اِپینال فرانسه کجاست و چه موقعیتی دارد؟

ژانویه 3, 2021
0 دیدگاه
اِپینال فرانسه کجاست و چه موقعیتی دارد؟

اِپینال فرانسه

Table of Contents

اِپینال شهری در شمال شرقی فرانسه است که به عنوان مرکز دپارتمان ووژ (Vosges département) شناخته می‌شود. این شهر در ناحیه‌ی گراند اِست (Grand Est région)، و همچنین ناحیه‌ی تاریخی لوران (Lorraine) قرار دارد. این شهر در جنوب و جنوب شرقی شهر بزرگ نانسی (در فاصله‌ی ۶۰ کیلومتری) واقع شده است. اپینال درست در جنوب این دپارتمان، یعنی در نزدیکی کشورهای بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان و سوییس قرار گرفته است. به همین دلیل یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد شهر، بهره‌مندی اپینال از موقعیت مکانی استراتژیک آن  در  قلب اروپا است.

اِپینال فرانسه کجاست و چه موقعیتی دارد؟

قرار گرفتن اِپینال در دپارتمان ووژ سبب شده تا این شهر از طبیعتی بکر بهره‌مند شود، طبیعتی گسترده و متنوع که با جنگل، دشت‌های پنهاور، کوه‌ها، رود و … آراسته شده است. یکی از ویژگی‌های طبیعی خاص این شهر عبور رود موزل (Moselle River) از این شهر است، در واقع رود موزل در هنگام عبور از این شهر به دو شاخه تبدیل می‌شود که شهر را به چند قسمت تقسیم می‌کند. این ویژگی‌ها باعث شده‌اند تا اپینال به شهری زیبا و دلپذیر برای زندگی و اقامت در فرانسه تبدیل شود. برای یافتن بهترین سرمایه‌گذاری در این شهر کافیست با کارشناسان ما در هوم فرانس تماس حاصل نمایید.

فعالیت‌های اقتصادی اپینال عمدتا شامل تعدادی از فعالیت‌های سنتی مانند چاپ عکس و استنسیل می‌شود، فعالیتی که مختص شهر اپینال در فرانسه است و به آن شهرت دارد. دیگر فعالیت‌های اقتصادی شامل ارائه‌ی خدمات گردشگری و مسافرتی، نساجی، ابزار دقیق، چرم و ساخت دوچرخه می‌شود.

اپینال با داشتن طبیعتی بکر و تاریخچه‌ای هزار ساله، به یکی از شهرهای دلپذیر برای خرید خانه‌ی دوم در فرانسه تبدیل شده است. با توجه به قیمت‌های مناسب و به صرفه‌ی این شهر و همچنین موقعیت جغرافیایی خاصی که دارد نظر بسیاری از سرمایه‌گذاران را نیز به خود جلب کرده است. در ادامه اطلاعات بیشتری در حوزه‌ی خرید خانه در این شهر زیبا به همراه اطلاعات مورد نیاز برای آشنایی با اپینال را جمع آوری کرده‌ایم. با ما همراه باشید.

اطلاعات عمومی در خصوص اپینال

اپینال در شمال شرقی فرانسه و در ناحیه‌ی گراند اِست واقع شده است. این شهر مرکز دپارتمان ووژ است. اپینال در سرزمینی به مساحت ۲۴/۵۹ کیلومتر مربع واقع شده و جمعیتی بالغ بر ۳۲ هزار نفر (بر اساس آمار سال ۲۰۱۷) در خود جای داده است. جمعیت اپینال و حومه مجموعا به ۹۳ هزار نفر می‌رسد.

شهری در میان بهشت؛ معرفی جغرافیای شهری اپینال

شهر اپینال در میان و اطراف دو بازوی رود موزل بنا شده است. این رود شهر را به چهار بخش تقسیم می‌کند. مکان اصلی شهر که با نام گراند ویل (grande ville) یا شهر قدیمی (vieille ville) شناخته می‌شود، در کرانه‌ی شرقی رود موزل قرار دارد. پتیت ویل یا شهر کوچک (petite ville) در جزیره‌ای که بین این دو بازوی رود بوجود آمده قرار گرفته است. در کرانه‌ی غربی بازوی کوچکتر رود موزل که با نام کانال دِ گراند مولان (Canal des Grands Moulins) شناخته می‌شود، محله‌ی ایستگاه (Quartier de la Gare) قرار گرفته است. در نهایت بخش چهارم شهر که با نام محله‌ی شانترن (Quartier de Chantraine) شناخته می‌شود در در کنار محله‌ی ایستگاه به سمت غرب امتداد یافته است.

این شهر رویایی، در میان جنگل‌های که به سمت غرب امتداد یافته‌اند و مراتع سرسبز و با شکوهی که در شرق چشم‌ها را خیره می‌کند قرار گرفته است

اِپینال فرانسه کجاست و چه موقعیتی دارد؟

فاصله‌ی اپینال از شهرهای بزرگ

اپینال در ۳۸۰ کیلومتری شرق پاریس، ۱۳۵ کیلومتری جنوب غربی استراسبورگ، ۸۱ کیلومتری شمال غربی مولوز و ۶۰ کیلومتری جنوب نانسی قرار دارد. این شهر به سبب موقعیت جغرافیایی‌اش تا مدت‌ها به آسانی قابل دسترسی نبود، اما اکنون روش‌های متفاوتی برای رسیدن به این شهر و ارتباط با آن بوجود آمده‌اند.

