اقامت فرانسه - شرکت هوم فرانس

اقامت فرانسه از طریق خرید ملک 2022

آنچه در این نوشتار بررسی می شود.

همین امروز مشاوره رایگان خود را دریافت نمایید
شرکت هوم فرانس اولین آژانس املاک رسمی ایرانی در فرانسه با مجوز از اتاق بازرگانی کشور فرانسه

یکی از راههای اخذ اقامت فرانسه، اقامت فرانسه از طریق خرید ملک می باشد. اخذ اقامت فرانسه به روشهای مختلفی صورت میگیرد.  روش هایی چون ازدواج، تحصیل، اشتغال، درمان و سرمایه گذاری و اقامت از طریق خرید ملک در فرانسه از جمله آن ها می باشد. خرید ملک در فرانسه علاوه بر راهی برای دریافت اقامت طولانی مدت است می تواند با توجه به بازار خوب و مثبت ملک در این کشور به یک سرمایه گذاری مطمئن نیز تبدیل شود.

کشور فرانسه با داشتن فرهنگ غنی، آثار باستانی فراوان، سواحل زیبا و جذاب، توع غذایی بالا و …، هرساله مقصد مهاجران زیادی از سراسر دنیا می‌باشد. کیفیت و شاخص بالای امید به زندگی سبب شده است تا فرانسه ششم اقتصاد بزرگ در دنیا باشد. متقاضیان اقامت فرانسه می توانند از طرق گوناگون به کشور فرانسه مهاجرت نمایند. در این مقاله، هوم فرانس سعی دارد تا شما را با سریع‌ترین روش‌های اخذ اقامت فرانسه آشنا سازد.

اخذ اقامت فرانسه از طریق خرید ملک

 مطمئن ترین روش اخذ اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی ، خرید ملک می‌باشد. با خرید ملک در فرانسه علاوه بر اخذ اقامت دائم، سرمایه‌گذاری مثبت در این کشور انجام دهید.

شاید باورش کمی سخت باشد ولی می‌توان با خرید ملک در فرانسه و تمکن مالی، از راه دور و بدون نیاز به حضور متقاضی و خانواده وی و حتی بدون آنکه مجبور به دریافت ویزای توریستی شنگن و یا سابقه سفر باشید، اقامت فرانسه را دریافت کنید.

در این خصوص پرسش‌های بسیاری برای متقاضیان به وجود می‌آید که متداول‌ترین آن‌ها در اینجا پاسخ داده شده است.

مبلغ موردنیاز جهت خرید آپارتمان در فرانسه چقدر است؟

حداقل مبلغ جهت خرید ملک در فرانسه حدودا 70,000 یورو بوده که این مبلغ با توجه به شرایط متقاضی قابل افزایش است. از مزایای قابل توجه این روش اخذ اقامت، انتخاب شهر مورد نظر توسط خود خریدار است. کارشناسان هوم فرانس، می‌توانند شما را در انتخاب شهر موردنظرتان یاری کنند.

منظور از سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در فرانسه چیست؟

با خرید یک ملک به ارزش 70 هزار یورو در فرانسه و دریافت حداقل اجاره ماهیانه 500 بورو در ماه، می‌توانید معادل 15 میلیون تومان در ماه کسب درآمد کنید. این سرمایه گذاری در کنار دریافت اقامت دائم فرانسه، فرصت بزرگی است. آن را از دست ندهید!

حداقل متراژ مورد نیاز جهت دریافت اقامت فرانسه چقدر است؟

طبق قوانین کشور فرانسه، یکی از مهم‌ترین فاکتورهای خرید ملک در این کشور، متراژ است که این عدد برای سرپرست خانواده حداقل 14 و برای همسر و فرزندان زیر 18 سال نیز هر یک 9 متر مربع است. یعنی در مجموع یک خانواده 5 نفری باید حداقل یک خانه 50 متری خریداری نمایند.

