بهترین شهرهای فرانسه برای خرید ملک

آگوست 28, 2022
0 دیدگاه
بهترین شهرهای فرانسه برای خرید ملک

لیست مطالب

بهترین شهرهای فرانسه برای خرید ملک در سال 2024

در این مقاله بهترین شهرهای فرانسه برای خرید ملک در سال 2022 مورد بررسی قرار میگیرد. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که پیش از مهاجرت به کشوری به دنبال بهترین شهرهای آن برای زندگی کردن باشید. کشور فرانسه به عنوان مقصدی مناسب و دارای امکانات، هر ساله مهاجران بسیاری را به سمت خود جذب می کند.

مناظر طبیعی، صنایع مدرن و سبک زندگی ساده در فرانسه از دلایل اصلی خرید ملک و مهاجرت به این کشور پهناور است. خوشبختانه در سال های گذشته با حمایت حداکثری دولت از مهاجران، گام های موثری در تسریع روند پذیرش و افزایش کیفیت زندگی در فرانسه نیز مهیا شده است.

از دیگر دلایل انتخاب فرانسه به عنوان مقصد توسط مهاجران، نرخ پایین جرم و جنایت در این کشور و تنوع بالای آب و هوایی است.

پس اگر تصمیم به مهاجرت به کشور فرانسه را دارید و نیازمند اطلاع در مورد قیمت ملک هر شهر هستید، خواندن این مطلب را از دست ندهید. هوم فرانس قصد دارد تا با دادن اطلاعاتی مانند جمعیت اطلاع از امکانات رفاهی و اقتصادی و قیمت مسکن، بهترین شهرهای فرانسه برای خرید ملک را بررسی کند.

با هم ویژگی های مذکور در مورد شهرهای مختلف فرانسه را بررسی می کنیم.

خرید ملک در پاریس (Paris)

پاریس مشهورترین شهر فرانسه بوده که سالانه طرفداران بسیاری را به سمت خود جذب می کند.  شاید نقطه مثبت شهر پاریس را امکانات بیشمار آن و نقطه منفی آن را قیمت بالای مسکن دانست.

پایتخت کشور فرانسه که همه آن را به عنوان یکی از زیباترین شهرهای دنیا می شناسند در آغاز سال 2022، تقریبا 2,240,000 نفر جمعیت داشت که طبق داده های آماری رتبه یک از نظر جمعیت در فرانسه را دارا می باشد.

امکانات شهر پاریس

پاریس شهری بسیار مدرن و در عین حال با اصالت است. امکانات بالای این شهر سبب می شود تا سالانه مهاجران بسیاری به سمت و سوی آن جذب شده و آن را برای زندگی انتخاب کنند.

امکانات رفاهی متعددی از قبیل قطار شهری، باشگاه، مراکز آموزشی و بهداشتی و جاذبه های تفریحی بی شمار، این شهر را در نوع خود کم نظیر کرده است. پس اگر به سبک و سیاق زندگی پویای شهری عادت دارید و می توانید از پس هزینه های زندگی در یک کلانشهر کلاسیک برآیید، پاریس گزینه مناسبی برای شماست.

در ادامه، قیمت خانه های ویلایی و آپارتمانی در پاریس را مرور می کنیم؛ قیمتی که با توجه به امکانات بی شمار و متعدد این شهر، گران خواهد بود.

قیمت خرید خانه در پاریس

پاریس شهری است که قیمت متوسط خانه های آن بالاترین حد را در فرانسه دارد؛ قیمت متوسط ​​برای خانه های موجود در بازار در شهر پاریس 1,250,000 یورو است.

قیمت درخواستی 80 درصد املاک در محدوده بین 241,520 تا 4,490,000 یورو بسته به متراژ و موقعیت و متوسط ​​قیمت هر متر مربع در پاریس 9,844 یورو بر متر مربع (قیمت هر متر مربع) بوده که رقم قابل توجهی محسوب می شود.

پاریس علاوه بر خانه های بزرگ و ویلایی، دارای آپارتمان های متعدد نیز است، میانگین قیمت آپارتمان در بازار پاریس 576,000 یورو برآورد شده است.

قیمت درخواستی 80 درصد آپارتمان نیز در محدوده بین 230,000 تا 1490,000 یورو قرار دارد. همچنین میانگین قیمت هر متر مربع در کلانشهر پاریس 11,196 یورو بر متر مربع در سال جاری خواهد بود.

