خرید ملک توسط آژانس رسمی مسکن در فرانسه

خرید ملک در فرانسه مستلزم طی تشريفات و فرايندهای خاصی است كه معمولا از زمان انتخاب ملک توسط خريدار تا زمان امضا نهایی ممكن است در حدود دو الی دو ماه و نیم زمان صرف شود. قدم اول بعد از انعقاد قرارداد خرید مسکن توسط آژانس رسمی مسکن هوم فرانس(HomeFrance) انتخاب ملك توسط خريدار و قدم دوم امضای توافق نامه ی اوليه (پیش قرارداد) بین فروشنده و خریدار است که این توافق تا دو هفته قابلیت انصراف و فسخ توسط طرفين معامله بدون پرداخت زیان خواهد داشت. 

بعد از اين مهلت، در صورت عدم انصراف طرفين، معامله وارد فاز اجرايی گرديده و اگر بعد دو هفته یکی از طرفین منصرف شود ملزم به به پرداخت جریمه به طرف ديگر معامله خواهد شد. در این مرحله خرید ملک وارد مرحله سوم که بررسی و استعلام های اداری توسط یکی از دفاتر معتبر ثبت اسناد در كشور فرانسه خواهد شد که در این مرحله، دفاتر اسناد يكماه زمان لازم دارند تا تحقیق کاملی بر روی ملک مورد نظر داشته باشند. 

جهت آشنایی با نحوه اخذ اقامت فرانسه از طریق خرید ملک، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

این استعلام ها شامل قانونی بودن معامله، اعتبار سند، بررسی ایرادات و مشکلات احتمالی ملک، تایید متراژ اعلام شده در سند ملک، استعلام از بدهی های احتمالی ملک به اداره مالیات یا شارژساختمان و تعمیرات ضروری آپارتمان ساختمان خواهد بود که در طی يكماه مذكور، اين دفاتر، تمامی مسایل و مشکلات واحد مورد نظر را با استعلام و کارشناسی به خريدار اعلام ميکنند و اگر ملک دارای مشکل اساسی و بزرگی باشد خريدار حق فسخ معامله را داشته و در غير این صورت، معامله انجام خواهد شد. 

جهت انتخاب و خرید ملک در فرانسه، آژانس رسمی مسکن HomeFrance در كشور فرانسه، فيلم ها و تصاويری از فايل های مختلف املاك و موقعيت آنها را با توجه به بودجه و تقاضا و ملاك های مدنظر شما برايتان ارسال ميكنند و شما نيز در صورت تمايل، قبل از عقد قرارداد خريد، امكان مراجعه ی حضوری جهت بازديد ملک را خواهيد داشت و در غیر این صورت کلیه پروسه از راه دور قابل انجام میباشد. 

جهت امضای نهايی قرارداد بيع، خریدار علاوه بر اينكه می تواند شخصا در محل دفتر خانه (در فرانسه) حضور يافته و به امضای سند مبادرت نمايد، مي تواند با وکالت دادن به هر شخص دیگری مجوز امضای قرارداد بدهد. مبلغ ملک باید مستقیما به حساب دفتر ثبت اسناد واریز شود. ( تایید و نظارت دفتر اسناد در انتقال پول الزامیست.)

 
خرید ملک در فرانسه
تماس با ما