چرا خرید ملک یک سرمایه گذاری مطمئن محسوب میشود؟

ژوئن 11, 2020
0 دیدگاه
چرا خرید ملک یک سرمایه‌گذاری مطمئن محسوب میشود؟| سرمایه‌گذاری خرید ملک در اروپا |خرید ملک در اروپا |خرید مسکن در اروپا

چرا خرید ملک یک سرمایه‌گذاری مطمئن محسوب میشود؟

آنچه در این نوشتار بررسی می شود.

اگر شما علاقه‌مند به سرمایه گذاری در بازار املاک و به خصوص سرمایه گذاری در حوزه‌ی خرید خانه و مسکن در فرانسه هستید، و یا قصد مهاجرت به فرانسه را دارید، در طول این مقاله اطلاعاتی که برای سرمایه گذاری در بازار مسکن لازم دارید را خواهید یافت. در ادامه با استفاده از مفاهیم اقتصادی نشان می‌دهیم که چرا بازار مسکن مکان مناسبی برای یک سرمایه  گذاری خوب است. همچنین در نیمه-ی دیگر این مقاله ویژگی‌های بازار مسکن فرانسه و نکات مورد نیاز برای سرمایه در با گذاری زار این کشور را برای شما مطرح می‌کنیم.

بعد از خواندن این مقاله می‌توانید برای انتخاب فرانسه به عنوان مقصدی برای سرمایه گذاری  در خرید خانه و یا مهاجرت به تصمیم مناسبی دست یابید.

در بین سرمایه گذاری ها، برای سرمایه‌گذارانی که به دنبال متنوع کردن سبد سرمایه‌ای خود هستند، و یا آن‌هایی که ترجیح می‌دهند تا سرمایه‌شان را در شرایط ریسک کمتر قرار دهند، و همچنین آن‌هایی که قصد دارند تا با سرمایه‌گذاری ثروت خود را گسترش دهند، سرمایه‌گذاری در بازار املاک و خرید ملک یا خانه در جای مناسب می‌تواند بهترین گزینه در مقایسه با سایر گزینه‌های سرمایه‌گذاری برای انتخاب باشد.

با انتخاب مناسب و دقیق برای سرمایه‌گذاری در دارایی، شما به عنوان یک سرمایه‌گذار می‌توانید از مزایایی متعددی بهره‌مند شوید. به عبارتی دیگر، با سرمایه‌گذاری در بازار مسکن می‌توانید از طریق اجاره، افزایش قیمت سالانه‌ و ارزش دارایی، و همچنین از طریق سودهایی که توسط فعالیت‌های تجاری وابسته به ملک حاصل می‌شوند کسب درآمد کنید. این مزایا شامل درآمد کنش‌پذیر (passive income)، جریان نقدی پیش‌بینی پذیر و پایدار، معافیت‌های مالیاتی، تنوع در سبد سرمایه، و در نهایت به عنوان یک اهرم برای افزایش ثروت می‌شوند.

سرمایه گذاری در ملک ؛ جریان نقدی پایدار

به طور کلی جریان نقدی یعنی درآمد خالصی که از سرمایه‌گذاری در بازار ملک و مسکن حاصل می-شود. این درآمد خالص بعد از تصویه‌ی پرداخت‌های وام و هزینه‌های اجرایی بدست می‌آید. منفعت و ویژگی کلیدی سرمایه‌گذاری در حوزه‌ی خرید خانه قدرتی است که به سرمایه‌گذار می‌دهد. در واقع سرمایه‌گذار می‌تواند با خرید خانه جریان‌های نقدی و درآمد تولید کند. در بیشتر موارد، زمانی این سرمایه‌گذاری برای جریان نقدی فعال می‌شود که شما هزینه‌های منحصر به وام‌ها را پرداخت می‌کنید. در اینصورت جریان‌های نقدی در طول زمان قدرتمندتر می‌شوند.

مزایای مالیاتی؛ تنزل و شکستن مالیات

کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی معمولا قوانین سفت و سختی برای دریافت مالیات از شهروندان و مالکان سرمایه و کسب و کارها وضع می‌کنند. اما ویژگی متمایز سرمایه‌گذاری در خرید خانه و ملک، شکستن و کاهش مالیات های پرداختی است. عموما شما می‌توانید هزینه‌های مرتبط با دارایی، یعنی هزینه‌های مالکیت، هزینه‌های اجرایی و مدیریت یک ملک را با نسبت خوبی کاهش دهید.

نکته‌ی اقتصادی: شما می‌توانید هزینه‌های یک ساختمان یا خانه را تنزیل دهید، اما نمی‌توانید هزینه‌های یک زمین را مستهلک کنید.

شما می‌توانید از کاهش هزینه‌های مالیاتی در گذر عمر مفید ملک بهره‌مند شوید.

