اخذ اقامت فرانسه ،اقامت فرانسه از طریق خرید ملک

می 31, 2020
1 دیدگاه
اقامت فرانسه از طریق خرید ملک، راه های اخذ اقامت فرانسه

راه های اخذ اقامت فرانسه

آنچه در این نوشتار بررسی می شود.

اخذ اقامت فرانسه

یکی از راههای اخذ اقامت فرانسه، اقامت فرانسه از طریق خرید ملک می باشد. در مقاله زیر راه های اخذ اقامت فرانسه و مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری را می توانید مطالعه نمایید.

راه های اخذ اقامت فرانسه به روشهای مختلفی صورت میگیرد.  روش هایی چون ازدواج، تحصیل، اشتغال، درمان و سرمایه گذاری و اقامت از طریق خرید ملک در فرانسه از جمله آن ها می باشد. خرید ملک در فرانسه علاوه بر راهی برای دریافت اقامت طولانی مدت است می تواند با توجه به بازار خوب و مثبت ملک در این کشور به یک سرمایه گذاری مطمئن نیز تبدیل شود.

اقامت فرانسه شاید برای بسیاری از افراد که هدف زندگی در یک کشور مدرن را در سر دارند یک رویا باشد. این کشور هر ساله هزاران مهاجر را از طرق مختلف به خود جذب می کند ، در این مقاله شرایط اخذ ویزای فرانسه را به تفصیل آورده ایم.

پیشنهاد ما این است اگر قصد دارید تمامی راه های اقامت فرانسه را بدانید تا آخر این مقاله را بخوانید

چگونه برای اقامت فرانسه اقدام کنیم؟

فرانسه به عنوان اولین مقصد گردشگری در جهان شناخته می شود. آب و هوای مناسب، قدرت اقتصادی بالا، برخورداری از سطح آزادی اجتماعی بالا و همچنین فرهنگ خاص و اصیل را از عوامل موثر جذب هر ساله گردشگر و مهاجر به این کشور می شود. برای مهاجرت به فرانسه در ابتدای بحث لازم است بدانید که بسیاری از افراد اخذ پاسپورت فرانسه را با اخذ اقامت فرانسه اشتباه می گیرند. زمانی که اقامت فرانسه اخذ می شود فرد از بسیاری از حقوق شهروندی در این کشور از جمله داشتن حساب بانکی ، گواهینامه رانندگی ، حق تحصیل و بیمه را برخوردار است همچنین از آنجایی که فرانسه عضو اتحادیه اروپا نیز می باشد فردی که اقامت فرانسه را دارا است در واقع حق تردد اتحادیه اروپا را نیز داراست و می تواند در همه کشورهای عضو این اتحادیه به صورت آزادانه رفت و آمد کنند. در زیر ما راه های اقامت فرانسه را یک به یک بررسی کرده ایم:

۱. اخذ اقامت تحصیلی در فرانسه

فرانسه به دلیل برخورداری از آموزش درجه یک و دانشگاه های تراز اول دنیا مقصد بسیاری از دانشجویان بین المللی است که هر ساله وارد این کشور می شوند. در این کشور دوران ابتدایی از 3 سالگی به صورت غیر رسمی و از 6 سالگی به صورت اجباری آغاز می شود. دانش آموزان بعد از 12 سال آموزش رایگان در این کشور باید خود را آماده ورود به دانشگاه ها کنند. در این کشور بیش از 3500 موسسه یا دانشگاه بین المللی وجود دارد که پذیرای هر ساله دانشجویان داخلی و خارجی است. این کشور از نظر توسعه تحقیقات و هزینه هایی که بابت پیشرفت علم کرده است در رتبه شش جهان قرار دارد. جلبت است بدانید که فرانسه از نظر سایت QS در سال 2017 برترین مقصد دانشجویان برای تحصیل انتخاب شده است. علاوه براین فرانسه به دلیل سابقه طولانی در استعمار بسیاری از کشورهای جهان بیش از 274 میلیون نفر فرانسوی زبان در سراسر جهان دارد و همین امر یک امتیاز برای اخذ ویزای تحصیلی در فرانسه محسوب می شود. ویزای فرانسه برای تحصیل به دو شکل کوتاه مدت به صورت سه و شش ماه و همچنین به شکل بلند مدت برای زمان بیشتر از شش ماه صادر می شود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت تحصیلی در فرانسه

 • ارائه نامه پذیرش دانشگاه
 • ارائه مدرک مالی برای هزینه های زندگی و تحصیل
 • ارائه پاسپورت
 • ترجمه مدارک شناسایی و تحصیلی
 • ارائه آخرین مدرک تحصیلی
 • ارائه مدرک زبان معتبر

۲. اقامت فرانسه از طریق ویزای کاری

کاملا واضح است که اگر قصد اقامت فرانسه برای کار را دارید باید پیشنهاد کاری از طرف کارفرما در یکی از شهرهای فرانسه را با خود داشته باشید. البته دریافت اقامت کاری برای افرادی که در این کشور تحصیل کرده اند بسیار راحت تر می باشد زیرا پس از فارغ التحصیل شدن در یکی از دانشگاه های فرانسه به مدت یک سال اجازه ماندن در این کشور برای یافتن شغلی مرتبط به رشته تحصیلی خود و تبدیل ویزای دانشجویی خود به ویزای تحصیلی را دارید و پس از یافتن شغل مورد نظر خود می توان مهلت یک ساله خود را برای مدت زمان 5 سال تمدید کنید در غیر این صورت اگر در کشور دیگری تحصیل کرده اید و در حال جستجو در سایت های کاریابی فرانسه برای یافتن موقعیت شغلی در این کشور هستید برای اقامت فرانسه باید حتما کارفرما شما نیز مراحل اداری این پروسه را طی نماید و همچنین در این فرایند برای مصاحبه و مکاتبه ها تسلط شما به زبان فرانسه نیز مهم است. در سالهای اخیر فرانسه برای جذب نیروهای کار ماهر در رشته های مختلفی چون بازیگری، هنر، تحقیقات و پژوهش و…. ویزای 4 ساله Talent Passport اعطا می کند.

