شهر انسی ؛ مروارید آلپ

جولای 25, 2020
0 دیدگاه
انسی؛ مروارید آلپ

شهر انسی؛ مروارید آلپ

آنچه در این نوشتار مورد بررسی قرار می گیرد.

شهر انسی (Annecy) در جنوب شرقی فرانسه و در نزدیکی مرز سوئيس قرار گرفته است. این شهر زیبا که در شمال دریاچه‌ی انسی و بین کوه‌های آلپ قرار گرفته، جلوه‌های زیبا و کم نظیری از طبیعت شهری با وجود کانال‌ها و رودخانه‌ای که از میان شهر می‌گذرند به گردشگران ارائه می‌دهد. شهر انسی با داشتن تاریخچه‌ای به قدمت امپراطوری روم، هم اکنون مرکزی برای توسعه‌ی شرکت‌ها تحقیقاتی و خدماتی است. شهر انسی همانند دیگر شهرهای فرانسوی در قرن ۱۹ توسعه‌ی صنعتی را با کارخانه‌های ابریشم‌بافی تجربه کرد. هر چند امروزه بخش خدماتی شهر بسیار گسترده است، اما بخش صنعتی نیز از میراث صنعتی به جا مانده بهره می‌برد. یکی دیگر از شهرهای کشف نشده برای سرمایه‌گذاری شهر انسی است که برای کشف موقعیت‌های سودآور سرمایه‌گذاری می‌توانید با شرکت هوم فرانس که به صورت تخصصی در فرانسه فعال است وارد مذاکره شوید.

انسی چه جایگاهی در فرانسه دارد؟

با وجود تجربه‌ی صنعتی، فضای شهر هنوز بیش از ۴۰ درصد از مناطق سبز خود را حفظ کرده است. سبز بودن شهر انسی به خاطر رشد خدماتی همچون توریسم در اوایل قرن ۲۰ است. با گسترش توریسم در اطراف دریاچه‌ی انسی، امکانات تابستانی برای تفریح در ساحل دریاچه مانند پلاژها، سواحل حفاظت شده برای شنا و قایقرانی و … در نظر گرفته شدند و هر ساله جمعیت زیادی از بازدیدکنندگان را جذب می‌کنند. علاوه بر دریاچه و کانال‌های مناسب برای قایقرانی موجود در شهر، جذابیت‌هایی همچون نزدیکی به پیست‌های اسکی، قلعه‌ی بازسازی شده به عنوان موزه‌ی هنرهای زیبا و فستیوال سالانه‌ی انیمیشن از جاذبه‌های اصلی این شهر هستند.

در طول این نوشتار با ویژگی‌های منحصر به فرد شهر زیبای انسی بیشتر آشنا خواهیم شد. در این مقاله شما می‌توانید انسی را شهری مناسب برای سرمایه‌گذاری، مهاجرت و تحصیل بیابید. شهر انسی فرصتی بسیار مناسب و به صرفه برای سرمایه‌گذاری در املاک و خرید خانه پیشنهاد می‌کند. نزدیکی به لیون و ژنو، و از طرفی دیگر شهرت توریستی این شهر سبب شده تا املاک این شهر ارزش بالایی نسبت به شهرهای مجاور داشته باشند. دانشگاه سَووآ نیز که از سال ۱۹۷۳ شروع به فعالیت کرده، مورد علاقه‌ی بسیاری از دانشجویان قرار گرفته  و آنها را به خود جذب می‌کند. این ویژگی‌ها سبب می‌شوند تا شهر کوچک انسی را شهری کامل برای زندگی و سرمایه‌گذاری بدانیم.

اگر شما در بین شهرهای فرانسه به دنبال شهری مناسب هستید، در ادامه اطلاعات جامعی در ارتباط این شهر جمع‌آوری کرده‌ایم که می‌توانید از آنها بهره ببرید.

