اقامت فرانسه - شرکت هوم فرانس

اقامت فرانسه از طریق خرید ملک 2024

آنچه در این نوشتار بررسی می شود.

دریافت مشاوره رایگان

چگونه اقامت فرانسه را بگیریم؟

یکی از راههای اخذ اقامت فرانسه، اقامت فرانسه از طریق خرید ملک می باشد. اخذ اقامت فرانسه به روشهای مختلفی صورت میگیرد. روش هایی چون ازدواج، تحصیل، اشتغال، درمان و اقامت از طریق خرید ملک در فرانسه از جمله آن ها می باشد. خرید ملک در فرانسه علاوه بر راهی برای دریافت اقامت طولانی مدت است می تواند با توجه به بازار خوب و مثبت ملک در این کشور به یک سرمایه گذاری مطمئن نیز تبدیل شود.

کشور فرانسه با داشتن فرهنگ غنی، آثار باستانی فراوان، سواحل زیبا و جذاب، توع غذایی بالا و …، هر ساله مقصد مهاجران زیادی از سراسر دنیا می‌باشد. کیفیت و شاخص بالای امید به زندگی سبب شده است تا فرانسه ششم اقتصاد بزرگ در دنیا باشد. متقاضیان اقامت فرانسه می توانند از طرق گوناگون به کشور فرانسه مهاجرت نمایند. در این مقاله، هوم فرانس سعی دارد تا شما را با سریع‌ترین روش‌های اخذ اقامت فرانسه آشنا سازد.

اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی

نحوه اخذ اقامت فرانسه

 مطمئن ترین روش اخذ اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی، خرید ملک می‌باشد. با خرید ملک در فرانسه علاوه بر اخذ اقامت دائم فرانسه، سرمایه گذاری مطمئن در این کشور انجام دهید. شاید باورش کمی سخت باشد اما می‌توان با خرید ملک در فرانسه از طریق تمکن مالی، از راه دور و بدون نیاز به حضور متقاضی و خانواده وی، تنها با داشتن دو رویداد شینگن در پاسپورت، اقامت فرانسه را دریافت کنید.

در این خصوص پرسش‌های بسیاری برای متقاضیان به وجود می‌آید که متداول‌ترین آن‌ها در اینجا پاسخ داده شده است.

مبلغ موردنیاز جهت خرید آپارتمان در فرانسه چقدر است؟

حداقل مبلغ جهت خرید ملک در فرانسه حدودا 90,000 یورو بوده که این مبلغ با توجه به شرایط متقاضی قابل افزایش است. از مزایای قابل توجه این روش اخذ اقامت، انتخاب شهر مورد نظر توسط خود خریدار است. کارشناسان هوم فرانس، می‌توانند شما را در انتخاب شهر موردنظرتان یاری کنند.

منظور از سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در فرانسه چیست؟

با خرید یک ملک به ارزش 90 هزار یورو در فرانسه و دریافت حداقل اجاره ماهیانه 500 یورو در ماه، می‌توانید معادل 15 میلیون تومان در ماه کسب درآمد کنید. این سرمایه گذاری در کنار دریافت اقامت دائم فرانسه، فرصت بزرگی است. آن را از دست ندهید!

حداقل متراژ مورد نیاز جهت دریافت اقامت فرانسه چقدر است؟

طبق قوانین کشور فرانسه، یکی از مهم‌ترین فاکتورهای خرید ملک در این کشور، متراژ است که این عدد برای سرپرست خانواده حداقل 14 و برای همسر و فرزندان زیر 18 سال نیز هر یک 9 متر مربع است. یعنی در مجموع یک خانواده 5 نفری باید حداقل یک خانه 50 متری خریداری نمایند.

