خرید ملک در اروپا | سرمایه گذاری در بازار ملک اروپا

ژوئن 19, 2020
0 دیدگاه
خرید ملک در اروپا |سرمایه گذاری در بازار ملک اروپا

سرمایه‌گذاری در بازار ملک اروپا

آنچه در این نوشتار بررسی می شود.

خرید ملک در اروپا

در این مقاله به طور کامل سرمایه‌گذاری در بازار ملک اروپا و خرید ملک در اروپا مورد بررسی قرار می گیرد. بعد از گذشت دوره‌ی بحران اقتصادی و ملکی سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹، بازارهای املاک اروپایی در سال‌های اخیر بسیار قدرتمند شده‌اند. به همین دلیل، سرمایه‌گذاری در اروپا همچنان مقصد پول‌های بسیاری از سرمایه‌‌گذاران بین‌المللی از سراسر جهان است. ویژگی‌های منحصر به فرد اقتصادی قاره‌ی اروپا همچون ثبات و پایداری قوانین، مناطق اقتصادی گوناگون، اعتبار بین‌المللی، اقتصاد پیشرو، چشم انداز رو به توسعه، رشد بازارهای املاک و دارایی  و … در انتهای سال ۲۰۱۹ سبب جذابیت این قاره برای سرمایه‌گذاری و مهاجرت شده‌اند. کشورهای قدرتمند اروپایی همچون فرانسه، آلمان، انگلیس، سوییس و … ستون‌ها و پایه‌های اقتصادی این قاره هستند و هر یک ویژگی‌های اقتصادی و فرهنگی مختص به خودشان را دارند. در بین این کشورهای قدرتمند، فرانسه با داشتن قوانین بین‌المللی برای سرمایه‌گذاری‌های خارجی و همچنین بیشترین میزان بازدید سالانه در بین کشورهای جهان، یکی از پرظرفیت‌ترین و قابل رشدترین فرصت‌های سرمایه‌گذاری در اروپا را ارائه می‌کند که شما به کمک شرکت هوم فرانس می‌توانید از تمامی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری اروپا علل خصوص فرانسه استفاده کنید.

سرمایه گذاری در فرانسه با خرید ملک در این کشور یکی از بهترین روش‌های سرمایه گذاری در اروپا برای سرمایه گذارانی است که هم به دنبال کمترین ریسک و تهدید برای سرمایه‌شان هستند، و هم به دنبال کسب درآمد بازگشتی مناسب از سرمایه‌گذاری‌شان هستند. علاوه بر این، بسیاری از خانه‌هایی که در فرانسه خریده شده‌اند بوسیله‌ی شهروندان خارجی بوده است که یا آنها نیز ساکن فرانسه شده‌اند، و یا تعطیلات خود را در فرانسه‌ی زیبا می‌گذرانند و باقی سال ملکشان را اجاره می‌دهند و از آن کسب درآمد می‌کنند.

در این مقاله در ارتباط با سرمایه گذاری در بازار املاک اروپا و دارایی اروپا و ویژگی‌های آن صحبت می‌کنیم و بهترین پیشنهادهای ممکن برای سرمایه‌گذاری در این قاره (به طور مثال کشور فرانسه) را ارائه می‌دهیم. اگر شما علاقه‌مند به مهاجرت یا سرمایه‌گذاری در اروپا هستید این مقاله به شما کمک می‌کند تا دید گسترده‌تری برای تصمیم‌گیری داشته باشید.

اخذ اقامت اروپا، خرید ملک در اوپا

سرمایه‌گذاری در بازار ملک اروپا

1. چرا سرمایه‌گذاری در اروپا و در بازار مسکن اروپا توجه سرمایه‌گذاران خارجی را جلب می‌کند؟

خرید ملک در اروپا، اخذ اقامت اروپا

تنها در طول همین چندسال گذشته، تقریبا همه‌ی سرمایه‌گذاران مرگ و پایان اروپا، و به خصوص قاره‌ی اروپا را پیش‌بینی و تصور می‌کردند. اما اکنون، همچنان می‌توانیم افزایش قیمت و ارزش دارایی‌ها و املاک در اروپا را مشاهده کنیم، مشخصا این افزایش قیمت به سبب مهاجرت سرمایه‌های خارجی به بازارهای اروپایی است؛ شهرهای اروپایی همچون پاریس و لیون، برلین، لیسبون، دوبلین و رتردام نرخ‌های چشم‌گیر رشد را تجربه می‌کنند.