مدارک لازم برای اقامت فرانسه از طریق ویزای کار

 • ارائه مجوز کار از طرف کارفرما به شما
 • ارائه پاسپورت
 • ارائه فرم های رسمی ویزای فرانسه
 • ارائه عکس پرسنلی با پس زمینه سفید
 • پرداخت هزینه های مربوط به درخواست ویزای کار
 • مدرک مبنی بر تمکن مالی برای حداقل 3 ماه زندگی در فرانسه

۳. اقامت فرانسه از طریق ازدواج

 

اگر شما با یک فرد فرانسوی ازدواج کنید به شما اقامت بلند مدت فرانسه داده می شود. البته در سال های اخیر به دلیل سوء استفاده های صورت گرفته قوانین سخت تری برای این نوع اقامت وضع شده است. در صورت ازدواج با یک فرانسوی ابتدا اقامت یک ساله به شما داده می شود و در صورت پایداری ازدواج اقامت برای مدت 3 سال دیگر ثبت خواهد شد و در صورت جدا نشدن زوجین از یکدیگر اقامت دائم اخذ خواهد شد.

۴. اقامت فرانسه با ویزای درمانی

 

فرانسه با اختصاص 11 درصد از تولید ناخالص خود به بخش بهداشت بیش از 80 درصد هزینه های بیمارستانی را پوشش می دهد. علاوه بر این فرانسه دارای یکی از با کیفیت ترین مراکز پزشکی و مراقبتی در دنیا را دارا می باشد. بسیاری از افرادی که نیاز به مراقبت های پزشکی خاص دارند درحالیکه این مراقبت ها را در کشور خود ندارند می توانند با اخذ اقامت درمانی وارد کشور فرانسه شوند و از این امکان بهره ببرند. اخذ مجوز اقامت فرانسه برای اهداف پزشکی و درمانی به مدت سه ماه می باشد و اگر فرد نیاز به مدت زمان بیشتری برای دوره درمان دارد می تواند برای اقامت موقت درخواست نمایند. مدت زمان درخواست برای اقامت فرانسه برای اهداف درمانی تا زمان تشخیص و پاسخ به شما از طرف سفارت 15 روز به طول می انجامد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت درمانی در فرانسه

 

 • ارائه مدرک از کلینیک یا پزشک در فرانسه مبنی بر لزوم دریافت خدمات پزشکی از این کشور برای فرد
 • ارائه اسناد مالی برای تامین هزینه های مالی خدمات پزشکی دریافتی
 • فرم های تکمیل شده برای ویزای درمانی
 • ارائه پاسپورت با بیش از 3 ماه اعتبار
 • ارائه بیمه نامه با پوشش حداقل 30 هزار یورو
 • ارائه مدارک جهت اسکان اقامت
 • ارائه مدارک ترجمه شده هویت شخصی

۵. اقامت فرانسه با خرید ملک و مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری

 

برخلاف انواع دیگر اقامت در فرانسه، که به شکل کوتاه مدت ارائه می شود، اقامت فرانسه از طریق خرید ملک یا مستغلات و یا سرمایه گذاری راهی به مراتب آسان تر و سریع تر برای رسیدن به اهداف اقامت طولانی مدت شما برای یک زندگی دایمی را فراهم میکند .

برای دریافت ویزا یا اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری با خرید ملک در واقع نیاز به هیچ گونه انتقال سرمایه جز هزینه ملک به این کشور را ندارید . با اخذ این مدل اقامت در فرانسه  امکان خود اشتغالی و یا ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار در این کشور را خواهید داشت. البته خوب است بدانید که فرانسه یکی از امن ترین کشورهای جهان برای سرمایه گذاری محسوب می شود. صنعت توریسم در فرانسه یکی از بهترین زمینه ها برای سرمایه گذاری محسوب می شود. خرید ملک در فرانسه برای ایجاد مراکز تفریحی و توریستی بسیار درآمدزا محسوب می شود.

برای خرید ملک در فرانسه با هدف اقامت بهتر است بدانید که علاوه بر تامین شرایط اقامت یک سرمایه گذاری امن نیز محسوب می شود. قیمت ملک در سال های 2019 و 2018 سیر صعودی به خود گرفته است و تا 8 درصد بر قیمت ملک در این کشور رشد داشته است. البته خرید ملک در فرانسه علاوه بر اینکه برای شما شرایط دریافت اقامت بلند مدت را فراهم می کند یک سرمایه گذاری بلند مدت نیز محسوب می شود زیرا معمولا از نظر قیمت معمولا در بازه های کوتاه مدت افت بازار را شاهد هستیم اما در بازه طولانی قیمت و ارزش ملک در این کشور رو به صعود است. بازار ملک در فرانسه یکی از بهترین شرایط را برای سرمایه گذاری فراهم آورده است. معمولا خرید ملک در فرانسه برای یک مهاجر و غیر فرانسوی بازه ای حداقل سه ماهه است و اگر طی این مدت نیاز به تامین منابع مالی نیز داشته باشید این مدت طولانی تر نیز خواهد شد. 

اقامت فرانسه از طریق خرید ملک

ارسال دیدگاه

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.