مجله خبری فرانسه

تورم فرانسه صفر شد

به گزارش ایسنا به نقل از مرکز آمار فرانسه، نرخ تورم فرانسه در ۱۲ ماه منتهی به اکتبر با ۰.۱ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه ماه قبل به صفر درصد رسید که این نرخ تورم، یکی از کمترین تورم های ثبت شده از ماه اوت سال ۲۰۱۶ تاکنون بوده است.

تنوع ملیت‌ها در فرانسه چگونه است؟

کشور فرانسه، علاوه بر سرزمین اصلی‌اش در اروپای غربی، تعدادی سرزمین تحت مالکیت دولت فرانسه در قاره‌های دیگر نیز دارد. سرزمین اصلی با کشورهایی مانند ایتالیا، اسپانیا، سوییس، آندورا، آلمان، لوکزامبورگ و بلژیک مرزهای زمینی مشترک دارد.
سپتامبر 17, 2020

جزایر فرانسه

فرانسه از آن دسته کشورهای اروپایی محسوب می شود که قلمروهای مختلفی در سرتاسر دنیا دارد. جزایری که با وجود کیلومترها فاصله از آن جزو خاک فرانسه محسوب می شوند. گوادلوپ ، گویان ، مارتینیک ، رئونیون ، مایوت و... از این دسته جزایر هستند که بسیاری از آن ها از نظر مناظر طبیعی ...

فرهنگ غذایی و آشپزی فرانسوی

غذاها و سبک‌های طبخ فرانسوی عموما به عنوان ستون فقرات و پِی بسیاری از سبک‌های آشپزی موجود در کشورهای غربی شناخته می‌شود. به عبارتی تاثیری که تکنیک‌های طبخ فرانسوی کلاسیک بر سبک‌های آشپزی بین‌المللی گذاشته به قدری زیاد و غیرقابل باور است که می‌توان از آن به عنوان افسانه یاد کرد.

شناخت کشورهای شنگن و اتحادیه اروپا با موقعیت‌های آنها

دو نوع اتحادیه و تعاون معتبر و مشهور در اروپا وجود دارد. یکی از آن‌ها اتحادیه‌ی اروپا است و دیگری ناحیه‌ی شنگن. با این حال این دو تعاونی و یا قرارداد مشترک بین کشورهای مختلف از ماهیت‌های متفاوتی برخوردار هستند. برای شناخت بهتر اتحادیه‌ی اروپا و شنگن بهتر است که تفاوت ما بین این ...

مارسی؛ شهر بندری ۲۶۰۰ ساله با تاریخی غنی

مارسی شهری در جنوب شرقی فرانسه و در ناحیه‌ی پروانس-آلپ- کوت دازور قرار دارد. مارسی دومین شهر پرجمعیت فرانسه بعد از پاریس با تعداد ساکنین بیش از ۸۳۹ هزار نفر است. می‌توان ادعا کرد که مارسی بزرگترین شهر جنوب شرقی فرانسه، و حتی بزرگترین شهر حوزه‎ی دریای مدیترانه است.

شهر پاریس؛ محبوب‌ترین پایتخت جهان

شهر زیبای پاریس در شمال مرکز کشور فرانسه و در مکانی استراتژیک قرار گرفته است. این شهر با قدمت تاریخی‌اش در قرون اخیر مرکز بسیاری از تحولات و نوآوری‌های اجتماعی، علمی، روشنفکری و هنری/ادبی در دنیا بوده است. این شهر بر اساس انتخاب مسافران و بازدیدکنندگان محبوب‌ترین شهر دنیا برای مسافرت و اقامت است.

شهر مولوز فرانسه؛ شهری کوچک با اقتصادی بزرگ

مولوز شهری کوچک در شرق فرانسه و در نزدیکی مرز فرانسه با کشورهای آلمان و سوییس قرار گرفته است. این شهر با مساحت ۲۲.۱۸ کیلومتر مربع، جمعیتی حدود ۱۱۰ هزار نفری (در سال ۲۰۱۷) را درون خود جای داده است.
Call Now Buttonتماس با ما