آینده خانه های هوشمند در فرانسه

آوریل 21, 2022
0 دیدگاه
آینده خانه های هوشمند در فرانسه

لیست مطالب

خانه های هوشمند در فرانسه

فناوری ساخت و تجهیز خانه های هوشمند در فرانسه و جهان با سرعتی باورنکردنی در حال پیشرفت است. تنها در دهه گذشته، شاهد ورود ده‌ها تکنولوژی جدید به بازار لوازم الکترونیکی مصرفی بوده‌ایم که هر کدام توانسته‌اند جایگاهی در صنعت وسیع ساختمان سازی برای خود دست و پا کنند. حال سوال اصلی اینجاست که بلندپروازی انسان در خصوص صنعت ساختمان و بالاخص خانه‌های هوشمند تا کجا به پرواز در خواهد آمد؟
چیزی که دیگر دور از تصور نیست مبدل شدن داستان‌های علمی تخیلی به واقعیت و تجربه زندگی در یک ویلای ساحلی با سیستم‌های اتوماسیون خانگی متمرکز و فوق پیشرفته است. ویلایی که به‌زودی می‌تواند تمام نیازهای هر فردی را برآورده کند، مثلا به شما بگوید که چه چیزی در یخچال شما وجود دارد و یا چه چیزی را باید بخرید و یا اینکه در مورد سلامتی شما و اینکه الان به خواب نیاز دارید به شما هشدار دهد.
هوم فرانس به‌عنوان اولین مجموعه‌ی رسمی ارائه دهنده‌ی خدمات در حوزه املاک قصد دارد تا با معرفی و میزان استفاده صنعت خانه‌های هوشمند در فرانسه، علاوه بر در اختیار دادن اطلاعات کاملا موثق، همراه شما در امر اخذ ویزا از طریق خرید ملک در این کشور زیبا و پهناور باشد. پس اگر قصد اقامت در فرانسه را دارید، این مطلب مختص شماست.

مسیر توسعه خانه هوشمند؛ از خیال تا واقعیت!

بررسی آینده خانه های هوشمند در فرانسه

وقتی در مورد خانه‌های هوشمند صحبت می‌کنیم، اغلب افکار به سمت و سوی اینترنت اشیاء یا همان IoT می‌روند. تکنولوژی IoT اصطلاحی است برای توصیف شبکه‌ای از اشیاء خانگی معمولی که در واقع از اینترنت برای اشتراک‌گذاری داده‌ها، دانلود اطلاعات جدید و پاسخ به ورودی‌های انسانی استفاده می‌کند. برای مثال، تصور کنید که در یک خانه معمولی، امکان دریافت داده‌ها از تمامی اشیاء حتی یخچال را دارید تا با دیگران به اشتراک گذارید.
این اشیاء به‌طور هوشمند می‌توانند در مورد عادات ساکنین مختلف بیاموزند و کاملا خودکار با استفاده از اینترنت به‌روز شوند و اطلاعات مربوط به وضعیت فعلی خود را نیز به اشتراک بگذارند. به عنوان مثال، فر شما دقیقاً می‌داند چه زمانی باید خود را از قبل گرم کند، ترموستات شما خود را روی دمای ایده‌آل تنظیم می‌کند و اگر نان داخل یخچال نباشد، یخچال منزل شما می‌تواند به‌صورت آنلاین از یک سوپرمارکت، نان موردعلاقه شما را سفارش دهد!
این دقیقا همان چیزی است که کارشناسان رویاپرداز ساختمان قصد رسیدن به آن را دارند؛ همانقدر پیشرفته و بعضا ترسناک! اما باید قبول کنیم که این آینده خانه‌های هوشمند است و هر کسی که در این مسیر عقب بماند، قافله را باخته است. کشور فرانسه نیز شروع به ساخت خانه های هوشمند در فرانسه کرده است.

طبق بررسی‌های انجام شده در سال 2019، حدود 26 میلیون دستگاه در سراسر جهان از طریق IoT به اینترنت متصل شدند که طبق پیش‌بینی‌ها این رقم به بیش از 75 میلیون دستگاه تا سال 2025 خواهد رسید و این یعنی رشدی سه برابری!

