ما قرار است در فرانسه چه کار کنیم؟

فوریه 10, 2020
0 دیدگاه
ما قرار است در فرانسه چه کار کنیم؟

می­خواهیم سفر کنیم؟ برویم در صف برج ایفل بایستیم و بدون آن­که توضیح بدهیم به دنبال­کنندگان صفحه­ های مجازی­مان، فقط با سلفی مقابل ایفل به مخاطب بفهمانیم ما سفری به فرانسه داشته­ایم؟ یا برویم بلیت موزه ­ی لوور را بخریم و دنبال تابلوی مونالیزا بگردیم و بعد از سرویس­های بهداشتی بسیار تمیزش استفاده کنیم ؟ یا کاخ ورسای را وجب به وجب دنبال لوئی چهاردهم و اثری از ناپلئون بناپارت بگردیم و غرق شویم در تاریخ فرانسه و یا مثلا محو کلیسای نوتردام شویم و اگر خبرهای آتش گرفتنش را دنبال کرده ­ایم ،حالا بخواهیم بدانیم کی قرار است زیباترین معماری گوتیک جهان دوباره سرپا بایستد…شاید هم سری به پانتئون بزنیم و به احترام ویکتور هوگو، امیل زولا و بسیاری نامداران دیگر کلاه از سر برداریم. همین موقع است که اگر ایرانی باشیم قطعا سری به پرلاشز هم می­زنیم و گلی می­گذاریم روی سنگ سرد صادق هدایت…

شاید هم وقت خوبی مثل جشنواره­ی کن مثلا گذرمان به فرانسه بیفتد و حسابی اخبار سینمایی جهان غافلگیرمان کند و لذت ببریم از همجواری با یکی از مهم­ترین اتفاق ­های سینمایی جهان.

این احتمال را هم در نظر بگیریم که ویزای دانشجویی داریم. رویایمان دانشگان سوربن است و باید همان اول کار نقشه­ ی مترو را خوب یاد بگیریم و زندگی گروهی در خوابگاه یا خانه­ های دانشجویی را تجربه کنیم و مثل تمام مردم جهان، در این دوران زندگی سخت بخوانیم و مقتصد زندگی کنیم و اگر فرصتی پیش آمد کار کنیم برای فردایی بهتر…یادمان می­ماند که ما در فرانسه بیشتر دنبال عشق می­گردیم و زندگی خوب. می­دانیم که فرانسه مهد همجواری ملیت­های مختلف از نژادهای گوناگون است که از دیرباز به دلیل شرایط خوب زندگی و آب و هوای متعادلش محل مهاجرت اقوام متفاوتی از یونان و رم و اسپانیا بوده تا امروز که از سراسر جهان با ادیان متفاوت،‌ملیت­ها در کنار یکدیگر مسالمت­ آمیز زندگی می­کنند.

یا این­که می­خواهیم فرانسه را برای زندگی انتخاب کنیم به هزار و یک دلیل شخصی و غیرشخصی….

ارسال دیدگاه

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.