پایتخت نوئل اروپا؛ بازار کریسمس استراسبورگ

دسامبر 8, 2021
0 دیدگاه
پایتخت نوئل اروپا؛ بازار کریسمس استراسبورگ

لیست مطالب

پایتخت نوئل اروپا؛استراسبورگ

هر سال، بازارهای کریسمس قلب بازدیدکنندگان در سراسر جهان را به وجد می‌آورند. معروف‌ترین بازار کریسمس در جهان، بازار استراسبورگ بوده که به یکی از  جاذبه‌های این شهر زیبا و مسحور کننده مبدل شده است. در واقع، سنت‌های کریسمس ریشه در آداب و رسوم مردم فرانسه و ناحیه آلزاس دارد.

در قرن شانزدهم بود که اولین بازار کریسمس در طول تکامل امپراتوری آلمان در استراسبورگ برگزار شد. اکنون بازار کریسمس در استراسبورگ به یکی از قدیمی‌ترین بازارهای این کشور و اروپا مبدل شده که قدمت آن به سال 1570 برمی‌گردد، بنابراین جای تعجب نیست که استراسبورگ خود را پایتخت بازارهای کریسمس اروپا می‌داند.

کریسمس؛ فصل جادویی که همگان را به تکاپو و جنب و جوش می‌اندازد و لذت‌های زیبایی مانند در کنار خانواده بودن و خاطرات زیبای تعطیلات را به ارمغان می‌آورد.

در زمان تعطیلات کریسمس، استراسبورگ زیر درخشش هزاران نور می‌درخشد، بوی گرم نوشیدنی سنتی Vin Chaud و شاه بلوط برشته شده، خیابان‌ها را عطرآگین و طنین صلح‌آمیز سرودهای کریسمس، هر قلبی را از شادی لبریز خواهد کرد.

بازارهای کریسمس فرانسه غیرقابل چشم پوشی هستند، قدمت آنان به قرون قبل بر می‌گردد و پادزهری فوق العاده برای رهایی از شروع سرمای زمستان است.

فستیوال و سنت هر منطقه همواره یکی از مهمترین دلایل مهاجرت و انتخاب یک منطقه برای زندگی است، هوم فرانس؛ اولین آژانس مسکن رسمی ایرانی و دارای مجوز مرتبط به فعالیت مسکن از اتاق بازرگانی ایران و فرانسه، در صدد است تا در این مقاله به توصیف بازارچه نوئل یا همان Marche Noel در شهر زیبای استراسبورگ بپردازد.

بازارهای کریسمس فرانسه

کریسمس زمانی برای غافلگیر شدن توسط غذاهای استراسبورگ نیز است!

هوم فرانس لیست غذهای پیشنهادی خود برای تست از غرفه‌های بازارچه کریسمس را در زیر آورده است:

  • نان Pretzel و چوب شور نرم
  • بیسکویت Bredeles با طعم‌های خوشمزه و تند و شکل ستاره‌ای
  • سوسیس Knacks
  • نان زنجبیلی (Pain d’epices) که ظریف‌تر از کیک زنجبیلی است
  • نوشیدنی محبوب Vin chaud با ادویه معطر و میوه

مطمئنا پس از خواندن این مقاله و تدعی کردن حال و هوای بسیار خاطره انگیر شهر استراسبورگ، علاقه‌مند به اقامت در این شهر اصیل خواهید شد.

از بازارهای کریسمس فرانسه چه می‌دانید؟

با شروع تعطیلات کریسمس و تغییر حال و هوای شهرها برای آغاز سال نو، تفریحات و جاذبه‌های متعددی شروع به شکل‌گیری می‌کنند که بازارهای کریسمس یکی از آنان است.

شهرهای استراسبورگ، کولمار و لیل، چشمگیرترین بازارهای کریسمی اروپا را دارند که بی‌نظیرترین و جذابترین آن مربوط به شهر اول یعنی استراسبورگ است. بازارچه نوئل استراسبورگ جاذبه‌های ناتمامی دارد؛ از غذاهای خوب و نوشیدنی‌های گرفته تا سرزمین‌های عجایب برفی. جالب است بدانید که سالانه تعداد زیادی از گردشگران خارجی در ایام برگزاری بازارچه نوئل به شهر استراسبورگ می‌آیند و از این رویداد تفریحی جذاب، لذت می‌برند.

بازارچه نوئل استراسبورگ نه تنها برای خرید بلکه بیشتر برای بازدید و عکاسی مورد استقبال گردشگران قرار گرفته است.یک افسانه قدیمی در منطقه آلزاس فرانسه وجود دارد که به گفته گذشتگان، کودکان باید برای نوزاد عیسی هدایایی می‌آوردند.

این افسانه منشا و ایده اصلی شکل‌گیری بازارچه‌های نوئل فرانسه است که به مرور و طی سالیان مختلف به یکی از دیدنی‌ترین جاذبه‌های گردشگری فرانسه و اروپا مبدل شده است. این بازارچه مملو از محصولات سنتی مانند نقاشی‌های شیشه‌ای، جعبه‌های موسیقی، کتانی رومیزی گلدوزی شده و سفال‌کاری می‌باشد.