آیا فاکتور دیگری برای اخذ اقامت فرانسه از طریق خرید ملک وجود دارد؟

فاکتور مهم دیگر جهت دریافت اقامت از طریق خرید ملک، تمکن ماهیانه بالای 1300 یورو است. یعنی شخص متقاضی علاوه بر خرید ملک در فرانسه و رعایت حداقل متراژ آن، باید امکان کسب حداقل 1300 یورو درآمد ماهیانه را در کشور مبدا (ایران) داشته باشد. این منابع درآمدی باید به‌صورت مستمر از طریق درآمدهای ثابت شخص مانند سود سپرده بانکی، حقوق بازنشستگی، اجاره ملک یا سهام و .. به اثبات برسد. مشاوران ما در این خصوص همراه شما هستند، پس دیگر سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

مهمترین پارامترهای ضروری در خرید ملک در فرانسه

اخذ اقامت فرانسه با سرمایه گذاری

با شروع بحرانی اقتصادی جهان در سال 2008 و تضعیف کشورهایی مانند اسپانیا و ایتالیا، فرانسه به نسبت قیمت خوبی برای خرید املاک داشت و توانست شرایط اقتصادی خود را پایدار نگه دارد. ثبات این کشور در طی بحران اقتصادی، این کشور را به مکان خوبی برای سرمایه‌گذاری و نهایتا اخذ ویزا از طریق خرید ملک مبدل کرد.

حال سوال اصلی این است که با تداوم وضعیت فعلی و سرآمد شدن فرانسه به‌ عنوان یکی از اقتصادهای قوی در جهان، چه راه‌هایی برای یافتن و خرید ملک در آن وجود دارد؟

آیا سیستم بنگاه‌داری در فرانسه به روال قبل بوده و یا اینکه پیشرفت‌های متعددی در آن حاصل شده است؟

راهکارهای عملی یافتن ملک مناسب در فرانسه و شفافیت فروشندگان در دادن اطلاعات سبب شده است تا پلتفرم‌های مجازی و وب‌سایت‌های معتبر، اصلی‌ترین مرجع خرید ملک در فرانسه به شمار روند. وجود روزنامه‌ها و مجلات املاک و نیز مشاوره با یک مشاور املاک یا مسکن (un agent immobilier) یا حتی از طریق یک حراج عمومی (vente aux enchères)، راه‌های مناسبی برای یافتن ملک موردنظر خود به شمار می‌روند.

پیشنهاد ما، مشاوره با کارشناسان مستقر در فرانسه شرکت هوم فرانس و دریافت اطلاعات به‌روز است. آشنایی با سلایق مشتریان ایرانی، در نظر گرفتن تمامی پارامترهای موثر در خرید ملک و عدم نیاز به مشاوره به زبان فرانسوی تنها بخشی از فواید خرید ملک از طریق وبسایت هوم فرانس محسوب می‌شوند.

توصیه‌های شخصی هیچ‌گاه توصیه‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری نخواهند بود پس با مراجعه به شرکت‌های نامعتبر در فرانسه، اقدام به خرید ملک در این کشور نکنید و سرمایه خود را هدر ندهید!

کلمات اختصاری مانند FNAIM، SNPI، UNIS یا CNAB در کنار اسامی شرکت‌ها، به‌معنای قرارگیری آنان در یک سازمان ثبت شده و دارا بودن ضمانت مالی، بیمه مسئولیت و حداقل یک کارمند دارای پروانه حرفه‌ای است که توسط پلیس استان صادر خواهد شد.

با توجه به افزایش چند برابری سرمایه‌گذاری و خرید ملک فرانسه در سال‌های اخیر و میزان محبوبیت بالای این روش برای اخذ ویزا، دولت فرانسه در سال 2014، Conseil National de la Transaction et de la Gestion Immobilières (CNTGI) را ایجاد کرد تا نهادی برای حفظ اخلاق و ایجاد مقررات برای متخصصان املاک و فعالیت‌های مرتبط با املاک در فرانسه باشد. این نهاد قانونی وظیفه قیمت‌گذاری شفاف و مبتنی بر علوم فروش و نیز نظارت و ضبط واحد‌های گران فروش در فرانسه را بر عهده دارد.

