اقامت تمکن مالی فرانسه

دریافت اقامت اروپا و کشور فرانسه همواره یکی از اهداف کسانی است که به دنبال مهاجرت و ارتقای سطح زندگی خود هستند. مسیرهای سخت و پیچیده اخذ اقامت، بسیاری از این افراد را دلسرد کرده و از تصمیم برای مهاجرت منصرف می‌ کند.

پس اگر به دنبال مهاجرت آسان و سریع هستید، خواندن شرایط دریافت اقامت تمکن مالی فرانسه یا اقامت فرانسه از طریق خود حمایتی را  از دست ندهید.

شرایط اخذ اقامت تمکن مالی فرانسه ~اقامت تضمینی فرانسه

اقامت تمکن مالی چیست؟​

شاید اسم اقامت تمکن مالی فرانسه یا ویزای خود حمایتی به گوش شما نیز خورده باشد، اخذ اقامت از طریق تمکن مالی در حال حاضر یکی از سریع ترین و محبوب ترین روش های اخذ اقامت اروپا به شمار می رود که در برخی کشورهای اروپایی از جمله فرانسه قابل دریافت است.

این روش که با نام ویزای خود حمایتی هم شناخته می شود، روشی است که فرد متقاضی اخذ اقامت ابتدا با ارائه مستندات و مدارک قانونی، توانایی و تمکن مالی و درآمدی خود در ایران را برای زندگی در فرانسه به دولت این کشور اثبات می کند.

با توجه به ماهیت سرمایه گذاری این ویزا، مسیر برای دریافت اقامت تمکن مالی سریعتر و آسانتر است.

از نکات جالب توجه ویزای خود حمایتی فرانسه امکان زندگی دائم در مدت یکساله اقامت تمکن  مالی است به این معنا که هیچگونه محدودیت و مشکلی برای ماندن در خاک فرانسه در طول مدت ویزا وجود ندارد.

مدت زمان این اقامت یک سال است و تا پنج سال، سالانه تمدید می شود و بعد از پنج سال، قابلیت تبدیل به اقامت دائمی را دارد.

دریافت مشاوره رایگان اقامت تضمینی فرانسه

شرایط اخذ اقامت تمکن مالی فرانسه

از سرعت و آسانی اخذ اقامت تمکن مالی گفتیم، حال باید دید که شرایط اخذ ویزای خود حمایتی چیست و برای دریافت آن به چه میزان سرمایه و حقوق ماهیانه نیاز دارید.

به طور کلی اقامت تمکن مالی فرانسه به سه شرط زیر بستگی دارد:

اقامت تضمینی فرانسه
  • داشتن اقامتگاه و محل زندگی پس از دریافت ویزا در فرانسه

برای داشتن اقامتگاه و محل زندگی در فرانسه دو راه پیش روی متقاضیان اقامت تمکن مالی فرانسه است؛ راه اول خرید ملک و راه دیگر اجاره آن در این کشور.

بالطبع خرید ملک در فرانسه برای اخذ اقامت خود حمایتی راهی مطمئن تر به شمار می رود و افرادی که در فرانسه ملک می خرند ، شرایطی به مراتب آسان تر به نسبت افرادی که خانه اجاره می کنند دارند.

داشتن اقامتگاه مناسب، پیش شرط تایید اقامت تمکن مالی در فرانسه است

یکی از مواردی که بعد از اخذ اقامت اهمیت بسیاری دارد، لزوم داشتن شرایط و ارائه مستندات لازم در خاک فرانسه است زیرا این افراد بلافاصله پس از اخذ اقامت خود از داخل ایران، باید ظرف مدت سه ماه از تاریخ شروع ویزا، مدارک و مستنداتی مبنی بر دارا بودن اقامتگاه در فرانسه و معرفی ضامن در صورت اجاره ملک ارائه کنند.

بنابراین وجود یک مجموعه معتبر و رسمی مانند هوم فرانس و کارشناسان خبره و فارسی زبان آن در خاک فرانسه به تامین مدارک و انجام اقدامات قانونی لازم از جمله تایید اقامت در اداره مهاجرت فرانسه ، اجاره یا خرید ملک جهت ارائه مستندات اقامتگاه، و نیز افتتاح حساب بانکی و ثبت نام فرزندان در مدارس کمک شایانی خواهد نمود.

از دیگر تفاوت های عمده افرادی که ملک می خرند با افرادی که اقامتگاه اجاره می کنند، در اثبات میزان حداقل درآمد و سرمایه در ایران است. کسانی که ملک می خرند، نیازمند داشتن اسناد ملکی و اثبات حداقل درامد ماهیانه 1260 یورو یا معادل ریالی آن در ایران هستند. در حالی که افرادی که اقدام به اجاره ملک در فرانسه می کنند، علاوه بر ضرورت داشتن ضامن، نیازمند اثبات حداقل درآمد ماهیانه 3000 یورو در ایران خواهند بود که همین امر نشان دهنده سختی مسیر کسانی است که ملک اجاره می کنند. منظور از درآمد، درآمدهای ثابت و مستمر است که در ادامه به تشریح انواع درآمدهایی از این دست خواهیم پرداخت.

پس در تماس و مشاوره با کارشناسان هوم فرانس، از امکان اخذ اقامت تمکن مالی برای خود آگاه شوید.

  • تمکن مالی کافی و قابل ارائه

جهت دریافت اقامت تمکن مالی فرانسه، متقاضیان علاوه بر سرمایه برای خرید یا اجاره ملک، نیازمند درآمد ثابت و مستمر هستند.

درآمد مستمر و ثابت ، درآمد هايي هستند كه در صورت عدم حضور فرد در خاک ایران، قطع نشوند.
از انواع درآمدهای مستمر و ثابت می توان به درآمدهای حاصل از اجاره املاک، سود سپرده هاي بانکي، حقوق بازنشستگی و سود حاصل از سهام شرکتي نام برد.

  • سابقه ویزای شنگن حداقل 2 در ده سال اخیر

از دیگر شرایط اخذ اقامت تمکن مالی فرانسه، داشتن حداقل دو سابقه شنگن در ده سال اخیر برای فرد متقاضی است.

با هم شرایط اخذ اقامت تمکن مالی را بررسی کردیم، برای اطلاع از مزایای اخذ اقامت تمکن مالی و نیز امکان دریافت ویزای خود حمایتی، با کارشناسان هوم فرانس در تماس باشید.

به مشاوره نیاز دارید؟
همین الان با ما تماس بگیرید