کوزه‌های سنتی فرانسوی که برای اولین بار در استراسبورگ ساخته شد، با انبوهی از گل‌های شیرین و لعاب شکر، رهگذران را وسوسه کرده و موسیقی پخش شده از درهای چوبی کلیسای جامع که مکانی برای برگزاری کنسرت‌ها و هستند، فضا را بسیار رومانتیک و خاطره‌انگیز می‌کند. برای درک عظمت این بازار، باید از برج کلیسای جامع به ارتفاع 142 متر بالا رفته و به فرشی از غرفه‌های کلبه‌های طلایی درخشان که تا آنجایی که چشم کار می‌کند، خیره شد.

نورهای درخشان در میان انبوه برف، تصویری مثال زدنی را پدیده می‌آورند که تحسین هر بیننده‌ای را به همراه دارد. حجم بازدید از بازارچه نوئل استراسبورگ به‌شدت بالا بوده و و سالانه از حدود دو میلیون نفر نیز فراتر رفته است.

بازار کریسمس در استراسبورگ اکنون در سراسر شهر گسترده شده است و در مجموع حدود 300 کلبه کوچک در آن وجود دارد، اما بازار دیگری نیز در این شهر بنام Christkindelsmärik وجود دارد که قدیمی‌ترین بازار کریسمس در فرانسه محسوب می‌شود.

در ادامه به معرفی این نمایشگاه و سایر نمایشگاه‌های کریسمسی در شهر استراسبورگ خواهیم پرداخت.

سایر بازارهای کریسمس در استراسبورگ را بشناسید

بی دلیل نیست که استراسبورگ را پایتخت نوئل اروپا می‌دانند، وجود بازارچه‌های متعدد در این شهر، به بزرگترین جاذبه گردشگری آن مبدل شده است. یکی دیگر از بازارچه‌های نوئل شهر استراسبورگ، Christkindelsmärik بوده که در مقابل ساختمان کلیسای جامع گوتیک و در میدان بروگلی استراسبورگ قرار دارد و از غرفه‌های متعدد و زیبای صنایع دستی تشکیل شده است.

این بازار سنتی برای اولین بار در سال 1570 برپا شد، جالب است بدانید که نام این بازار از Christkind به معنای “فرزند مسیح” گرفته شده و اشاره به دختری پری مانند دارد. یکی دیگر از جذاب‌ترین بازارچه‌های نوئل در استراسبورگ، بازار سنتی کشاورزان در منطقه Grand Ile است که بخاطر خانه‌های نیمه‌چوبی قرون وسطایی و کانال‌های اطراف شهرت دارد.

از دیگر جاذبه‌های بینظیر این بازارچه، وجود درخت کریسمس عظیمی به ارتفاع 30 متر در مرکز میدان و همچنین امکان جمع‌آوری کمک‌های مالی از سازمان‌های بشردوستانه در زیر نور درخشان این درخت وجود دارد.

زمان برگزاری بازارچه نوئل استراسبورگ

بازارهای کریسمس در استراسبورگ هر سال از آخرین هفته نوامبر تا پایان دسامبر برگزار می‌شوند. در این زمان، این شهر توسط کریسمس تسخیر شده و ویترین مغازه‌ها به سرزمین‌های عجایب زمستانی مبدل خواهند شد. همچنین با تزیین خیابان ها با چراغ‌های چشمک‌زن و گلدسته، شب‌های استراسبورگ زنده می‌شوند.

بازارهای کریسمس در استراسبورگ در مرکز شهر و در اطراف میدان کلیسای جامع و میدان بروگلی متمرکز شده‌اند که در آن صدها غرفه زیور آلات، اسباب‌بازی‌ها و غذا فروشی، گشت و گذار شما را گرم نگه خواهند داشت.

جالب است بدانید که بازار کریسمس در استراسبورگ از بازارهای کوچکتر و جداگانه در میدان‌ها و خیابان های مختلف در سرتاسر ناحیه Grand Ile تشکیل شده است.

امسال بازار کریسمس استراسبورگ از 26 نوامبر تا 26 دسامبر 2021 برگزار می‌شود.

یکی از اقدامات جالب توجه در برگزاری بازارچه‌های نوئل استراسبورگ این است که هرساله یک کشور میهمان افتخاری این رویداد بوده و بازار ویژه‌ای به آن اختصاص می‌یابد که تاثیر بسیار مستقیمی در معرفی فرهنگ آن کشور دارد.

هوم فرانس با توجه به سابقه خود به‌عنوان اولین آژانس مسکن رسمی ایرانی در کشور فرانسه، شهر استراسبورگ را به‌دلیل جذابیت‌های فرهنگی و غنی خود برای مکانی برای خرید ملک پیشنهاد می‌دهد.

دریافت ویزا از طریق خرید ملک، تنها دستاورد زندگی در شهر استراسبورگ نبوده و این اقامت با جاذبه‌هایی مانند بازارچه‌ نوئل دو چندان می‌شود پس همین الان، با کارشناسان ما ارتباط گرفته و این فرصت استثنایی را از دست ندهید!

ارسال دیدگاه

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.