مراحل خرید ملک در فرانسه

مراحل خرید ملک در فرانسه
 • آماده‌سازی توافق نامه یا همان قرارداد فروش و ارتباط با یک دفتر اسناد رسمی محلی از پیچیدگی‌های فرآیند خرید ملک در فرانسه به شمار می‌روند.
 • امکان تقسیم‌بندی هزینه بین خریدار و فروشنده و بسیاری از موارد قانونی دیگر دانشی می‌خواهد که در طی سال‌های متمادی حاصل می‌شود پس یکی دیگر از پارامترهای تأثیرگذار برای خرید ملک در فرانسه، قرارداد صحیح و مطمئن با فروشندگانی کاربلد است.
 • نمایندگان immobilier در فرانسه به شما در راه‌اندازی خدمات شهری و یافتن خدمات محلی نیز کمک خواهند کرد.
 • نکته جالب توجه در پروسه بازدید منزل برای خرید، امضای برگه جهت بازدید از ملک موردنظرتان است که لزوم آگاهی از وضعیت منطقه و شرایط مکانی را دو چندان می‌کند.
 • وجود واسطه‌گران در ایران به عنوان یکی از معضلات خرید و اجاره مسکن به شمار می‌رود، این در حالی است که افراد واسطه صرفا وظیفه عقد قرارداد و نهایی کردن خرید را برعهده دارند و امکان برقراری رابطه مستقیم مابین خریدار و فروشنده وجود دارد.
 • وجود و ایجاد وب‌سایت‌های متعدد در خصوص امر خرید ملک در فرانسه مانند De particulier à particulier به آدرس www.pap.fr خود گواه عظیمی بر این گفته است.

                                                          جهت آشنایی با هزینه های زندگی در فرانسه بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

خرید ملک در فرانسه یک پروسه حدودا سه تا چهار ماهه بوده که شامل مراحل زیر است:
 • مشاوره تخصصی و رایگان جهت خرید ملک در شهرهای مختلف فرانسه
 • عقد قرارداد رسمی و معتبر با مشتری بدون نیاز به پیش پرداخت یا هزینه جانبی
 • ارایه عکس و فیلم‌های مختلف املاک به متقاضی جهت انتخاب ملک
 • ارسال فیلم زنده از فضاهای مختلف داخلی و بیرونی املاک منتخب خریدار
 • امضای وکالت قرارداد خرید در سفارت فرانسه در تهران
 • بررسی و کارشناسی شرایط ملک و تایید صحت و سلامت مدارک و اسناد ملکی توسط دفتر اسناد رسمی
 • پرداخت کلیه هزینه‌های خرید ملک طبق تعرفه‌های قانونی و رسمی به حساب دفتر ثبت اسناد رسمی کشور فرانسه در دو مرحله و به فاصله حدود 60 روز
 • صدور سند 6 دانگ رسمی و قطعی به نام خریدار ایرانی
 • تحویل ملک در روز امضای نهایی و امکان تحویل کلید و سند در تهران و فرانسه به انتخاب خریدار
 

مراحل اخذ اقامت فرانسه از طریق خرید ملک برای اتباع خارجی:

 • با خرید ملک در فرانسه و در صورت احراز شرایط، در ابتدا یک اقامت یک ساله به صورت ویزای تایپ D به شخص متقاضی داده می‌شود که در پاسپورت ایرانی وی نیز الصاق می‌گردد.
 • از سال دوم، ویزای اقامتی به کارت اقامت تبدیل می‌شود.
 • هر سال امکان تمدید این کارت برای مدت یک سال دیگر برای فرد متقاضی وجود دارد.
 • با گذشت 5 سال از اقامت و زندگی فرد در فرانسه، متقاضی می‌تواند برای اقامت دائم فرانسه اقدام کرده و پس از دائمی‌شدن اقامت، دیگر الزامی برای داشتن ملک نخواهد بود.
 • متقاضیان می‌توانند در هر زمان از اقامت خود در فرانسه برای ثبت شرکت در این کشور اقدام کرده و به این وسیله مجوز کار دریافت کنند که پس از 3 سال از راه‌اندازی کسب‌وکار و پرداخت مالیت بر درآمد، اقدام به دریافت پاسپورت و حق شهروندی نمایند.

مراحل عقد قرارداد ملک در فرانسه

سرمایه گذاری خرید ملک در فرانسه

هنگامی که ملک فرانسوی مورد علاقه خود را پیدا کردید، چندین بار از آن بازدید کنید تا مطمئن شوید که شرایط لازم و مناسب برای شما را دارد یا خیر.