طیف وسیعی از پیشرفت‌های ساخت و تولید، تکنولوژی خانه های هوشمند را بسیار فراتر از آنچه که امروزه در قفسه‌های فروشگاه‌ها موجود است، هدایت می‌کند. به عنوان مثال، نوآوری‌های هوش مصنوعی تقریباً همه چیز را در زندگی از جمله خانه‌های ما در اختیار خواهد گرفت.
در آینده استفاده از پلتفرم‌های هوش مصنوعی در خانه‌های هوشمند که به‌عنوان مغز این منازل شناخته می‌شوند با یادگیری رفتار ساکنان و هماهنگی و خودکارسازی همراه است تا تمامی خواسته‌های ساکنین را برآورده سازد به‌عنوان مثال سیستم هوش مصنوعی منزل شما قادر به پخش موسیقی موردعلاقه شما در صبح و یا روشن و خاموش کردن چراغ‌ها در ساعات خاصی از شبانه روز است و جالب اینجاست که همه این امکانات، بدون هیچگونه برنامه‌ای و تنها به‌ دلیل قدرت یادگیری خانه هوشمند شما، انجام می‌پذیرد.

خانه های هوشمند فرانسه

از سوی دیگر برنامه‌های بهداشتی حداقل بخشی از رشد خانه‌های هوشمند در دهه آینده را به خود اختصاص خواهند داد؛ دوربین‌ها و حسگرهای تعبیه‌شده در یخچال‌ها جایگزین‌ها و مواد مغذی‌تری را پیشنهاد می‌کنند و اگر مردم به دفعات زیاد به سراغ نوشابه‌های گازدار بروند، به آنان اخطار چاقی و ضرر به سلامتی ارسال خواهند کرد.
همچنین حسگرهایی در سرویس بهداشتی تعبیه می‌شود که احتمال حضور هرگونه ویروسی را شناسایی و به صاحب خانه اطلاع می‌دهند و یا اینکه آینه توالت شما وضعیت سلامت پوستی شما را در حین مسواک زدن تحلیل خواهد کرد.
باید به این نکته اعتراف کرد که دنیای خانه‌های هوشمند فراتر از آن چیزی است که ما می‌توانیم تصور کنیم پس با گام نهادن در این مسیر، از امکانات مفید و بی نظیر منازل هوشمند استفاده و لذت ببریم.

                         برای آگاهی در مورد نحوه کاریابی در فرانسه، مقاله مربوطه را در سایت مطالعه کنید. 

هر ساله طراحان و مهندسان صنعت ساختمانی، خلاقیت بیشتری را از خود برای تجهیز کردن خانه های هوشمند نشان می‌دهند، بسیاری از این اختراعات جذاب و کم‌نظیر در نمایشگاه‌های صنایع صاختمانی قابل رویت هستند.
طبق نظرسنجی‌های سال 2013 در مورد اتوماسیون خانگی کشور فرانسه، 58 درصد از پاسخ‌دهندگان به آن پیش‌بینی کرده بودند که استفاده از امکانات خانه‌های هوشمند را در یک سال آینده شروع خواهند کرد. طبق اولویت‌های حاضرین در این نظرسنجی: اتصال، سازگاری، امنیت و برنامه ریزی، چهار فاکتور مهم از نظر این افراد در مورد سرویس‌های خانه‌های هوشمند بودند که به حق، پیشرفت و توسعه خوبی نیز داشته‌اند. برخی دیگر از شرکت‌کنندگان نیز بر اهمیت داشتن دستگاهی برای ارزیابی مصرف انرژی خانوار (گرمایش، آب، برق) تاکید داشتند که در سال‌ای اخیر، پیشرفت حوزه مذکور به حد اعلای خود رسیده است.

در حالی که برای برخی افراد، اتوماسیون خانگی را یک ابزار به‌شمار می‌دانستند، برخی دیگر از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی که بیش از نیمی از آنان را تشکیل می‌داد، نظر دیگری داشتند. طبق نظر این افراد خانه‌های هوشمند یک محصول اجتناب ناپذیر برای ایجاد یک زندگی بهتر و راحت تر در دوران بازنشستگی به‌شمار می‌رود که همین امر، نشان دهنده اهمیت وجود خانه‌های هوشمند را در آینده نشان می‌دهد؛ اهمیتی که با توجه به افزایش میانگین سنی برخی کشورها بیش از پیش مهم به نظر می‌رسد.