با وجود این نرخ‌های رشد، هم املاک مسکونی و هم املاک تجاری در اروپا گران قیمت هستند. با در نظر گرفتن احتمال بالای بحران‌های اقتصادی و همچنین هزینه‌های پایین تجارت دارایی‌های ملکی و مسکونی (مانند هزینه‌های دولتی و بوروکراتیک، هزینه‌های مبادله و …)، بازار ملک به سبب ویژگی ساختاری‌اش یکی از انتخاب‌های برتر سرمایه‌گذاران برای توسعه‌ی دارایی‌ها و ثروتشان است. از طرفی دیگر، دو ویژگی یاد شده سبب می‌شوند تا ارزش املاک در اروپا بسیار بالا باشد. بنابراین چگونه ممکن است که این قاره یک نرخ رشد مناسب همراه با نرخ تورم پایین (هرچند هر سال افزایش می‌یابد اما بسیار کم و آرام) را تجربه کند و همچنان به جذب سرمایه‌گذاران بین‌المللی ادامه دهد؟

2.بانک مرکزی اروپا (ECB)؛ تنظیم‌کننده و پایدارکننده‌ی کسب و کار و تجارت در اروپا

پاسخ به سوال پیشین ساده است: تمام ویژگی‌های یاد شده به سبب تنظیمات و نظارت‌های بانک مرکزی اروپا و همچنین بخاطر سیاست‌های پولی‌ای که به عنوان برنامه‌های راه خود انتخاب کرده وجود دارند. بانک مرکزی اروپا یک سیاست مالی دقیق برای پایین نگه داشتن نرخ‌های بهره به طور مصنوعی اتخاذ کرده است؛ در ۲۵ جولای ۲۰۱۹، این بانک تصمیم گرفت تا نرخ‌های بهره را بدون تغییر در مقادیر ٪۰۰/۰، ٪۲۵/۰ و ٪۴۰/۰- تا زمانی که لازم است نگه دارد.

 بنابراین سرمایه‌گذاران هیچ امکان دیگری به جز سرمایه‌گذاری در بازار ملک و خانه را نمی‌بینند. زیرا سرمایه‌گذاری در بازار سهام بسیار ریسکی است (چون عموما سهام‌ها ناپایدار هستند)، و همچنین با در نظر آوردن نرخ بهره‌های اوراق قرضه که همچنان در سطوح بسیار پایینی معلقند سرمایه‌گذاری در اوراق قرضه بسیار پرهزینه است. حال که به این نتیجه رسیده‌ایم که یکی از بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری در اروپا سرمایه‌گذاری روی ملک است می‌توانید با آژانس تخصصی املاک HomeFrance به تمامی این سرمایه‌گذاری‌ها دست یابید.

سرمایه‌گذاری خرید ملک در فرانسه با هوم فرانس

3. سرمایه‌گذاری در بازار مسکن اروپا ؛ مزایای این روش در مقابل دیگر روش‌های سرمایه‌گذاری در اروپا

با اینکه املاک و خانه‌ها در اروپا گران قیمت و با ارزش هستند و همچنین نرخ‌های بهره و سودآوری نسبتا پایینی دارند، اما همچنان یک بازگشتی نقدی یا یک درآمد اجاره‌ای خالص در حدود چند درصد را به سرمایه‌داران ارائه می‌دهد؛ یک نرخ بازگشت بالا در مقایسه با نرخ بازگشتی صفر که دیگر انواع دارایی‌ها (همچون اوراق قرضه و سهام) ارائه می‌دهند.

3.1. پایداری اقتصادی اروپا در مقابل اقتصادهای در حال ظهور

اقتصادهای در حال رشد با واقعیتی دردناک روبرو هستند، آنها با کاهش در نرخ رشد، آشفتگی، قیمت پایین کالاها و نوسان در نرخ ارز درگیر هستند. به همین دلیل سرمایه‌گذاران ثروتمند پول‌ها و سرمایه‌های خود را از این بازارها خارج می‌کنند و آنها را به بازارهای اروپایی منتقل می‌کنند، زیرا آن‌ها می‌خواهند تا توانایی‌های خود برای مقابله با چنین محدودیت‌هایی را گسترش دهند و قطعا بازارهای اروپایی، بخصوص اقتصاد کشورهایی همچون فرانسه با سابقه و پیشینه‌ی قدرتمندشان، سابقه‌ای طولانی و جذاب برای سرمایه‌گذاران دارند. قاره‌ی اروپا که تا دهه‌ی پیش خارج از گزینه‌های سرمایه‌گذاران بود، اکنون همان سرمایه‌گذاران در حال سرمایه‌گذاری در اروپا هستند.