خرید ملک در پاریس

خرید خانه در مارسی (Marseille)

مارسی شهری زیبا و جذاب در جنوب فرانسه که دومین شهر پر جمعیت این کشور بعد از پاریس به شمار می رود. سالانه مهاجران بسیاری از کشورهای مختلف و حتی اروپا به مارسی سفر و مهاجرت می کنند.

جمعیت شهر مارسی در آغاز سال 2022، 1,615,143 نفر بوده که با توجه به سرمایه گذاری های صورت گرفته در سال های اخیر، افزایش نیز خواهد یافت.

امکانات شهر مارسی

شهر بندری و تاریخی مارسی امکانات رفاهی بی شماری از جمله مترو درون شهری، شبکه گسترده اتوبوسرانی، خطوط ریلی و فرودگاه های متعددی دارد پس مکانی ایده آل برای گردشکری چه در داخل فرانسه و چه در داخل اروپا به شمار می رود.

اقتصاد این شهر به توریسم و گردشگری متکی بوده و صنایع مختلفی از جمله هتلداری، حمل و نقل هوایی و غیره را شامل می شود.

برای آشنایی بیشتر با شهر مارسی به مطلب شهر مارسی در مجله خبری مراجعه نمایید.

قیمت خرید خانه در مارسی

آب و هوای معمول شهر مارسی خشک و مدیترانه ای است از این رو ویلاهای لوکس و مدرن بی شماری در این شهر وجود دارند که قیمت متوسط ​​آنان در بازار 529,000 یورو برآورد شده است.

قیمت درخواستی 80 درصد املاک در محدوده بین 245,000 و 1,050,000 یورو قرار دارد و میانگین قیمت هر متر مربع در مارسی 4,335 یورو بر متر مربع است.

جالب است بدانید که بیشتر سازه های مسکونی شهر مارسی را آپارتمان ها تشکیل می دهند که میانگین قیمت آپارتمان در شهر مارسی 222,000 یورو است.

قیمت درخواستی 80 درصد املاک در محدوده بین 95,000 تا 465,000 یورو قرار دارد ومتوسط ​​قیمت هر متر مربع آپارتمان نیز 3,751 یورو بر متر مربع برآورد شده است.

خرید خانه در مارسی فرانسه

خرید خانه در لیون (Lyon)

به سومین شهر یعنی لیون رسیدیم؛ شهری که به عنوان سومین شهر بزرگ فرانسه بعد از پاریس و مارسی نیز شناخته می شود.

جالب است بدانید که لیون بعد از پاریس، دومین شهر پر جمعیت فرانسه به شمار می رود، این شهر در آغاز سال 2022، 2,343,496  نفر جمعیت داشت که طبق داده های مرکز آمار به نسبت سال های گذشته، رشد اندکی را شاهد بود.

امکانات شهر لیون

لیون به عنوان یکی از مراکز تجاری مهم اروپا و دنیا، امکانات رفاهی و اقتصادی خوبی را در بردارد. با توجه به حضور دفاتر صنایع بزرگ دنیا در شهر لیون، امکانات شهری، رفاهی و اقتصادی مناسبی نیز در این شهر پیاده سازی شده است.

از سوی دیگر لیون، یکی از با فرهنگ ترین شهرهای فرانسه به شمار می رود زیرا دانشگاه های متعددی را دارد و به سبب همین مراکز دانشگاهی، هر ساله دانشجویان بسیاری از سرتاسر دنیا به لیون نقل مکان می کنند.

همچنین اگر قصد دارید تا در شهری با آشپزی بی نظیر و خاص زندگی کنید، پیشنهاد هوم فرانس به شما خرید ملک در شهر لیون خواهد بود.

قیمت خرید خانه در لیون

قیمت متوسط ​​خانه های موجود در شهر لیون 73,9000 یورو برآورد شده و قیمت درخواستی 80 درصد املاک در محدوده بین 340,000 تا 1400,000 یورو قرار دارد. همچنین متوسط ​​قیمت هر متر مربع در لیون 5292 یورو بر متر مربع است.

یکی از مهمترین دلایل قیمت های به نسبت مناسب مسکن در لیون در مقایسه با پاریس، حضور دانشجویان و در نتیجه ساخت آپارتمان های دانشجویی و کوچک است به نحوی که میانگین قیمت آپارتمان در بازار 355,000 یورو است.