شهر انسی

شهر انسی در کجای فرانسه قرار گرفته است؟

انسی شهری با مساحت ۶۷ کیلومتر مربع و جمعیت ۱۲۷ هزار نفری‌اش، در جنوب شرقی فرانسه و در نزدیکی مرز سوئیس قرار دارد. شهر انسی بزرگترین شهر و مرکز دپارتمان اوت-سَووآ (Haute-Savoie Department) است که در ناحیه‌ی اووِرِین-رون-آلپ (Auvergne-Rhone-Alpes Region) قرار دارد. این شهر در راس شمالی دریاچه‌ی آنسی (Lake Annecy)، ما بین دریاچه و کوه‌های آلپ قرار گرفته است. این شهر در ۳۵ کیلومتری جنوب ژنو (Geneva, Switzerland)، و همچنین در ۱۴۵ کیلومتری شرق لیون (Lyon) قرار دارد.

موقعیت جغرافیایی انسی

دریاچه‌ی انسی؛ تمیزترین دریاچه‌ی اروپا

 دریاچه‌ی انسی در میان کوه‌های آلپ قرار گرفته است. این دریاچه از نظر مساحت سومین دریاچه‌ی بزرگ فرانسه بعد از دریاچه‌های بورژه (Lac du Bourget) و گراند لیو (Lac de Grand-lieu) است. این دریاچه عمری ‍۱۸ هزار ساله دارد و در اثر آب شدن یخچال‌های غول‌پیکر و طبیعی آلپ ایجاد شده است. همچنین رودهای کوچک بسیاری که از کوه‌های اطراف که تمام دریاچه را در بر گرفته‌اند، سرچشمه می‌گیرند به این دریاچه می‌ریزند. این رودها آب تمیز و پاک دریاچه را تامین می‌کنند.

این دریاچه به عنوان تمیزترین دریاچه‎ی اروپا شناخته می‌شود، این شهرت به خاطر مقررات سخت محیط‌زیستی است که در سال ۱۹۶۰ بر این دریاچه توسط مقامات محلی اعمال شد. به همین دلیل هر سال جمعیت زیادی از این دریاچه‌ی طبیعی دیدن می‌کنند. امروزه بسیاری از گردشگران به بازدید از مکان‌هایی که با استانداردهای جهانی مطابقت داشته باشند، علاوه بر ویژگی‌های متنوع تفریحی، بسیار توجه می‎کنند. در این راستا این دریاچه‌ی بزرگ امکانات تفریحی بسیاری را برای علاقه‌مندان فراهم کرده است تا بتوانند از شنا، قایق‌سواری، ورزش‌های آبی، ساحل زیبا و … در هنگام اقامتشان در شهر انسی لذت ببرند.

شهر انسی؛ ونیز آلپ

رودخانه‌ی تیو (Thiou) نماد شهر انسی است و کارت پستال این شهر عکسی از این رودخانه را بر روی خود دارد. این رودخانه حدود ۵/۳ کیلومتر طول دارد و یکی از کوتاه‌ترین رودخانه‌های فرانسه است. این رودخانه که از دریاچه‌ی انسی نشات می‌گیرد یکی از پاکیزه‌ترین و تمیزترین رودهای اروپا است. رودخانه‌ی تیو با عبور از شهر سه کانال کوچک را بوجود آورده است که بدون آنها انسی به عنوان ونیزِ آلپ شناخته نمی‌شد. وظیفه‌های سنتی این رودخانه و کانال‌ها حفاظت از شهر و قدرت بخشیدن به صنایع این شهر بود.

مناظر دیدنی انسی

کاخ جزیره یا Palais de l’Isle، یک قلعه‌ی قرن دوازدهمی است که در جزیره‌ای در رود تیو قرار دارد. این قلعه عمدتا به عنوان زندان یا دادگاه تا پیش از انقلاب فرانسه بکار می‌رفت. در هنگام جنگ جهانی دوم نیز به عنوان زندان استفاده می‌شد. با این حال این قلعه در سال ۱۹۰۰ به عنوان یک مکان تاریخی ثبت شد و امروزه به عنوان یک موزه‌ی محلی شناخته می‌شود.

قلعه‌ی انسی (Château d’Annecy) خانه‌ی کنت‌های ژِنِوی در قرن ۱۰ میلادی، و بعد از آن خانه‌ی دوک‌های ژِنِوُوا-نِمور در قرن ۱۴ میلادی بوده است.