رشد ارزش خانه و ملک

یکی دیگر از ویژگی‌های منحصر به فرد سرمایه‌گذاری در خرید خانه و ملک، افزایش ارزش آنها با گذشت زمان است. بنابراین با یک سرمایه‌گذاری درست و بجا، شما می‌توانید با فروش دارایی‌تان در زمان مناسب از سود قابل توجهی بهره‌مند شوید. علاوه بر این، اجاره‌بهای هر ملک نیز هر سال افزایش می‌یابد، که در نتیجه می‌تواند به جریان نقدی بیشتری منجر شود.

خرید ملک و خانه؛ تولید ثروت و ساخت شراکت

هنگامی که شما پرداخت‌های مرتبط با اقساط خرید خانه را به اتمام می‌رسانید، این دارایی به یک ارزش خالص در سبد سرمایه‌گذاری‌های شما تبدیل می‌شود-این موضوع عموما با مفهوم تخصصی ’ساختن شراکت‘ عنوان می‌شود. یعنی، سرمایه‌گذاری شما در بازار ملک و خانه به یک شریک خالص در تولید ثروت شما مبدل می‌گردد. در اینصورت شما اهرمی قدرتمند برای خرید خانه و املاک بیشتر در اختیار دارید. بنابراین جریان نقدی و ثروت شما روز به روز افزوده می‌شود.

سبد دارایی متنوع

دیگر ویژگی سرمایه‌گذاری در بازار مسکن، پتانسیل‌های متنوعی است که برای شما به ارمغان می-آورد. مسکن و زمین معمولا همبستگی بسیار کمی -و گاهی منفی- با دیگر گروه‌های اصلی دارایی دارند. این همبستگی ضعیف به این معنا است که سرمایه‌گذار با افزودن ملک به سبد دارایی‌اش از تغییرات پرریسک جلوگیری می‌کند، و در عوض بازگشتی بیشتری به ازای هر واحد ریسک حاصل می‌کند.

سرمایه گذاری در خرید خانه به مثابه اهرم اقتصادی

به طور کلی اهرم‌ها برای افزایش بازدهی و بازگشتی بالقوه‌ی سرمایه‌گذاری با استفاده از ابزارهای پولی یا سرمایه‌ی قرض گرفته شده (مانند وام) بکار می‌روند. برای درک بهتر اهرم فرض کنید شما به خانه‌ای علاقه‌مند هستید که تنها ۲۰ درصد سرمایه‌ی مورد نیاز برای تهیه‌اش را دارید، در اینصورت با گرفتن وامی به ارزش ۸۰ درصد خانه می‌توانید صاحب خانه شوید -این یعنی استفاده‌ی اهرمی برای افزایش ثروت. از آنجایی که خانه و ملک از دارایی‌های محسوس به حساب می‌آیند، ابزارهای وام‌دهی همیشه در دسترس سرمایه‌گذار قرار دارند.

بازگشت سرمایه‌ی میانگین سرمایه‌گذاری در خرید خانه در ۵۰ سال گذشته چیزی حدود ۱۱ درصد بطور سالیانه بوده.

خرید خانه برای ایستادن در مقابل تورم

توانایی تاثیر نگرفتن بازار ملک و سرمایه از تورم به خاطر رابطه مثبتی است که رشد تولید ناخالص داخلی (GDP) و تقاضا برای خرید خانه و ملک دارد. هر چه اقتصاد یک کشور گسترش بیشتری پیدا می‌کند، افزایش تقاضا برای خرید خانه و ملک اجاره‌بهای آن‌ها را بیشتر افزایش می‌دهد. این به معنی افزایش ارزش سرمایه است. بنابراین، با وجود اینکه تورم امری طبیعی در بسیاری از کشورهای دنیاست، سرمایه گذاری در خرید ملک و خانه باعث می‌شود تا بخشی از فشار ناشی از تورم در سمت اجاره‌نشین‌ها سرریز شود.

فرانسه؛ سرمایه گذاری در ششمین قدرت اقتصادی دنیا

فرانسه با داشتن جمعیتی ۶۷ میلیونی و داشتن بزرگترین مساحت در اتحادیه‌ی اروپا، دومین اقتصاد بزرگ اتحادیه بعد از آلمان و ششمین اقتصاد بزرگ دنیا است. فرانسه به سبب ویژگی‌های جغرافیایی و فرهنگی‌تاریخی‌اش پربازدیدترین کشور جهان است. بطوریکه در سال ۲۰۱۶ بیش از ۸۰ میلیون توریست از این کشور بازدید کرده‌اند. فرهنگ غنی، آشپزی منحصر به فرد، مکان‌های توریستی جذاب -از سواحل دریای مدیترانه تا سواحل اقیانوس اطلس، دامنه‌های چشمگیر کوه‌های آلپ گرفته تا کافه‌ها، رستوران‌ها و موزه‌های بینظیرش- و بنگاه‌های بزرگ اقتصادی بسیاری از مردم دنیا را به سمت این کشور تاریخی کشانده است.