همچنین قیمت درخواستی 80 درصد املاک در محدوده بین 170,000 تا 700,000 یورو قرار دارد و متوسط ​​قیمت هر متر مربع در لیون 5,579 یورو بر متر مربع ذکر شده است.

خرید خانه در لیون فرانسه

خرید خانه در نیس (Nice)

نیس شهری کوچک و زیبا در جنوب شرقی فرانسه و دقیقا در مجاورت دریای مدیترانه است، این شهر به دلیل موقعیت و آب و هوای ساحلی، هر ساله میزبان گردشگران متعددی از سرتاسر فرانسه و اروپاست.

جمعیت شهر نیس در ابتدای سال 2022، بالغ بر 949,000 بوده که با توجه به میزان مهاجرت در حال افزایش نیز می باشد.

امکانات شهر نیس

شهر بندری نیس مانند شهرهایی مانند پاریس و مارسی، امکانات رفاهی یک شهر شلوغ و پر رفت و آمد را ندارد، به عنوان مثال در این شهر مترو دیده نمی شود اما مناظر و فضای دلنشین آن، نیس را به نگین فرانسه مبدل کرده است.

نبود مترو بدین معنی نیست که نیس دسترسی سختی به نسبت شهرهای دیگر داشته باشد، اتوبان های متعدد و نیز سیستم حمل و نقل مدرن شهری در این شهر حضور موثری دارند. جالب است بدانید که به دلیل موقعیت خاص و بندرگاهی نیس، شرکت های متعدد بیشماری نیز در شهر  نیس حضور دارند.

قیمت خرید خانه در نیس

خانه های موجود در نیس به طور متوسط، 945,000 یورو قیمت دارند. قیمت درخواستی 80 درصد املاک در محدوده بین 390,000 یورو تا 2,791,000 یورو قرار دارد.

همچنین میانگین قیمت هر متر مربع در نیس 5,807 یورو بر متر مربع (قیمت هر متر مربع) است.

همچنین میانگین قیمت آپارتمان در شهر نیس 279,000 یورو و قیمت درخواستی 80 درصد املاک در محدوده بین 140,000 یورو تا 660,000 یورو قرار دارد.

در پایان باید گفت که میانگین قیمت هر متر مربع آپارتمان در نیس 5,565 یورو بر متر مربع) است.

خرید ملک در نیس فرانسه

خرید خانه در استراسبورگ (Strasbourg)

شهر استراسبورگ به عنوان مناسب ترین گزینه خرید ملک در فرانسه به شمار می رود، این شهر که در مرز فرانسه با آلمان قرار دارد به سرعت در حال مبدل شدن به کلانشهری بی نظیر است.

جمعیت شهر استراسبورگ در سال ابتدای سال میلادی جاری، 478,000 بوده که هرساله نیز افزایش خواهد یافت.

امکانات شهر استراسبورگ

با توجه به قرارگیری شهر استراسبورگ در کنار رود معروف راین، سیستم حمل و نقل دریایی کارآمدی در این شهر برای حمل و نقل وجود دارد.

حضور شرکت های معروف جهانی این شهر را به دومین بندر بزرگ در کنار رود راین مبدل کرده اند پس امکانات رفاهی و اقتصادی خوبی در انتظار کسانی خواهد بود که به این شهر زیبا مهاجرت می کنند.

قیمت خرید خانه در استراسبورگ

قیمت متوسط ​​خانه های موجود در شهر استراسبورگ 410,000 یورو است. قیمت درخواستی 80 درصد املاک در محدوده بین 278,000 و 699,000 یورو بوده و متوسط ​​قیمت هر متر مربع در استراسبورگ  3,533 یورو بر متر مربع (قیمت هر متر مربع) است.

همچنین این شهر دارای آپارتمان های متعددی بوده که با توجه به حضور دانشجویان، قیمت های مناسب تری را به نسبت شهرهای پاریس و لیون دارند.

میانگین قیمت آپارتمان در شهر نیس، 196,500 یورو و قیمت درخواستی 80 درصد املاک در محدوده بین 107,000 یورو تا 319,000 یورو قرار دارد.

همچنین میانگین قیمت هر متر مربع آپارتمان در شهر استراسبورگ (67200) 3,450 یورو بر متر مربع است.