همانطور که پیشتر گفته شد ۴۰ درصد محیط شهری توسط فضای سبز پوشیده شده است. همچنین انسی در سال ۲۰۱۵ جایزه گل طلایی (Golden Flower) را برنده شد. این جایزه به ۹ شهری که بیشترین گل‌کاری‌ها را دارند اطلاق می‌شود. به همین دلیل وقتی شما وارد انسی می‌شوید شهری پر از گل، خانه‌های سنتی و قایق‌های کوچک مسافرتی می‌بینید. همه‌ی این خصوصیات شهر را برای اقامت بسیار دلپذیر و خاطره‌انگیز می‌کند.

علاوه بر مکان‌ها و فضای شهری دیدنی، پیست‌های اسکی و مناطق ورزش‌های زمستانی نیز در فاصله ۳۰ تا ۴۰ دقیقه‌ای شهر قرار دارند. مشهورترین پیست اسکی آنسی نیز لا کلوساز (La Clusaz/​Manigod) نام دارد.

جاذبه های دیدنی انسی فرانسه

اقتصاد انسی چگونه است؟

امروزه عمده‌ی بخش اقتصادی شهر انسی بوسیله‌ی ارائه‌ی خدمات گردشگری و توریستی شناخته می‌شود. با این حال این شهر تاریخچه‌ای همراه با اتقلاب صنعتی دارد. در آغاز انسی خانه‌ی بسیاری از کارگاه‌ها و کارخانه‌های منسوجات کتان، شیشه، ابزارآلات سرو غذا، سفالگری و چرم بود. همچنین چندین معدن مانند معدن آهن در این شهر قرار داشتند. در هنگام جنگ جهانی اول، این شهر به Aix-les-Bains بوسیله‌ی خط آهن متصل شد. از آنجایی که تولیدات بیشتری در این شهر انجام می‌شد صنایع انسی به مرور زمان کم‌توان‌تر شدند، اما میراث بزرگی از خود به جای گذاشتند. این میراث دوران صنعتی شامل شرکت‌های بزرگی می‌شود که در انسی و حومه‌ی آن فعالیت می‌کنند و موقعیت‌های سرمایه‌گذاری هر کدام را می‌توانید به کمک homefrance بیابید؛ در ادامه لیستی از آنها را آورده‌ایم:

  • گروه سالومون (Salomon Group)؛ تولیدکننده‌ی لوازم و ابزار ورزشی
  • هواپیمایی داسو (Dassault Aviation)؛ تولیدکننده‌ی جت‌های شخصی و نظامی، زیرمجموعه‌ی گروه بزرگ داسو
  • محصولات وکیوم اَدیکسن (Adixen Vacuum Products)؛ تولیدکننده‌ی پمپ‌های خلا، تشخیص‌دهنده‌های نشتی، و سنسورهای پلاسما
  • گروه سُپرا (Sopra Group)؛ یک شرکت مشاوره‌ی اطلاعات فناوری معتبر در اروپا است.
  • آبیسافت انسی (Ubisoft Annecy)؛ زیرمجموعه‌ای از شرکت بزرگ بازی‌سازی فرانسوی آبیسافت.

ارتباط انسی با شهرهای اطراف چگونه است؟

ایستگاه قطار انسی (Gare d’Annecy) راه‌های ارتباطی این شهر با تعدادی از شهرهای مهم فرانسوی را فراهم می‌کند. این شهرها شامل لیون، ژنو، پاریس، گرنوبل و تعدادی از شهرهای دیگری که در ناحیه‌ی مشترک با انسی قرار دارند می‌شود.

فرودگاه انسی-اوت‌سووآ-مون بلان (Annecy-Haute-Savoie-Mont Blanc Airport) در حال حاظر تنها برای پروازها و مسافرت‌های خصوصی بکار می‌رود.