                     جهت آشنایی با نحوه دریافت ویزای استارت آپ فرانسه، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

سوالی که شاید ذهن شما را درگیر کرده باشد این است که هزینه هوشمند سازی خانه چقدر بوده و آیا قشر متوسط جامعه قادر به پرداخت مبالغ آن است؟
هزینه تجهیز خانه تا حد زیادی به مقدار دستگاهی که باید نصب شود و منطقه تحت پوشش بستگی دارد اما به‌طور میانگین قیمت اولیه جعبه اتوماسیون خانگی حدود 150 یورو و هزینه هر ماژول (به عنوان مثال کلید یا دوشاخه برق)، 50 تا 100 یورو است.
پس با یک هزینه معقول، امکان هوشمند سازی خانه برای اکثریت مردم وجود دارد و خوشبختانه این تکنولوژی، تنها مختص ثروتمندان نیست.

جایگاه فرانسه در استفاده از خانه‌های هوشمند کجاست؟

خانه های اسمارت در فرانسه

براساس گزارش Interpret’s New Media Measure: Global Profiles، فرانسه به سرعت در حال تبدیل شدن به کشوری پیشرو در استفاده و حتی تولید دستگاه‌های خانه‌ هوشمند است.
همانطور که در مطلب پیشین اطلاعات فرانسه وبسایت هوم فرانس خواندید، استفاده از محصولات خانه هوشمند در اروپا هنوز نسبت به ایالات متحده عقب است، این عقب ماندگی در حوزه سیستم‌های امنیتی بیش از پیش خود را نشان می‌دهد اما فرانسه در حوزه‌های روشنایی، قفل‌های درب هوشمند و دوربین‌های کنترل حرفی برای گفتن دارد و بسیاری از کشورهای توسعه یافته اروپایی مانند انگلستان و آلمان را کنار زده است. شاید دلیل این امر، توجه بیش از حد فرانسوی‌ها به دکوراسیون داخلی و تجهیز مکان زندگی‌شان باشد.

با توجه به اینکه چندین محصول پیشرو و جهانی خانه هوشمند در سراسر اروپا و جهان توسط شرکت Schneider Electric فرانسه تولید می‌شوند، بنابراین باید انتظار این موضوع را داشت که این کشور سرآمد کشورهای اروپایی در امر خانه‌های هوشمند باشد. با توجه به توسعه و پیشرفت تولید محصولات خانه هوشمند در این کشور، ساکنین فرانسه به آسانی می‌توانند به محصولات خانه‌های هوشمند دسترسی پیدا کنند. از سوی دیگر وجود نیروی کاری فنی سبب شده است تا مقوله نصب دستگاه‌های خانه هوشمند در فرانسه نیز با سرعت بالایی صورت گیرد.

                  برای اطلاع از نحوه دریافت اقامت فرانسه از طریق خرید ملک، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

با توجه به مقاله سال 2015 در “Étude sur la Maison Connectée” که توسط Fédération Française de Domotique (فدراسیون اتوماسیون خانگی فرانسه) انتشار یافت، بازار اشیاء متصل (Iot) برای اتوماسیون خانگی در فرانسه بسیار محبوب و رو به رشد است.
در واقع بیش از 10 درصد از فرانسوی‌ها قصد دارند تا در هر سال حداقل به یکی از امکانات خانه هوشمند دسترسی یابند که همین اشتیاق، سبب تجهیز کردن آشپزخانه، اتاق خواب، اتاق نشیمن و نهایتا تمامی منزل آنان خواهد شد.

در سال 2021، اتوماسیون خانگی با تمامی فناوری‌های مورد استفاده برای مدیریت خودکار یک خانه به ابزاری عادی در فرانسه مبدل شده است به‌ نحوی که امروزه امکان خرید یک خانه هوشمند به راحتی در این کشور وجود دارد. خانه‌هایی کاملا مسکونی که قیمتی بسیار معقول داشته و در سرتاسر فرانسه موجودند. پیشنهاد هوم فرانس به شما در راستای خرید خانه هوشمند در شهر موردعلاقه خود در فرانسه، ارسال پیام به کارشناسان این مجموعه و یافتن خانه رویایی خود در مدت زمان کوتاه و نهایتا اخذ اقامت این کشور از طریق خرید ملک است.

ارسال دیدگاه

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.