خرید خانه در استراسبورگ فرانسه

خرید خانه در مون پلیه (Montpellier)

شهر مون پلیه به عنوان چشم نوازترین شهر کشور فرانسه در جنوب و سواحل زیبای مدیترانه قرار گرفته است. دانشگاه های قدیمی و بناهای تاریخی متعدد، شهر مون پلیه را به یکی از محبوب ترین مقاصد سفر در کشور فرانسه مبدل کرده اند.

جمعیت مون پلیه در ابتدای سال 2022، 469,987 نفر بوده که به سبب موقعیت خوب و امکانات رفاهی مناسب، با سرعت شدیدی در حال افزایش است.

امکانات شهر مون پلیه

امکانات شغلی و رفاهی شهر مون پلیه به سبب سرمایه گذاری های خوبی که در بخش خدمات انجام گرفته است، سطح بالایی دارد. خطوط ریلی پر سرعت و همچنین فرودگاه های مختلف در اطراف شهر مون پلیه، سبب شلوغی این شهر در تابستان و رشد چشمگیر صنعت گردشگری در این شهر ساحلی زیبا شده است.

پس اگر قصد خرید ملک در فرانسه و اخذ اقامت در فرانسه را دارید، شهر مون پلیه گزینه مناسبی به شمار می روند. با هم قیمت مسکن در شهر مونپلیه را بررسی می کنیم.

قیمت خرید خانه در مون پلیه

قیمت متوسط ​​خانه در شهر مون پلیه 573,375 یورو است. قیمت درخواستی 80 درصد املاک در محدوده بین 302,500 یورو و 1,348,000 یورو قرار دارد.

میانگین قیمت هر متر مربع در مون پلیه 4202 یورو بر متر مربع (قیمت هر متر مربع) است.

همچنین میانگین قیمت آپارتمان در بازار مون پلیه 238,500 یورو و قیمت درخواستی 80 درصد املاک در محدوده بین 110,000 یورو تا 468,500 یورو قرار دارد.

میانگین قیمت هر متر مربع آپارتمان در مون پلیه 4,250 یورو بر متر مربع است.

خرید خانه در مولوز (Mulhouse)

شهر کوچک مولوز با شکل و شمایل قرن بیستم خود دارای اقتصادی قدرتمند و بزرگ است. جمعیت شهر مولوز در پایان سال 2021، 119,312 نفر بوده که با توجه به مقیاس کوچک این شهر، عدد قابل توجهی محسوب می شود.

جهت مطالعه اطلاعات بیشتر در مورد شهر مولوز، کلیک کنید.

امکانات شهر مولوز

شهر زیبا و دوست داشتنی مولوز طی سال های متمادی بین آلمان و فرانسه جابجا شده بنابراین فرهنگ را از فرانسه و صنعت را از آلمان به ارث برده است. این شهر با سرعت رشد بالای صنعتی شدن خود به منچستر فرانسه مشهور و معروف شده و صنایعی مانند نساجی، شیمیایی و خودروسازی، مولوز را به شکوفایی رسانده اند.

با توجه به خانه های ارزان تر و وجود امکانات رفاهی مناسب، شهر مولوز به یکی از بهترین شهرهای مهاجرپذیر طی سال های گذشته مبدل شده است.

پیشنهاد اکید هوم فرانس برای اخذ اقامت از طریق خرید ملک در فرانسه بعد از شهر استراسبورگ، شهر مولوز در شرق فرانسه برای متقاضیان اخذ اقامت از طریق خرید ملک در فرانسه است. در ادامه قیمت مسکن در این شهر مولوز را بررسی می کنیم.

قیمت خرید خانه در مولوز

قیمت متوسط ​​خانه های موجود در بازار مولوز 305,550 یورو است. قیمت درخواستی 80 درصد املاک در محدوده بین 119,700 و 693,000 یورو قرار دارد.

متوسط ​​قیمت هر متر مربع در مولوز 1,911 یورو بر متر مربع (قیمت هر متر مربع) است  که نشان دهنده قیمت پایین به نسبت سایر شهرهای فرانسه است.

میانگین قیمت آپارتمان در شهر مولوز، 40 درصد کمتر پایین از سایر شهرهای فرانسه است به نحوی که 150,00 یورو قیمت دارد.

قیمت درخواستی 80 درصد املاک در محدوده بین 61,000 یورو تا 315,000 یورو قرار دارد. همچنین متوسط ​​قیمت هر متر مربع در مولوز 1,667 یورو بر متر مربع (قیمت هر متر مربع) است.

خرید خانه در مولوز (Mulhouse)​

ارسال دیدگاه

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.