خرید خانه در انسی؛ بازار املاک انسی چگونه است؟

شهر کوچک انسی با وجود دور بودن از شهرهای مهم و بزرگ فرانسه، یکی از زیباترین و خاص‌ترین شهرهای فرانسه نیز هست. فضای شهری رویایی آن و همچنین محدودیت‌های اعمال شده توسط مقامات محلی برای ساخت و ساز و افزایش محیط شهری، سبب شده که این از یک طرف برای بازدیدکنندگان بسیار خاطره‌انگیز و رویایی باشد، اما از طرفی هزینه‎های خرید خانه افزایش بیابد. هر چند این تفاوت قیمت در مقایسه با شهرهای بزرگی همچون لیون قابل مقایسه نیست و نسبتا اندک است.

بازار املاک انسی به خاطر پتانسیل‌های فراوان گردشگری موجود در شهر، بازاری پویا است که سرمایه‌گذاران بین‌المللی را برای سرمایه‌گذاری به شهر فرانسوی می‌کشاند. هر فرد با سرمایه‌گذاری و خرید خانه در این شهر می‌تواند به طور مستقیم و یا غیرمستقیم از منابع درآمدی این شهر بهره‌مند شود. وجود عناصر گردشگری شاخص مانند تمیزترین دریاچه‌ی اروپا، کانال‌ها و رودخانه‌ای که از میان شهر می‌گذرند، نزدیکی به کوهستان و مناظر دیدنی کوهستانی، فضای شهری سرسبز و سرزنده و … در یک شهر، آن را فرصتی خارق‌العاده برای سرمایه‌گذاری تبدیل می‌کند.

بنابراین اگر به یک محیط مطمئن، آرام و سرسبز برای سرمایه‌گذاری پویا و پر بازده می‌اندیشید، در بین شهرهای دیدنی فرانسه که هر کدام ویژگی‌های منحصر به فردی برای سرمایه‌گذاری در اختیارتان قرار می‌دهند، شهر انسی می‌تواند بهترین انتخاب باشد. زیرا می‌توانید اقامتی دلپذیر در این شهر داشته باشید و همچنین از این شهر زیبا سرمایه‌ی خود را افزایش دهید.

دانشگاه سووآ-مون بلان (Université Savoie-Mont Blanc)

محیط آموزشی انسی با تاسیس دانشگاه سووآ در سال ۱۹۷۳ شروع به گسترش کرده است، به طوری که در حال حاظر بیش از ۱۲ هزار دانشجو از سراسر دنیا در این دانشگاه تحصیل می‌کنند. این دانشگاه به طور رسمی در سال ۱۹۷۹ شروع به کار کرد و از چندین کالج و مدرسه که در دهه‌های ۶۰ و ۷۰ ساخته شده بودند تشکیل می‌شود. این دانشگاه در دو شهر بزرگ این ناحیه، یعنی انسی و شامبری (Chambéry) تقسیم شده است، بطوریکه در آنسی یک محیط و شامبری دو محیط با زمینه‌های آموزشی متفاوت قرار دارد.

  • محیط آموزشی انسی قدیم (Annecy-le-Vieux campus)؛ در شمال شهر انسی قرار دارد؛ موسسه‌ی تکنولوژی (IUT) دانشگاه در این محیط قرار دارد که مهندسی و رشته‌های مرتبط با آن را آموزش می‌دهد. علاوه بر این، حوزه‌های تجارت، و مدیریت و اقتصاد نیز در این محیط آموزش داده می‌شوند.
  • محیط آموزشی ژاکوب-بِلکومبت (Jacob-Bellecombette)؛ در ۵/۱ کیلومتری جنوب شامبری واقع شده است. دانشجویان زبان، ادبیات، علوم اجتماعی، حقوق و اقتصاد در این محیط تحصیل می‌کنند. همچنین ساختمان مرکزی و مدیریت دانشگاه در این محل قرار دارد.
  • محیط آموزش تکنولک (Technolac campus)؛ در ۱۲ کیلومتری شمال شامبری و در کنار شهر دریاچه‌ی بورژه (Bourget-du-Lac) قرار گرفته است؛ در این محیط علوم طبیعی مانند ریاضی، فیزیک، شیمی و … آموزش داده می‌شود.
دانشگاه سووآ-مون بلان (Université Savoie-Mont Blanc)

ارسال دیدگاه

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.