فراوانی شرکت‌های معتبر جهانی مانند شرکت‌های خودروسازی، شرکت‌های مهندسی متنوع و قدرتمند -مانند توتال- سبب شده‌اند تا اقتصاد فرانسه، اقتصادی پایدار و پیشرو باشد. قرار گرفتن فرانسه در قلب صنعت و خدمات سبب شده‌اند تا این کشور مقصد مناسبی برای سرمایه‌گذاران بین‌المللی، و همچنین مقصد بسیاری از مهاجرت‌ها به اروپا شود.

اقتصاد آزاد فرانسه ؛ به تمام معنا

فرانسه برای کسب و حفظ اعتبار جهانی‌اش قوانین گسترده و کاملی در حوزه‌ی سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذاران بین‌المللی فراهم کرده است. فرقی ندارد که ملیت شما چیست، شما می‌توانید در کشور آزاد فرانسه بدون هیچ قیدی سرمایه‌گذاری کنید و از اقتصاد قدرتمند این کشور بهره‌مند شوید.

سرمایه‌گذاری در خرید ملک و خانه در فرانسه؛ راهی مطمئن برای افزایش ثروت

به سبب رفت و آمدها و سرمایه‌گذاری‌های بی‌شمار، بازار ملک و خانه در فرانسه از ثباتی کم‌نظیر در سطح جهان برخوردار است. در نتیجه کشور فرانسه، یکی از امن‌ترین سرمایه‌گذاری‌ها در خرید خانه و ملک در جهان است. شما می‌توانید با هدف مهاجرت به فرانسه یا سرمایه گذاری در این کشور، با خرید خانه هر سال بازگشت سرمایه‌ی تضمین شده‌ای را جمع‌آوری کنید، و یا بخشی از سال را در این کشور زیبا سکونت داشته باشید و در باقی سال درآمد حاصل از اجاره‌ی دارایی‌تان را کسب کنید.

آمارها از بازار املاک و خانه در فرانسه چگونه است؟

بر اساس اطلاعات انستیتوی ملی آمار و مطالعات اقتصادی (INSEE) قیمت خانه در فرانسه، در سه ماه نخست سال ۲۰۱۹ و در مقایسه با رشد سال گذشته ۳ درصد افزایش یافته (۸/۱ درصد با احتساب تورم)، همچنین در هر چارک از سال ۲۰۱۹ افزایشی ۷/۰ درصدی (۹/۰ درصد با احتساب تورم) را تجربه کرده است.

پاریس در بین دیگر شهرهای فرانسه از افزایش شدیدتری در قیمت خانه‌ها برخوردار بوده‌ است. بر اساس اتاق اسناد رسمی پاریس (La Chamber des Notaire de Paris) قیمت میانگین خانه‌های موجود در پایتخت ۵/۶ درصد افزایش یافته است.

بر اساس سازمان مشاوره محیط‌زیست و توسعه‌ی پایدار (CGEDD) فروش خانه‌های موجود به ۶/۲ درصد سالیانه افزایش یافته و در مقابل خانه‌های نوساز به ۴/۰ درصد کاهش خفیفی پیدا کرده است.

همانطور که مشخص است پاریس ثابت‌شده‌ترین بازار اجاره‌ی دنیا را در اختیار دارد. اگر قصد شما سرمایه گذاری و مهاجرت به فرانسه است، قطعا سرمایه‌گذاری در پاریس و کلان شهر های دیگر برای شما سودمند خواهد بود. اما مشخصا پاریس گرانترین بازار مسکن در فرانسه (و یکی از گرانترین‌ها در دنیا) را دارد و در مقابل کلان شهر های دیگر فرانسه قیمت های بسیار متعادل تر و توجیه پذیرتری برای سرمایه گذاری دارند به طوری که به طور تقریبی قیمت ملک در کلان شهر ها نسبت به پاریس یک سوم می باشد که این ختلاف زیاد توجه سرمایه گذارن خارجی را به خود جلب کرده است.

با این حال یک سرمایه‌گذار هوشمند به دنبال حداکثر کردن سرمایه با استفاده از تمام امکانات و پتانسیل-های در دسترسش است. فرانسه پر است از شهرهای کم‌نظیر که فرصت‌های بیشماری را برای سرمایه-گذاری و مهاجرت فراهم می‌کنند. و خبر خوب این است که این شهرها به اندازه ی پاریس گران نیستند بطوریکه قیمت دارایی و خانه در خارج از پاریس به مقدار قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌یابد. با این حال این شهرها از ویژگی پایداری و پیشروی املاک و خانه در فرانسه بهره می‌برند.

ارسال دیدگاه

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.