تمام آن چیزهایی که تا پیش از این در ارتباط با اروپا پیش‌بینی می‌شد عکس شده است. بازارهای املاک مختلفی در اروپا هستند که عموما با جریان سرمایه‌‌های بین‌المللی به خوبی کار می‌کنند. در اساس، ملک و خانه برابر است با یک اوراق قرضه‌ی حفاظت شده، بطور مثال خرید خانه در فرانسه چنین ویژگی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

3.2. اقتصاد اروپا به عنوان یک مجموعه‌ی بهم پیوسته از اقتصادهای مختلف

هر کجای قاره‌ی اروپا فرصت‌های بسیاری برای سرمایه‌گذاری به خارجی‌ها و به طور کلی سرمایه‌گذاران و مهاجران معرفی می‌شود. سرمایه‌گذاری در اروپا با خرید مسکن در کشورهای مختلف با ویژگی‌های اقتصادی مختلف این موقعیت را برای شما فراهم می‌کند تا بتوانید بازگشت‌های متفاوتی را از سرمایه‌گذاریتان بدست آورید. بطور مثال در کشورهای اروپای شرقی همچون لهستان، مجارستان، اوکراین و … نرخ تورم بالا است و این فرصتی برای افزایش سرمایه‌گذاری شما خواهد بود. اما در مقابل چنین کشورهایی از ثبات اقتصادی مناسب برخوردار نیستند و اقتصادهای بسیار ضعیفتری نسبت به اقتصاد فرانسه یا آلمان دارند.

ضعف اقتصادی این کشورها در مقایسه با کشورهای قدرتمند دیگر اروپا بسیار نمایان است، به همین سبب سرمایه‌گذاران خارجی با وجود اینکه می‌دانند سرمایه‌گذاری در چنین کشورهایی تا چه میزان می‌تواند پربازده‌تر از کشورهایی همچون فرانسه و آلمان باشد، با این حال یکی از مهم‌ترین دلایلی که اشخاص سرمایه‌های خود را از کشورشان خارج می‌کنند نبودن نظام اقتصادی قدرتمندی است که از سرمایه‌هایشان محافظت کند. به همین سبب است که تعدادی از کشورهای اروپایی همچون فرانسه، آلمان و همینطور انگلستان از مقاصد اصلی سرمایه‌های اشخاص خارجی در اروپا هستند.

3.3. سرمایه گذاری در خرید ملک اروپا؛ املاک پرخطر در مقابل املاک پایدار

خرید ملک در اروپا، اخذ اقامت اروپا

تعدادی از اقتصادهای اروپایی بازارهای املاک قدرتمند و پایداری بوجود آورده‌اند که هسته‌ی اقتصاد اروپا را تشکیل می‌دهند، و همچنین بحران‌ها به سختی توانسته‌اند آنها را تحت تاثیر قرار دهند. علاوه بر این، پایتخت‌های اصلی اروپایی همچون پاریس و لندن به عنوان بهشت امن سرمایه‌گذاری در املاک شناخته می‌شوند. بطور مثال در کشورهای فرانسه، انگلیس و آلمان حجم سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در سال ۲۰۱۹-۲۰ چیزی بیش از ۷۰ درصد کل معاملات و داد و ستدهای شکل گرفته در سال ۲۰۱۶-۱۷ بوده است، که این نشان می‌دهد این کشورها کشورهای محبوب سرمایه‌گذاران خارجی است.

کشورهای همسایه‌ی آلمان، فرانسه و انگلیس، چه کشورهایی که در جنوب قاره‌ی اروپا قرار گرفته‌اند همچون کشورهای ایتالیا، اسپانیا و پرتغال، کشورهای شمالی اروپا همچون سوئد و دانمارک، و کشورهای اروپای مرکزی مانند اتریش، اسلواکی و چک در مقایسه با کشورهای یاد شده در دهه‌های اخیر با مشکلات اقتصادی فراوانی روبرو بوده‌اند و بازارهای پرنوسانی را تجربه می‌کنند.