آیا فاکتور دیگری برای اخذ اقامت فرانسه از طریق خرید ملک وجود دارد؟

فاکتور مهم دیگر جهت دریافت اقامت از طریق خرید ملک، تمکن ماهیانه بالای 1300 یورو است. یعنی شخص متقاضی علاوه بر خرید ملک در فرانسه و رعایت حداقل متراژ آن، باید امکان کسب حداقل 1300 یورو درآمد ماهیانه را در کشور مبدا (ایران) داشته باشد. این منابع درآمدی باید به‌صورت مستمر از طریق درآمدهای ثابت شخص مانند سود سپرده بانکی، حقوق بازنشستگی، اجاره ملک یا سهام و .. به اثبات برسد. مشاوران ما در این خصوص همراه شما هستند، پس دیگر سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

مراحل خرید ملک در فرانسه

خرید ملک در فرانسه یک پروسه حدودا سه تا چهار ماهه بوده که شامل مراحل زیر است:

 • مشاوره تخصصی و رایگان جهت خرید ملک در شهرهای مختلف فرانسه
 • عقد قرارداد رسمی و معتبر با مشتری بدون نیاز به پیش پرداخت یا هزینه جانبی
 • ارایه عکس و فیلم‌های مختلف املاک به متقاضی جهت انتخاب ملک
 • ارسال فیلم زنده از فضاهای مختلف داخلی و بیرونی املاک منتخب خریدار
 • امضای وکالت قرارداد خرید در سفارت فرانسه در تهران
 • بررسی و کارشناسی شرایط ملک و تایید صحت و سلامت مدارک و اسناد ملکی توسط دفتر اسناد رسمی
 • پرداخت کلیه هزینه‌های خرید ملک طبق تعرفه‌های قانونی و رسمی به حساب دفتر ثبت اسناد رسمی کشور فرانسه در دو مرحله و به فاصله حدود 60 روز
 • صدور سند 6 دانگ رسمی و قطعی به نام خریدار ایرانی
 • تحویل ملک در روز امضای نهایی و امکان تحویل کلید و سند در تهران و فرانسه به انتخاب خریدار

پروسه اخذ اقامت فرانسه از طریق خرید ملک برای اتباع خارجی:

 • با خرید ملک در فرانسه و در صورت احراز شرایط، در ابتدا یک اقامت یک ساله به صورت ویزای تایپ D به شخص متقاضی داده می‌شود که در پاسپورت ایرانی وی نیز الصاق می‌گردد.
 • از سال دوم، ویزای اقامتی به کارت اقامت تیدیل می‌شود.
 • هر سال امکان تمدید این کارت برای مدت یک سال دیگر برای فرد متقاضی وجود دارد.
 • با گذشت 5 سال از اقامت و زندگی فرد در فرانسه، متقاضی می‌تواند برای اقامت دائم فرانسه اقدام کرده و پس از دائمی‌شدن اقامت، دیگر الزامی برای داشتن ملک نخواهد بود.
 • متقایان می‌توانند در هر زمان از اقامت خود در فرانسه برای ثبت شرکت در این کشور اقدام کرده و به این وسیله مجوز کار دریافت کنند که پس از 3 سال از راه‌اندازی کسب‌وکار و پرداخت مالیت بر درآمد، اقدام به دریافت پاسپورت و حق شهروندی نمایند.

دریافت مشاوره رایگان

اخذ اقامت تحصیلی در فرانسه

فرانسه به دلیل برخورداری از آموزش درجه یک و دانشگاه های تراز اول دنیا مقصد بسیاری از دانشجویان بین المللی است که هر ساله وارد این کشور می شوند. در این کشور دوران ابتدایی از 3 سالگی به صورت غیر رسمی و از 6 سالگی به صورت اجباری آغاز می شود. دانش آموزان بعد از 12 سال آموزش رایگان در این کشور باید خود را آماده ورود به دانشگاه ها کنند. در این کشور بیش از 3500 موسسه یا دانشگاه بین المللی وجود دارد که پذیرای هر ساله دانشجویان داخلی و خارجی است. این کشور از نظر توسعه تحقیقات و هزینه هایی که بابت پیشرفت علم کرده است در رتبه شش جهان قرار دارد. جلبت است بدانید که فرانسه از نظر سایت QS در سال 2017 برترین مقصد دانشجویان برای تحصیل انتخاب شده است. علاوه براین فرانسه به دلیل سابقه طولانی در استعمار بسیاری از کشورهای جهان بیش از 274 میلیون نفر فرانسوی زبان در سراسر جهان دارد و همین امر یک امتیاز برای اخذ ویزای تحصیلی در فرانسه محسوب می شود. ویزای فرانسه برای تحصیل به دو شکل کوتاه مدت به صورت سه و شش ماه و همچنین به شکل بلند مدت برای زمان بیشتر از شش ماه صادر می شود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت تحصیلی در فرانسه : 