اپینال، بهشت متصل به شاهرگ‌های فرانسه؛ معرفی راه‌های عبور و مرور

از سال ۲۰۰۷ تا به امروز، خطوط ریلی پرسرعت TGV ارتباط این شهر با پاریس را در کمی بیش از ۲ ساعت ممکن کرده‌اند. قطارهای محلی نیز مسافران را از اپینال به نانسی و بلفورت و یا بالعکس می‌رسانند. برای استفاده از هواپیما نیز می‌توانید هم از پروازهای داخلی که به فرودگاه اپینال (L’aéroport d’Épinal-Mirecourt) به طور مستقیم می‌رسند بهره ببرید و هم از پروازهای بین‌المللی که به فرودگاه مس-نانسی-لوران (l’aéroport de Metz-Nancy-Lorraine) می‌رسند. فرودگاه اپینال عمدتا برای پروازهای تفریحی و خصوصی مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما فرودگاه مس-نانسی-لوران تنها یک ساعت با شهر فاصله دارند و انتخاب مناسب‌تری است.

برای جابجایی در شهر نیز خطوط اتوبوس در نظر گرفته شده‌اند که مسافران را به نقاط مهم شهر و حومه می‌رسانند.

با جاذبه‌ها و مکان‌های دیدنی شهر آشنا شویم

اپینال شهری دوست‌داشتنی، صمیمی و دلپذیر است که طبیعتی خیره کننده دارند. در مکان‌های مختلف شهر، در هر سو که سر می‌چرخانید فضاهای گل‌کاری شده را می‌بینید (در ایستگاه راه‌آهن، تالار شهر، ساختمان پست، مدارس و …). مقامات محلی از محیط شهری به دقت مراقبت می‌کنند و تلاش می‌کنند تا سکونتی دلپذیر را برای ساکنان اپینال فراهم کنند.

با این حال بسیاری از مکان‌های تاریخی و دیدنی شهر در مرکز شهر قدیمی اپینال وجود دارند، از این میان می‌توان به کاخ ووژ (Place des Vosges)، محله‌ی شاپیر (Chapitre district)، باسیلیکای سن-موریس (Saint-Maurice’s Basilica)، بازمانده‌های قلعه‌ی قرون وسطی و خانه‌های رومی اشاره کرد. این بناها عمدتا متعلق به قرون ۱۱ تا ۱۳ هستند.

علاوه بر این فضاها و مکان‌ها، در هنگام بازدید از اپینال پارک‌ها و باغ‌های شهر، باغ جنگلی بزرگ شهری اپینال (Arboretum de la Forêt d’Épinal)، دشت‌های پهناور حومه‌ی شهر و مناظر رود موزل را فراموش نکنید. هر کدام از این مکان‌ها ارزش توقف و لذت بردن را دارند.

گردشگری اپینال فرانسه

استراحت و لذت همراه با خانواده یا دوستان در اپینال

در اطراف اپینال فعالیت‌ها و ورزش‌های مختلفی فراهم شده که می‌توانید با انجام آن‌ها روز خود را بسیازید. پارک‌ تفریحی امکانات مختلفی مانند دوچرخه‌سواری، زمین بازی کودکان، قایق‌سواری و اسکی روی آب، کوهنوری و … را ارائه می‌دهد. این ناحیه در دهه‌های اخیر به طور کامل مجهز شده و برای گذراندن وقت و استراحت در کنار خانواده یا دوستان بینظیر است. شهر اپینال به خاطر مکان‌ها و محیط‌های سرباز و بزرگش، و همچنین پارک‌های شکوهمند و زیبایش از شهرت جهانی برخوردار است.

‌خانه‌های به صرفه در بهشت؛ معرفی بازار ملک و املاک اپینال

با در نظر گرفتن میانگین قیمت‌ خانه‌های پاریس، میانگین قیمت املاک در دپارتمان ووژ همانند شهر اپینال تقریبا به اندازه‌ی نیمی از قیمت پاریس است. با این اوصاف می‌توان نتیجه‌گیری کرد که قیمت خانه‌ها در این شهر و همچنین در این دپارتمان بسیار به صرفه و مناسب است؛ برای سرمایه‌گذاری در این دپارتمان می‌توانید از homefrance کمک بگیرید.

پیش از تصمیم‌گیری برای خرید خانه در فرانسه، حتما شهر اپینال را مد نظر داشته باشید، زیرا این شهر به تمام معنا ارزش سرمایه‌گذاری را دارد. اپینال بهشتی برای عاشقان طبیعت و تاریخ است. اپینال یک زندگی آرام و دلپذیر به همراه هنر زندگی فرانسوی (art de vivre) را برای شما به ارمغان می‌آورد.

سرمایه‌گذاری در اپینال با اجاره‌ی املاک؛ بهره‌برداری سودمند و لذت‌بخش

اگر در کنار این قیمت‌های مناسب اجاره‌بها را مد نظر داشته باشید، یک آپارتمان یا یک خانه‌ی ویلایی در اپینال در مقداری بیشتر از میانگین قیمت‌ها در فرانسه به اجاره می‌رود. این یعنی شهر اپینال اجاره‌بهاهای مناسب و به‌صرفه‌ای را ارائه می‌کنند. به علاوه، با توجه به اینکه بیش از ۶۵ درصد ساکنین شهر اجاره نشین هستند، فرصت‌های اجاره بسیار ویژه هستند و تقاضای نسبتا بالایی در بازار اجاره وجود دارد. بنابراین برای سرمایه‌گذاری در فرانسه با خرید خانه و اجاره‌ی آن، حتما شهر اپینال را در نظر داشته باشید.

 

ارسال دیدگاه

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.