پیشگیری با برآورد هزینه‌های بازسازی یکی از فواید بازدیدهای متعدد است، هوم فرانس با ایجاد امکان حضور در خانه مورد نظر و تهیه عکس و فیلم، کمک شایانی به خریداران ملک می‌کند. پس کافیست تا از راه دور و به کمک اینترنت، خانه مورد نظر برای خرید خود را چندین بار بازدید کنید و اقدام به اخذ ویزا نمایید. در مرحله بعد و پس از تایید ملک، باید قراردادی را تحت عنوان promesse unilatérale de vente (پیشنهاد یکجانبه برای فروش) یا compromis de vente تنظیم کنید.

این قرارداد که از نوع خرید و فروش است معمولا توسط متخصصان ملک جهت تضمین خرید و درج گزینه‌های بازسازی یا تعهدات فروشنده است.

مواردی که در قرارداد نوع اول ذکر می‌شود، شامل موارد زیر است:

 • خرید ملک به قیمت معین
 • تضمین مدت دو تا سه ماهه جهت تخلیه کامل ملک
 • ثبت سند در ادارات معتبر
 • پیش پرداخت ۱۰ درصدی جهت تضمین خرید
 • عدم امکان فروش ملک توسط خریدار تا مدت معلوم
 • مطالبه خسارت در صورت انصراف طرفین
 • امکان لغو یک هفته ای قرارداد توسط طرفین بدون جریمه

قبل از امضای قرارداد، بررسی تمام جزئیات و اطمینان از صحت آنان، امری مهم و حیاتی است. وجود یک کارگزار امین و مطمئن مانند هوم فرانس در اینجا راهگشا خواهد بود، زیرا این کارگزار با بررسی جزئیات کامل ملک مانند مساحت سطح و مرزهای آن، مشخص خواهد کرد که دقیقاً چه متراژی باید در قرارداد فروش گنجانده شود.

بررسی سایر موضوعات مانند وجود ساختمان‌های جانبی، وسایل و اتصالات، گزارش عملکرد انرژی، بررسی‌های مربوط به موریانه، آزبست و سرب در اموال و همچنین گواهی‌های ایمنی برق و گاز، شرایط تعلیق (شرایط مشروط) یا سایر افشاگری‌های قانونی و نهایتا سایر منافع قانونی احتمالی نیز از وظایف کارگزار است.

                                                   جهت آشنایی با شهرهای فرانسه و سرمایه گذاری در آن ها مقاله مربوطه را در وب سایت مطالعه کنید.

در مراحل پایانی، خریدار باید جزئیاتی را در مورد نحوه تأمین مالی خرید خود ارائه دهد و در صورت تمایل به رهن دادن ملک، باید شرایطی توسط قانون تعیین شود. همچنین امکان بهره‌گیری از وام برای خرید در شرایط خاص وجود دارد. برای تضمین وام مسکن با نرخ سودمند، از یک کارگزار وام مسکن مانند Private Rate استفاده کنید تا ضمن کمک به شما برای یافتن خانه رویایی تان، اطلاعات مفیدی را در مورد دریافت وام مسکن به شما بدهد.

بعد از امضای قرارداد توسط طرفین، سردفتر هرگونه ادعای حقوقی، مالی یا سایر موارد در مورد ملک را بررسی خواهد کرد که معمولا سه ماه زمان می‌برد. به موازات انجام این بررسی، می‌توان یک تاریخ تکمیل (زمانی که اقدام به امضای قرارداد یا سند فروش می‌کنید) را تعیین کرد. از پارامترهای تعیین کننده در این مرحله، امکان بررسی ساختاری ملک است که هوم فرانس تاکید فراوانی بر انجام این پروسه دارد.

