شهر نانسی؛ یکی از معروف‌ترین شهرهای فرانسه

جولای 17, 2020
2 دیدگاه
شهر نانسی؛ یکی از معروف‌ترین شهرهای فرانسه

شهر نانسی؛ یکی از معروف‌ترین شهرهای فرانسه

نانسی شهری در شمال شرقی فرانسه و در ناحیهی گراند اِست (Grand Est) قرار دارد. این شهر مرکز دپارتمان مورتاِموزل (Meurthe-et-Moselle) است. شهر استراسبورگ، مرکز گراند اِست، در فاصلهی دوساعتی از نانسی قرار دارد. این شهر پایتخت سابق منطقهی باستانی لوران (Lorraine) نیز بوده است. نانسی جمعیتی برابر با ۱۰۴,۲۸۶ شهروند را در خود جای داده است. نانسی پر است از مکانها و میدانهای تاریخی که شایسته است در میراث جهانی سازمان یونسکو ثبت شوند؛ برای شناخت هر چه بیشتر این شهر از شما دعوت میکنیم تا انتهای این مطلب را با هوم فرانس همراه باشید.

تاریخچه نانسی به چه دوره‌ای بر می‌گردد؟

وجود همهی این مکانهای تاریخی مدیون دورانی است که نانسی پایتخت سیاسی لوران بود و هنوز جزوی از جمهوری فرانسه نشده بود. به همین دلیل در هنگام گشت و گذار در شهر، با دیدن این بناها و معابر تاریخی در جایجای شهر میتوانید آنچه بر نانسی و حکومت دوکی لوران گذشته را بخوانید. در واقع این ناحیه به همراه ناحیهی آلزاس (Alsace؛ که استراسبورگ پایتخت آن بود) گذشتهای خاص دارند که آنها را از باقی کشور متفاوت میکند.

این تاریخچهی کوتاه از نانسی نشاندهندهی فرهنگ غنی و پرتجربهی این شهر و ناحیه است. شهری آرام و تاریخی که هر سال مسافران بسیاری از آن بازدید میکنند. نانسی با داشتن خیابانهای تمیز و دوستداشتنی، همسایههای مهماننواز، مغازههای خاص و اروپایی، شهری دلپذیر برای سرمایهگذاری در فرانسه با خرید خانه یا اقامت در این شهر است. هزینههای زندگی در این شهر نسبت به دیگر شهرهای بزرگ و اصلی فرانسه پایینتر است که سبب میشود اقامت و زندگی در این شهر کاری به صرفه و اقتصادی باشد.

بسیاری از سرمایهگذاران بینالمللی برای انتخاب مکانی که برای سرمایهگذاریشان به صرفه و مناسب باشد به کشورهای توسعه یافتهی اروپایی و به خصوص فرانسه توجه میکنند. از طرفی دیگر، سرمایهگذاری در کشور خارجی باید همراه با مطالعه و شناخت کافی از کشور مقصد صورت بگیرد. به همین دلیل در این مجموعه اطلاعاتی که برای سرمایهگذاری در شهر نانسی نیاز است را جمعآوری کردهایم تا در ابتدا با این شهر فرانسوی بیشتر آشنا شوید و سپس فرصتهای اقتصادی موجود را بهتر بشناسید.

با اطلاعات عمومی نانسی بیشتر آشنا شویم

نانسی شهری با مساعت ۱۵ کیلومتر مربع و جمعیت ۱۰۴ هزار نفری (همراه با جمعیت کلانشهری ۴۳۴ هزار نفری)، در شمال شرق فرانسه قرار دارد. این شهر مرکز دپارتمان مورتاِموزل (Meurthe-et-Moselle) و بزرگترین شهر این دپارتمان است. این شهر بوسیلهی میدان استنیسلا (Place Stanislas) به دو بخش قدیمی و جدید تقسیم شده است. در بخش قدیمی با معماری ساختمانهای قدیمی و سنتی روبرو میشوید که بیشتر مکانهای تاریخی شهر نیز در این بخش قرار گرفتهاند. در بخش جدید شهر نیز با صورت مدرن آن روبرو میشوید.