 • ارائه نامه پذیرش دانشگاه
 • ارائه مدرک مالی برای هزینه های زندگی و تحصیل
 • ارائه پاسپورت
 • ترجمه مدارک شناسایی و تحصیلی
 • ارائه آخرین مدرک تحصیلی
 • ارائه مدرک زبان معتبر

اخذ اقامت کاری در فرانسه

ارائه پیشنهاد کاری از طرف کارفرما در یکی از شهرهای فرانسه از واجبات دریافت اقامت کاری در این کشور است که این موضوع برای افرادی که در این کشور تحصیل کرده‌اند، بسیار راحت‌تر می‌باشد زیرا پس از فارغ التحصیل شدن در یکی از دانشگاه‌های فرانسه، به مدت یک سال اجازه ماندن در این کشور برای یافتن شغلی مرتبط به رشته تحصیلی خود و تبدیل ویزای دانشجویی خود به ویزای کاری وجود دارد. دانشجو پس از یافتن شغل موردنظر خود می‌تواند این مهلت یک ساله را تا 5 سال تمدید کند. تسلط شما به زبان فرانسه از مهم‌ترین پارامترهای یافتن کار در این کشور است. در سال‌های اخیر فرانسه به نیروهای کار ماهر در رشته‌های مختلفی چون بازیگری، هنر، تحقیقات و پژوهش و …، ویزای 4 ساله Talent Passport می‌دهد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری فرانسه:

 • ارائه مجوز کار از طرف کارفرما به شما
 • ارائه پاسپورت
 • ارائه فرم‌های رسمی ویزای فرانسه
 • ارائه عکس پرسنلی با پس زمینه سفید
 • پرداخت هزینه‌های مربوط به درخواست ویزای کار
 • مدرک مبنی بر تمکن مالی برای حداقل 3 ماه زندگی در فرانسه

اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج

اگر شما با یک فرد فرانسوی ازدواج کنید به شما اقامت بلند مدت داده می‌شود. البته در سال‌های اخیر به‌دلیل سو استفاده‌های صورت گرفته، قوانین سخت‌تری برای این نوع اقامت وضع شده است بدین نحو که در صورت ازدواج با یک فرانسوی، ابتدا اقامت یکساله و در صورت پایداری ازدواج، اقامت 3 ساله و در صورت جدا نشدن زوجین، اقامت دائم به شما اهدا خواهد شد.

اخذ اقامت فرانسه از طریق ویزای درمانی

کشور فرانسه با اختصاص 11 درصد از تولید ناخالص خود به بخش بهداشت، بیش از 80 درصد هزینه‌های بیمارستانی را پوشش می‌دهد. علاوه بر این، فرانسه دارای یکی از باکیفیت‌ترین مراکز پزشکی و مراقبتی دنیاست. بسیاری از افرادی که نیاز به مراقبت‌های پزشکی خاص دارند اما موفق به دریافت آن در کشور خود نیستند، می‌توانند با اخذ اقامت درمانی وارد کشور فرانسه شده و از امکانات درمانی این کشور بهره‌مند شوند. اخذ مجوز اقامت فرانسه برای اهداف پزشکی و درمانی سه ماه بوده و اگر فرد نیاز به مدت زمان بیشتری نیاز داشته باشد، می‌تواند مدت زمان بیشتری جهت اقامت درخواست کند.