اگر قصد دارید خانه خود را در یک قطعه زمین ساخته و یا ساختمان موجود را به‌ طور قابل توجهی تغییر دهید، باید گواهی شهرسازی (گواهی شهرسازی) و نهایتا یک مجوز ساخت و ساز دریافت کنید. با مشخص کردن نقشه‌های ساختمانی، مالیات یا سایر هزینه‌های پرداختی مشخص خواهند شد. همچنین هنگام خرید ملک در فرانسه باید حق تمبر یا همان مالیات بر ارزش افزوده پرداخت کنید. از املاک بالای پنج سال 5.8٪ و از خانه‌های جدیدتر 0.7٪ به اضافه 20٪ مالیات بر ارزش افزوده دریافت می‌شود. جالب است بدانید که برخی از خانه‌ها نیز TTC فروخته می‌شوند که به معنای پرداخت همه هزینه مالیات همراه با قیمت ملک است.

در مجموع دو مالیات بر املاک مسکونی وجود دارد: اولی مالیات زمین (taxe foncière) و دومی مالیات محلی (taxe d’habitation) که سررسید پرداخت هر دو نوع مالیات، یکم ژانویه هر سال است.

در انتها، پس از بررسی مجدد تمامی هزینه‌ها و فراهم سازی وجوه جهت پرداخت، آماده امضای سند فروش در دفتر اسناد رسمی خواهید بود. در صورت عدم تسلط به زبان فرانسوی، این مرحله را با حضور کارگزاری معتبر و مسلط به این زبان انجام دهید و از او بخواهید تا قرارداد را به‌طور کامل بررسی کند. پس از پرداخت هزینه‌ مالیاتی، نهایتا ملک به نام شما در سازمان ثبت اسناد و املاک ثبت خواهید شد و اکنون شما مالک این خانه جدید در فرانسه هستید.

                                                        جهت اطلاعات از پروسه اخذ ویزا از طریق خرید ملک در فرانسه، با کارشناسان هوم فرانس در ارتباط باشید.

نمونه ملک در فرانسه

جهت مشاهده نمونه ملک در فرانسه به لینک زیر مراجعه کنید

هزینه های دفتر اسناد رسمی در فرانسه

هوم فرانس قصد دارد تا شما را با هزینه‌ها شامل هزینه‌های دفتر اسناد رسمی (که شامل هزینه‌های خاصی برای فروش می‌شود) و مالیات آشنا سازد. طبق تعیین نرخ مالیات اعلام شده توسط دولت فرانسه، کلیه هزینه‌های دفتر اسناد رسمی که براساس ارزش قیمتی خانه طبقه‌بندی می‌شوند، به شرح زیر است:

 • ارزش قیمتی خانه 0-6500 یورو: 3.945٪ ارزش خانه
 • ارزش قیمتی خانه 6500 یورو – 17000 یورو: 1.627% ارزش خانه
 • ارزش قیمتی خانه 17000 یورو – 60000 یورو: 1.085% ارزش خانه
 • ارزش قیمتی قیمت خانه بیش از 60000 یورو: 0.814٪ ارزش خانه

جالب است بدانید که مجموع هزینه‌های مربوط به خرید خانه نمی‌تواند از 10 درصد ارزش ملک بیشتر شود.

با هم مهمترین پارامترهای موثر در خرید خانه را بررسی کردیم، هوم فرانس با سابقه طولانی در امر اخذ ویزا از طریق ملک در فرانسه، مشاور و کارگزار شما فارسی زبانان در این کشور پهناور و مدرن است.

اخذ اقامت تحصیلی در فرانسه

اخذ اقامت تحصیلی در فرانسه

فرانسه به دلیل برخورداری از آموزش درجه یک و دانشگاه های تراز اول دنیا مقصد بسیاری از دانشجویان بین المللی است که هر ساله وارد این کشور می شوند. در این کشور دوران ابتدایی از 3 سالگی به صورت غیر رسمی و از 6 سالگی به صورت اجباری آغاز می شود. دانش آموزان بعد از 12 سال آموزش رایگان در این کشور باید خود را آماده ورود به دانشگاه ها کنند. در این کشور بیش از 3500 موسسه یا دانشگاه بین المللی وجود دارد که پذیرای هر ساله دانشجویان داخلی و خارجی است. این کشور از نظر توسعه تحقیقات و هزینه هایی که بابت پیشرفت علم کرده است در رتبه شش جهان قرار دارد. جالب است بدانید که فرانسه از نظر سایت QS در سال 2017 برترین مقصد دانشجویان برای تحصیل انتخاب شده است. علاوه براین فرانسه به دلیل سابقه طولانی در استعمار بسیاری از کشورهای جهان بیش از 274 میلیون نفر فرانسوی زبان در سراسر جهان دارد و همین امر یک امتیاز برای اخذ ویزای تحصیلی در فرانسه محسوب می شود. ویزای فرانسه برای تحصیل به دو شکل کوتاه مدت به صورت سه و شش ماه و همچنین به شکل بلندمدت برای زمان بیشتر از شش ماه صادر می شود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت تحصیلی در فرانسه: 