اقامت فرانسه از طریق خرید ملک

مقدمه‌ای بر سرمایه ‌گذاری در فرانسه

همانند دو کشور محبوب اروپایی دیگر، فرانسه امکانات بسیار وسیعی را برای سرمایه‌گذاران فراهم کرده است، با این حال تفاوت بسیار عمده و عمیقی وجود دارد که فرانسه را از دو کشور آلمان و انگلیس متمایز می‌کند. فرانسه بزرگ‌ترین کشور اتحادیه‌ی اروپا و ششمین اقتصاد قدرتمند دنیا است، همچنین سالانه بیشتر از ۸۰ میلیون نفر از این کشور زیبا بازدید می‌کنند که از این نظر در صدر کشورها قرار دارد. این ویژگی‌ها برای سرمایه‌گذارانی که به دقت شرایط کشورهای دیگر را مورد بررسی قرار می‌دهند بسیار حائز اهمیت و قابل توجه است، اما در کنار این سرمایه‌گذاران هوشمند نیز می‌دانند که هر کشور شرایط منحصر به فردی برای انجام فعالیت‌های تجاری مختص به خارجی‌ها و سرمایه‌گذاران خارجی دارد؛ پس برای یافتن این راه‌حال‌ها نیاز به یک مرجع مطمئن برای سرمایه‌گذاری در ملک را خواهید داشت، شرکت هوم فرانس یکی از این مرجع‌ها بوده که شما را در طول مسیر سرمایه گذاری‌تان یاری خواهد داد.

بنابراین خرید ملک و خانه در اروپا، با وجود اینکه یک سرمایه گذاری هوشمندانه است اما سرمایه گذار باید با شرایط بوروکراتیک کشور مقصد نیز آشنا باشد تا بتواند بخوبی برای سرمایه‌هایش منزل مناسب را پیدا کند. اما ویژگی خاصی که فرانسه را از دیگر کشورهای اروپایی متمایز می‌کند قوانینی است که در ارتباط با سرمایه گذاری‌های خارجی وضع شده و در حال اجرا هستند. هسته‌ی این قوانین را می‌توان این گونه بازگو کرد که هیچ محدودیتی برای یک سرمایه گذار خارجی در فرانسه وجود ندارد. به عبارتی در کشور فرانسه همانگونه که با یک سرمایه‌گذار فرانسوی برخورد می‌کنند با یک سرمایه‌گذار خارجی نیز برخورد می‌کنند.

خرید ملک در اروپا فرانسه ؛ فرصت‌های پیش‌رو

در حال حاضر، پاریس سرمایه‌گذاری‌های بزرگ زیادی را به خود جذب می‌کند و همچنین بهره‌های اجاره‌ای بین ۳ تا ۴ درصد را به سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهد. با این حال، با در راه بودن المپیک پاریس ۲۰۲۴ و پاریس بزرگ (Grand Paris) (در حال حاضر بزرگترین زیرساخت حمل و نقل در اروپا)، انتظار می‌رود تا همه‌چیز با قدرت باقی بماند. به علاوه، لیون در حال تجربه‌ی یک رشد اقتصادی بسیار قدرتمند و خلق شغل‌های متفاوت (به خصوص در حوزه‌ی نرم‌افزار و رسانه) است که همین موضوع سبب ایجاد تقاضاهای بیشتر برای خرید املاک در این شهر می‌شود.

هر کدام از شهرهای مختلف فرانسه ویژگی‌هایی انحصاری دارند، اما با رشد شدید بخش خدمات در اقتصاد فرانسه، تمرکز بسیاری از بنگاه‌های جدید در اجاره‌ی املاک و خانه‌هاست. همچنین به سبب تنوع خانه‌های مسکونی و تجاری در فرانسه، هر سرمایه گذار می‌تواند طیف وسیعی از انتخاب‌ها را پیش رویش داشته باشد. او می‌تواند با اجاره‌ی ملکی که در فرانسه خریداری کرده درآمد مناسبی از سرمایه‌گذاری‌اش بدست آورد. 

قیمت خانه در فرانسه در طول بحران اقتصادی جهانی در مقایسه با همسایه‌های فرانسه نسبتا خوب باقی مانده است. به طور مثال قیمت‌ها در اسپانیا و هلند به ترتیب ۲۰ درصد و ۴۰ درصد افت داشته‌اند.

فرانسه در سال‌های اخیر، هسته‌ی اجرایی بازار املاک اروپا بوده و همچنان با فراهم کردن رشد قیمتی سال به سال پایدار به جذب سرمایه‌گذاران بین‌المللی ادامه می‌دهد. پس همین امروز به فکر تهیه ملک در فرانسه باشید و با کارشناسان ما در HomeFrance ارتباط حاصل کرده تا راهنمای مسیر شما باشیم.

همچنین به دلیل ضعیف شدن یورو در سال‌های اخیر، خریداران خارجی املاک فرانسوی می‌توانند از نرخ تبدیل جذاب‌تری برای سرمایه‌گذاری در مسکن استفاده کنند. این یعنی یک سرمایه‌گذار می‌تواند با پرداخت کمتری نسبت به سال‌های گذشته خانه و ملک مورد نظرش را خریداری کند و از این طریق نیز می توانند اقدام به اخذ اقامت فرانسه نمایند. 

اخذ اقامت اروپا، خرید ملک در اروپا

خرید ملک در اروپا

ارسال دیدگاه

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.