقه شماست، خواهید دید که یادآوری کلمات جدید را آسان‌تر خواهید کرد، به تدریج پیچیدگی مطالبی را که می‌خوانید افزایش دهید.

برای کسب اطلاعاتی در رابطه با کار در فرانسه با زبان انگلیسی، مقاله مربوطه را مطالعه فرمایید.

حال با خواندنِ مطالبِ مشکل‌تر مانند یک مجله، خود را به چالش بکشید. می‌توانید زمانِ خاصی را برای خواندن تنظیم کنید، به‌عنوان مثال، نیم ساعت قبل از خواب، مطالب را بخوانید.
یادگیریِ یک زبان فقط یادگیریِ کلمات جدید یا دستور زبان نیست، پس از دستیابی به سطحِ مطلوبی از دانش در فرانسه، باید بتوانید صحبت کنید که این امر با حضور در فرانسه، به اوج شکوفایی خود می‌رسد. اگر قادر به انجام مکالمه مداوم به زبان فرانسه نیستید، آرام پیش بروید تا پس از مدت کوتاهی، تأثیر شگرف این روش را ببینید.

با دیگران شروع به صحبت با زبان فرانسه کنید

نحوه یادگیری زبان فرانسه

یادگیری زبان فرانسه در فرانسه، فرصتِ زندگی برای غرق‌شدن کامل در یک محیط پر جنب و جوش و پویاست. در فرانسه هیچ‌گاه ترس از قضاوت شدن را نخواهید داشت زیرا فرانسوی‌ها دوست دارند تا تلاش خارجی‌ها برای صحبت را ببینند و به آنان کمک زیادی نیز می‌کنند.
صادقانه بگویم هیچ جایی بهتر از فرانسه برای تمرین یادگیری زبان فرانسه وجود ندارد.

بازارها و مکان‌هایِ خرید فرانسه فضاهای مناسبی برای تمرین مکالمه اساسی زبان فرانسوی به‌شمار می‌روند زیرا شما باید از فروشندگان یک محصول را خواسته و نهایتا با اعداد و ارزها و غیره معامله را انجام دهید که نمود کاملی از تمرین یادگیری زبان فرانسه محسوب می‌شود. از دیگر فضاهای عالی یادگیری زبان فرانسه، رستوران‌ها هستند که در شهرهای استراسبورگ و مولوز به اوج خود رسیده‌اند. سفارش غذا در نوعِ خود بهترین آموزش به شمار می‌رود.
همچنین شما می‌توانید با پیوستن به باشگاه‌های ورزشی و انجام فعالیت‌های موردِ علاقه خود، زبان فرانسوی را به بهترین شکل یاد بگیرید، علاوه بر این‌ها، شما با آداب و رسم و رسوم مردمان فرانسه نیز آشنا خواهید شد.
شناساییِ اینکه کدام یک از روش‌های یادگیری زبان فرانسه برای شما مفید است، به عهده خودتان است. نبودِ استعداد یادگیری یکسان در افراد مختلف، حقیقتی اثبات شده است، پس اگر به نسبت سایرین، استعداد کمتری دارید و یا یادگیری انفرادی را به گروهی ترجیح می‌دهید، باز هم فرانسه بهترین مکان برای فراگیری است.
خوشبختانه، این کشور با دارا بودن سیستم آموزشی حرفه‌ای و متنوع خود، امکانِ آموزش به مبتدیان و افراد نیمه حرفه‌ای را در خود دارد، پس هر کس با یافتن دوره‌ای کاملاً متناسب با نیازهای فردی و مالی خود، در مسیرِ درست یادگیری قرار گیرند.

اخذ ویزای فرانسه از طریق یادگیری زبان

هوم فرانس در ادامه با پاسخ به پرسش‌های متداول شما دوستداران یادگیری زبان فرانسوی، همه فوت و فن دریافت ویزای فرانسه از طریق یادگیری زبان فرانسه را خواهد گفت، سوالات متداول به شرح زیر می‌باشند.

  • آیا می‌توانم برای یادگیری زبان فرانسه در فرانسه ویزا بگیرم؟

اگر قصد دارید 90 روز یا کمتر در اروپا تحصیل کنید، باید برای ویزای کوتاه مدت شینگن اقدام کنید. اما اگر قصدِ تحصیل بیش از 90 روز تا یک سال را دارید، ویزایِ طولانی مدت شینگن از طریق دریافتِ نامه پذیرش از سمت کالج و موسسات آموزش زبان فرانسوی، خیلی راحت و سریع امکان‌پذیر است. دو شهر استراسبورگ و مولوز، بهترین گزینه‌ها برای اقدام هستند، پس همین حالا به کارشناسان پیام داده و پروسه خود را آغاز نمایید.

  • بهترین مکان برای یادگیری زبان فرانسه در فرانسه کجاست؟

در زیر، لیست بهترین شهرهای دیگر فرانسه برای یادگیری زبان فرانسه آمده است:
– استراسبورگ
– مولوز
– گرنوبل؛ شهر آلپ گرنوبل همیشه در میان سه شهر برتر دانشجویی فرانسه قرار داشته است.
– لیون؛ یکی دیگر از شهرهای برجسته دانشجویی در فرانسه است و دانشجویان می توانند به جای پاریس اینجا را در نظر بگیرند.
– تولوز
– رن
– مونپلیه
– نانت

  • هزینه یادگیری زبان فرانسه در فرانسه چقدر است؟

از نظر شهریه، شما می‌توانید یک سال را با پرداخت کمتر از 3000 یورو (احتمالاً حتی 1000 یورو در دانشگاه مونپلیه یا سوربن( بگذرانید. با این حال بسته به کلاس‌هایِ خصوصی، ممکن است این هزینه‌ها به حدود 6000 – 8000 یورو  نیز برسند.

  • چگونه دانشجو می‌تواند شهروند فرانسه شود؟

اکثر دانشجویان بین‌المللی برای تکمیل برنامه دوره 3-4 ساله خود در حال تحصیل در یک ویزای طولانی مدت فرانسه هستند. دولت فرانسه به اتباعِ خارجی اجازه داده است که اگر پنج سال را در فرانسه گذرانده باشند، درخواست تابعیت فرانسه کنند.

ارسال دیدگاه

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.