 • ارائه نامه پذیرش دانشگاه

 • ارائه مدرک مالی برای هزینه های زندگی و تحصیل

 • ارائه پاسپورت

 • ترجمه مدارک شناسایی و تحصیلی

 • ارائه آخرین مدرک تحصیلی

 • ارائه مدرک زبان معتبر

اخذ اقامت کاری در فرانسه

ارائه پیشنهاد کاری از طرف کارفرما در یکی از شهرهای فرانسه از واجبات دریافت اقامت کاری در این کشور است که این موضوع برای افرادی که در این کشور تحصیل کرده‌اند، بسیار راحت‌تر می‌باشد زیرا پس از فارغ التحصیل شدن در یکی از دانشگاه‌های فرانسه، به مدت یک سال اجازه ماندن در این کشور برای یافتن شغلی مرتبط به رشته تحصیلی خود و تبدیل ویزای دانشجویی خود به ویزای کاری وجود دارد. دانشجو پس از یافتن شغل موردنظر خود می‌تواند این مهلت یک ساله را تا 5 سال تمدید کند. تسلط شما به زبان فرانسه از مهم‌ترین پارامترهای یافتن کار در این کشور است. در سال‌های اخیر فرانسه به نیروهای کار ماهر در رشته‌های مختلفی چون بازیگری، هنر، تحقیقات و پژوهش و …، ویزای 4 ساله Talent Passport می‌دهد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری فرانسه:

 • ارائه مجوز کار از طرف کارفرما به شما
 • ارائه پاسپورت
 • ارائه فرم‌های رسمی ویزای فرانسه
 • ارائه عکس پرسنلی با پس زمینه سفید
 • پرداخت هزینه‌های مربوط به درخواست ویزای کار
 • مدرک مبنی بر تمکن مالی برای حداقل 3 ماه زندگی در فرانسه

اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج

اگر شما با یک فرد فرانسوی ازدواج کنید به شما اقامت بلندمدت داده می‌شود. البته در سال‌های اخیر به‌دلیل سو استفاده‌های صورت گرفته، قوانین سخت‌تری برای این نوع اقامت وضع شده است بدین نحو که در صورت ازدواج با یک فرانسوی، ابتدا اقامت یکساله و در صورت پایداری ازدواج، اقامت 3 ساله و در صورت جدا نشدن زوجین، اقامت دائم به شما اهدا خواهد شد.

چگونه اقامت فرانسه بگیریم

اخذ اقامت فرانسه از طریق ویزای درمانی

کشور فرانسه با اختصاص 11 درصد از تولید ناخالص خود به بخش بهداشت، بیش از 80 درصد هزینه‌های بیمارستانی را پوشش می‌دهد. علاوه بر این، فرانسه دارای یکی از باکیفیت‌ترین مراکز پزشکی و مراقبتی دنیاست. بسیاری از افرادی که نیاز به مراقبت‌های پزشکی خاص دارند اما موفق به دریافت آن در کشور خود نیستند، می‌توانند با اخذ اقامت درمانی وارد کشور فرانسه شده و از امکانات درمانی این کشور بهره‌مند شوند. اخذ مجوز اقامت فرانسه برای اهداف پزشکی و درمانی سه ماه بوده و اگر فرد نیاز به مدت زمان بیشتری نیاز داشته باشد، می‌تواند مدت زمان بیشتری جهت اقامت درخواست کند.