موقعیت جغرافیایی نانسی در شرق فرانسه

نانسی در کرانهی غربی رود مورت (Meurthe) و در حدود ۱۰ کیلومتری جهت آب از انشعاب مورت و موزل (Moselle) قرار دارد. همچنین کانال مارنراین (Marne–Rhine Canal) نیز از میان شهر به موازات رود مورت میگذرد. شهر توسط تپههایی به ارتفاع ۱۵۰ متر بالاتر از مرکز شهر محاصره شده است. مساحت زمینی که نانسی بر روی آن بنا شده نسبتا کوچک است (۱۵ کیلومتر مربع)، اما به طور ادامهدار در ناحیهی لوران کشیده شده است. این کشیدگی سبب شده که نواحی بیرون شهر، همجوار مرکز اصلی شهر قرار داشته باشند.

موقعیت جغرافیایی نانسی در شرق فرانسه

آب و هوای نانسی؛ اقلیم خنک و سرد قاره‌ای

با این که شهر نانسی همانند دیگر شهرهای فرانسه اقلیم قارهای دارد، با این حال نسبت به سایر شهرها از اقلیم شدیدتری برخوردار است. در این شرایط اقلیمی زمستانها سرد و خشک هستند، و همچنین تابستانها همیشه آفتابی نیستند ولی روزها گرم هستند. این یعنی زمستانها معمولا دمای ۵تا ۸درجهی سانتیگراد، و تابستانها دمای ۲۲ تا ۲۸ درجه را تجربه میکنند.

شهرهای نزدیک نانسی را بشناسیم

نانسی و استراسبورگ (پایتخت سیاسی آلزاس) در یک ناحیه قرار داشته و فاصلهای دوساعته یا ۱۵۰ کیلومتری با یکدیگر دارند. همچنین فاصلهی نانسی تا شهرهای مهم شمالی مانند لیل ۴ ساعت یا ۴۲۰ کیلومتر، و تا پاریس ۳ ساعت و ۳۰ دقیقه یا ۳۵۰ کیلومتر است. شهرها و روستاهای اطراف نانسی نیز شامل ژارویللامالیارانژ (Jarville-la-Malgrange)، لاکسو (Laxou)، مَلزِویل (Malzéville)، مَکسِویل (Maxéville)، سنماکس (Saint-Max)، تومبِلان (Tomblaine)، واندوورلِنانسی (Vandœuvre-lès-Nancy) و ویلِرلِنانسی (Villers-lès-Nancy) میشود.

سرمایه‌گذاری در املاک فرانسه ؛ خرید خانه در نانسی

بسیاری از سرمایهگذاران بینالمللی، بازار مسکن فرانسه را هدف قرار میدهند. زیرا در ابتدا فرانسه دارای بازاری بسیار قوی و پویا در حوزهی املاک و دارایی است، و همچنین شهرهای فرانسه به غیر از پاریس تقریبا قیمتهایی به صرفه و مناسب دارند. به همین دلیل ما شهر نانسی را به شما پیشنهاد میکنیم. این شهر با ویژگیهای یک شهر مدرن فرانسوی، شهر دانشجویان نیز هست. این امر ویژگی مثبتی است که در ادامه بیشتر معرفی میکنیم. با این حال، قیمت خانهها در نانسی ۳۰ درصد ارزانتر از میانگین قیمت خانهها در فرانسه است (با فرض قیمت میانگین بازار املاک فرانسه به مقدار ۳,۲۰۰ یورو برای هر متر مربع).