مدارک موردنیاز برای اخذ فرانسه از طریق ویزای درمانی:

 • ارائه مدرک از کلینیک یا پزشک در فرانسه مبنی بر لزوم دریافت خدمات پزشکی از این کشور برای افراد
 • ارائه اسناد مالی برای تامین هزینه‌های مالی خدمات پزشکی دریافتی
 • فرم‌های تکمیل شده برای ویزای درمانی
 • ارائه پاسپورت برای بیش از 3 ماه اعتبار
 • ارائه بیمه‌نامه با پوشش حداقل 30 هزار یورو
 • ارائه مدرک جهت اسکان اقامت
 • ارائه مدارک ترجمه شده هویت شخصی

مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری

برخلاف انواع دیگر اقامت در فرانسه، که به شکل کوتاه مدت ارائه می شود، اقامت فرانسه از طریق خرید ملک یا مستغلات و یا سرمایه گذاری راهی به مراتب آسان تر و سریع تر برای رسیدن به اهداف اقامت طولانی مدت شما برای یک زندگی دایمی را فراهم میکند .

برای دریافت ویزا یا اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری با خرید ملک در واقع نیاز به هیچ گونه انتقال سرمایه جز هزینه ملک به این کشور را ندارید . با اخذ این مدل اقامت در فرانسه  امکان خود اشتغالی و یا ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار در این کشور را خواهید داشت. البته خوب است بدانید که فرانسه یکی از امن ترین کشورهای جهان برای سرمایه گذاری محسوب می شود. صنعت توریسم در فرانسه یکی از بهترین زمینه ها برای سرمایه گذاری محسوب می شود. خرید ملک در فرانسه برای ایجاد مراکز تفریحی و توریستی بسیار درآمدزا محسوب می شود.

برای خرید ملک در فرانسه با هدف اقامت بهتر است بدانید که علاوه بر تامین شرایط اقامت یک سرمایه گذاری امن نیز محسوب می شود. قیمت ملک در سال های 2019 و 2018 سیر صعودی به خود گرفته است و تا 8 درصد بر قیمت ملک در این کشور رشد داشته است. البته خرید ملک در فرانسه علاوه بر اینکه برای شما شرایط دریافت اقامت بلند مدت را فراهم می کند یک سرمایه گذاری بلند مدت نیز محسوب می شود زیرا معمولا از نظر قیمت معمولا در بازه های کوتاه مدت افت بازار را شاهد هستیم اما در بازه طولانی قیمت و ارزش ملک در این کشور رو به صعود است. بازار ملک در فرانسه یکی از بهترین شرایط را برای سرمایه گذاری فراهم آورده است. معمولا خرید ملک در فرانسه برای یک مهاجر و غیر فرانسوی بازه ای حداقل سه ماهه است و اگر طی این مدت نیاز به تامین منابع مالی نیز داشته باشید این مدت طولانی تر نیز خواهد شد. 

در این مقاله، تمامی روش‌های اخذ اقامت در فرانسه را بررسی کردیم. پیشنهاد اکید متخصصان ما، اخذ اقامت فرانسه از طریق خرید ملک و سرمایه‌گذاری است. در پایان مزایای دریافت اقامت فرانسه از طریق خرید ملک را با هم بررسی می‌کنیم.

مزایای دریافت اقامت فرانسه

 • دریافت گواهینامه بین‌المللی رانندگی
 • تحصیل رایگان در دانشگاه‌های دولتی و با کیفیت فرانسه
 • استفاده از بیمه پزشکی رایگان در فرانسه (حتی دندانپزشکی و جراحی)
 • افتتاح حساب بانکی بین‌المللی در کشور فرانسه
 • امکان اجاره‌دادن ملک خریداری شده در فرانسه
 • امکان درخواست پاسپورت و حق شهروندی با ارزش و معتبر فرانسه با راه‌اندازی کسب‌وکار
 • امکان ثبت شرکت و فعالیت‌های اقتصادی
 • امکان دریافت وام بانکی در فرانسه در صورت ثبت شرکت
 • سفر به کشورهای حوزه شنگن بدون نیاز به ویزا
 • امکان فروش ملک خریداری‌شده بدون قید و شرط