مدارک موردنیاز برای اخذ فرانسه از طریق ویزای درمانی:

 • ارائه مدرک از کلینیک یا پزشک در فرانسه مبنی بر لزوم دریافت خدمات پزشکی از این کشور برای افراد
 • ارائه اسناد مالی برای تامین هزینه‌های مالی خدمات پزشکی دریافتی
 • فرم‌های تکمیل شده برای ویزای درمانی
 • ارائه پاسپورت برای بیش از 3 ماه اعتبار
 • ارائه بیمه‌نامه با پوشش حداقل 30 هزار یورو
 • ارائه مدرک جهت اسکان اقامت
 • ارائه مدارک ترجمه شده هویت شخصی

اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری

اقامت در فرانسه از طریق سرمایه گذاری

برخلاف انواع دیگر اقامت در فرانسه، که به شکل کوتاه مدت ارائه می شود، اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری و یا خرید ملک مستغلات راهی به مراتب آسان تر و سریع تر برای رسیدن به اهداف اقامت طولانی مدت شما برای یک زندگی دایمی را فراهم میکند.

برای دریافت ویزا یا اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری با خرید ملک در واقع نیاز به هیچ گونه انتقال سرمایه جز هزینه ملک به این کشور را ندارید. با اخذ این مدل اقامت در فرانسه امکان خود اشتغالی و یا ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار در این کشور را خواهید داشت. البته خوب است بدانید که فرانسه یکی از امن ترین کشورهای جهان برای سرمایه گذاری محسوب می شود. صنعت توریسم در فرانسه یکی از بهترین زمینه ها برای سرمایه گذاری محسوب می شود. خرید ملک در فرانسه برای ایجاد مراکز تفریحی و توریستی بسیار درآمدزا محسوب می شود.

برای آشنایی با شهر استراسبورگ کلان شهری جهت سرمایه گذاری، مقاله مربوطه را در وب سایت مطالعه فرمائید.

برای خرید ملک در فرانسه با هدف اقامت بهتر است بدانید که علاوه بر تامین شرایط اقامت یک سرمایه گذاری امن نیز محسوب می شود. قیمت ملک در سال های 2018 و 2019 سیر صعودی به خود گرفته است و تا 8 درصد بر قیمت ملک در این کشور رشد داشته است. البته خرید ملک در فرانسه علاوه بر اینکه برای شما شرایط دریافت اقامت بلندمدت را فراهم می کند یک سرمایه گذاری بلندمدت نیز محسوب می شود زیرا معمولا از نظر قیمت معمولا در بازه های کوتاه مدت افت بازار را شاهد هستیم اما در بازه طولانی قیمت و ارزش ملک در این کشور رو به صعود است. بازار ملک در فرانسه یکی از بهترین شرایط را برای سرمایه گذاری فراهم آورده است. معمولا خرید ملک در فرانسه برای یک مهاجر و غیر فرانسوی بازه ای حداقل سه ماهه است و اگر طی این مدت نیاز به تامین منابع مالی نیز داشته باشید این مدت طولانی تر نیز خواهد شد. 

در این مقاله، تمامی روش‌های اخذ اقامت در فرانسه را بررسی کردیم. پیشنهاد اکید متخصصان ما، اخذ اقامت فرانسه از طریق خرید ملک و سرمایه‌گذاری است. در پایان مزایای دریافت اقامت فرانسه از طریق خرید ملک را با هم بررسی می‌کنیم.

مزایای دریافت اقامت فرانسه

 • دریافت گواهینامه بین‌المللی رانندگی
 • تحصیل رایگان در دانشگاه‌های دولتی و با کیفیت فرانسه
 • استفاده از بیمه پزشکی رایگان در فرانسه (حتی دندانپزشکی و جراحی)
 • افتتاح حساب بانکی بین‌المللی در کشور فرانسه
 • امکان اجاره‌دادن ملک خریداری شده در فرانسه
 • امکان درخواست پاسپورت و حق شهروندی با ارزش و معتبر فرانسه با راه‌اندازی کسب‌وکار
 • امکان ثبت شرکت و فعالیت‌های اقتصادی
 • امکان دریافت وام بانکی در فرانسه در صورت ثبت شرکت
 • سفر به کشورهای حوزه شینگن بدون نیاز به ویزا
 • امکان فروش ملک خریداری‌شده بدون قید و شرط