کسب درآمد در نانسی با اجاره دادن ملک و خانه

اگر قصد شما برای سرمایهگذاری در املاک نانسی کسب درآمد از طریق اجارهی ملک باشد، در این صورت شهر نانسی فرصتبینظیری برای سرمایهگذاری خواهد بود. اگر گردشگران بسیاری را که هر ساله از شهر بازدید میکنند را در نظر نیاوریم، ۷۰ درصد شهروندان نانسی اجارهنشین هستند. با وجود پایین بودن میانگین اجاره‌‌بهای نانسی نسبت به میانگین کشوری (۷۷/۱۰ یورو به ازای هر متر مربع در برابر ۲۰/۱۲ یورو به ازای هر متر مربع)، چون هم گردش سرمایهتان و هم تعداد متقاضیان املاکتان بالاست شما میتوانید از یک بازگشت سریع سرمایه و درآمد مطمئن بهره ببرید؛ این امر نیازمند خریدی به موقع و اجاره دادن است که homefrance در این راه، راهنمای مسیر شما خواهد بود.

اما در هنگام سرمایهگذاری به این موضوع توجه داشته باشید که پیش از تصمیم برای خرید خانه، حتما با مشاوران تخصصی این حوزه مشورت کرده و اطلاعات لازم را کسب کنید. و بعد از یک سرمایهگذاری مطمئن، از افزایش سرمایهتان لذت ببرید.

ویژگی‌های آپارتمان‌های نانسی

با توجه به این که ۸۵ درصد خانههای نانسی به شکل آپارتمان هستند، تعداد خانهها و ویلاها در این شهر کم است. ویلاها عمدتا در فضای اطراف شهر یا در مناطق مرتفع کنار مرکز شهر قرار دارند. اما ویژگی اصلی آپارتمانهای نانسی قرار گرفتن آنها در قلب شهر، یعنی در نزدیکی تمام امکانات، است. از آن جایی که نانسی یک شهر دانشگاهی است، برای شما پیدا کردن یک مستاجر در میان دانشجویان کار سختی نخواهد بود. به علاوه، آپارتمانها سرمایهگذاری خوبی برای داشتن یک خانهی دوم است.

بنابراین اگر شما به زندگی در یک شهر بینالمللی علاقهمند هستید، میتوانید از داشتن یک خانه در قلب این شهر شلوغ و زندهی لورانی لذت ببرید.

نانسی، شهر دانشگاهی؛ معرفی دانشگاه‌های نانسی

نانسی یک از شهرهای دانشگاهی معتبر فرانسوی است. در این شهر تعداد بسیار زیادی از دانشگاهها و موسسات علمی را میتوان یافت. در ادامه دانشگاههای نانسی را معرفی میکنیم:

 • دانشگاه لوران (University of Lorraine)؛ با ترکیب دانشگاههای هنری پوانکاره (Henri Poincaré University)، نانسی ۲ (Université Nancy 2)، و موسسهی ملی پلیتکنیک لوران (Institut National Polytechnique de Lorraine or INPL) در سال ۲۰۱۲ دانشگاه ناحیهای لوران تاسیس شد. این دانشگاه با هدف یکی کردن دانشگاههای زیاد منطقه ایجاد شد. این دانشگاه دانشجویان بسیاری را در حوزههای مکانیک، صنایع، فناوری ودر مقاطع مختلف تربیت میکند.
 • مدرسهی هنرهای زیبای نانسی (École des Beaux-Arts de Nancy)؛ یکی از تاثیرگذارترین مدرسههای هنر فرانسه است، و بیشتر در حوزههای معماری و هنرهای زیبا شهرت دارد.
 • مدرسهی معماری نانسی (School of architecture of Nancy (ENSA))؛ یک مدرسهی عمومی برای آموزش معماری است.
 • مدرسهی اطلاعات و فناوریهای نو (École pour l’informatique et les nouvelles technologies (EPITECH))؛ یکی از مدارس بینالمللی و خصوصی در حوزهی علوم کامپیوتر.
 • مدرسهی ارشد بیزینس نانسی (Institut Commercial de Nancy)؛ یک مدرسهی خصوصی که تنها دانشجویان ارشد و دکتری را آموزش میدهد و بیش از ۱۵۰۰۰ فارغالتحصیل دارد.
 • موسسهی علمی پو پاریس (Sciences Po Paris)؛ محل آموزشی دانشجویان کارشناسی آلمانیفرانسوی این موسسه در نانسی قرار دارد.
 • مدرسهی خصوصی رابرت دو سوربون (École Supérieure Robert de Sorbon)
 • مدرسهی ملی جنگلبانی فرانسه (French National School of Forestry)؛ این دانشگاه قدمتی ۲۰۰ ساله دارد.
نانسی، شهر دانشگاهی؛ معرفی دانشگاه‌های نانسی

حمل و نقل بین‌شهری و درون‌شهری نانسی

یکی از ویژگیهای عمومی شهرهای فرانسه بهرهبردن از سیستم ریلی پرسرعت خطوط TGV است. نانسی با داشتن ایستگاه شهر نانسی (Gare de Nancy-Ville) خطوط پرسرعت مستقیم به شهرهای پاریس، مِتز (Metz)، لیون، استراسبورگ و تعدادی دیگر از شهرهای ناحیه دارد. همچنین جادهی اصلی و ماشینروی A31 نانسی را به شهرهای متز، لوکزامبورگ (Luxembourg) و لانگر (Langres) متصل میکند.

حمل و نقل عمومی در نانسی نیز توسط شرکتها خدمات جابجایی نانسی (Service de Transport de l’Agglomération Nancéienne) و ویولیا ترنسپورت (Veolia Transport) ارائه میشود. این سیستم حمل و نقل درونشهری بیش از ۲۰ مسیر مستقل دارد که نقاط مختلف شهر را قابل دسترسی میکند.

شهر سبز نانسی؛ معرفی پارک‌ها و باغ‌های نانسی

نانسی شهری پر از پارکها، باغها و فضاهای سبز است. تقریبا ۱۵ پارک در شهر وجود دارد که بیشتر آنها بیش از یک قرن قدمت دارند. استنیلاس، پادشاه پیشین لهستان و دوک لوران تعدادی از این پارکها را ساخته است، از این پارکها میتوان به پارک Pépinière اشاره کرد که در سال ۱۷۶۵ ساخته شده است. در توصیفش میتوان گفت که تکهای از بهشت است که در قلب شهر قرار گرفته. همچنین باغ Jardin Dominique Alexandre Godron اولین باغ گیاهشناسی نانسی است که در سال ۱۷۵۸ ساخته شده. پارکهای دیگر نانسی شامل Water garde، Blondlot Park، Citadelle park ومیشود.

شهر نانسی فرانسه و جاذبه های آن

میراث هنری و فرهنگی نانسی را بشناسیم

در هنگام سفر به نانسی، اگر از عاشقان هنر و موزه هستید، قطعا از نانسی لذت خواهید برد. هنر نو یا New Art در فرانسه ابتدا در نانسی خلق شد، این رویداد در مدرسهی نانسی در سال ۱۹۰۱ رخ داد. این شهر متوعترین اثرهای هنری را در خود جمعآوری کرده است، این آثار هنری شامل معماری، عکاسی، نقاشی، فیلمسازی، و همچنین هنرهای سفالگری و نجاری میشود. امروزه میتوان مکانهای که متاثر از این توجه عمیق به هنر ساخته شدهاند را در چهارراههای Saint Léon و Saurupt مشاهده کرد. شما همچنین میتوانید از موزهی مدرسهی نانسی نیز بازدید کنید که در آن آثار برجستهی هنر از هر نوع را میتوانید بیابید. دیگر موزههای شهر شامل موزهی هنرهای زیبا (Beaux Art museum)، موزهی لوران (Lorrain museum)، قلعهی مونتاژیو (Montaigu castle) ومیشود.

میراث هنری و فرهنگی نانسی را بشناسیم

2 دیدگاه

 1. پارسا سرلک
  جولای 9, 2021
  | پاسخ
  | پاسخ

  مطالب بسیار کاربردی و مفید بودند.

  • هوم فرانس
   جولای 21, 2021
   | پاسخ
   | پاسخ

   پارسای عزیز
   سپاس از شما

ارسال دیدگاه

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.