سوفیا آنتی پولیس؛ پارک فن‌آوری و نوآوری فرانسه

ژوئن 19, 2020
0 دیدگاه
سوفیا آنتی پولیس؛ پارک فن‌آوری و نوآوری فرانسه

سوفیا آنتی پولیس؛ پارک فن‌آوری و نوآوری فرانسه

آنچه در این نوشتار مورد بررسی قرار میگیرد.

پارک فناوری سوفیا آنتی پولیس (Sophia Antipolis) در سال ۱۹۶۹ و توسط سناتور پییِر لَفی (Senator Pierre Laffitte) پایه‌گذاری و احداث شد. این پارک فناوری که از همتایانش می‌توان به سیلیکون ولی (Silicon Valley) در آمریکا اشاره کرد، با هدف و مقصود اصیل و قدرتمندی شکل گرفته است: ترویج و ترکیب محققان، دانشمندان و کمپانی‌ها. تمرکز این پارک بر ساختن یک فضای بین‌المللی، یا یک جامعه‌ی بین‌المللی است. این یعنی در نظر گرفتن فرصت‌ها، بهبود و توسعه‌ی کنش‌ها، شبکه‌سازی‌ها و ترویج ایده‌های ساکنان و اجاره‌نشینان این پارک. قصد پایه‌گذاران پارک سوفیا آنتیپولیس گردهم‌آوری افراد گوناگون با افق‌های علمی و ذهنی مختلف و آشنا کردن آنها با یک دیگر است، به عقیده‌ی آنها ملاقات این افراد با یکدیگر می‌تواند به خلق ارزش افزوده، و تولید نوآوری منتهی شود.

این پارک بزرگ اکنون به یکی از مراجع مهم دنیا در زمینه‌ی نوآوری تبدیل شده است. امروزه این پارک خانه‌ی ۲۲۳۰ کمپانی که ۳۶ هزار و ۳۰۰ نفر از ۶۳ ملیت گوناگون را استخدام کرده‌اند، و همچنین خانه‌ی ۴۵۰۰ محقق و ۵۵۰۰ دانشجو را در خود جای داده است. در حال حاضر تعداد بسیار زیادی از باشگاه‌های حرفه‌ای در این پارک مانند Sophia business angels club، Sophia Nordic link، Art Sophia، و Telecom Valley راه‌اندازی شده‌اند. علاوه بر این دانشکده‌ی اقتصادی اسکما (Skema Business School)، و بسیاری از شرکت‌های بزرگ و معتبر بین‌المللی مانند آی‌بی‌ام (IBM) و هوواوی (Huawei) در این پارک حضور دارند.

در این مقاله ویژگی‌های منحصر به فرد این پارک بزرگ علم و فناوری را برای شما معرفی می‌کنیم. اگر شما علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در فرانسه، و یا مهاجرت به فرانسه هستید شرکت HomeFrance می‌تواند راهنمای مسیر پر پیچ و خم سرمایه‌گذاری شما در فرانسه باشد، فرصت‌های اقتصادی، شغلی و تحصیلی مختلفی که پیرامون این پارک شکل گرفته‌اند از بهترین فرصت‌های ممکن برای استفاده و بهره‌مندی هستند که به کمک همکاران ما آنها را یافت خواهید کرد. با ما در ادامه‌ی این نوشتار همراه باشید.

سوفیا آنتی پولیس؛ پارک فن‌آوری و نوآوری فرانسه

شهر خرد؛ نامی که نشان‌دهنده‌ی اصالت پارک است

نام پارک فناوری سوفیا آنتیپولیس از نام سوفی گلیکمن-تومرکین (Sophie Glikman-Toumarkine)، همسر سناتور پییِر لَفی گرفته شده است. تصادفا نام سوفیا (Sophia) در زبان یونانی به معنای خرد است، و همچنین آنتیپولیس نیز نام یونانی شهر ساحلی آنتیب (Antibes) است، شهری که بخش ساحلی پارک به آن می‌رسد.

قلب نوآوری فرانسه و اروپا

پارک فناوری سوفیا آنتی پولیس در ۲۴ کیلومتری فرودگاه بین‌المللی نیس (Nice) قرار گرفته است. این پارک در یک مکان منحصر به فرد و مثال زدنی به مساحت ۲۴۰۰ هکتار قرار گرفته، که بین کوه‌هایی آلپ و دریای مدیترانه گسترده شده است. دو سوم فضای این پارک علم و فناوری توسط فضای سبز پوشیده شده است که فضای مناسبی را برای کارمندان و ساکنان این پارک فراهم کرده است. آنها می‌توانند از دویدن، پیاده‌روی، تنیس و گلف برای کسب آرامش و تجدید قوا در این فضای بی‌نظیر بهره ببرند.

این پارک در مرکز منطقه‌ای با جمعیت ساکن یک میلیون نفر، در بین جوامع و بخش‌های آنتیب (Antibes)، بیو (Biot)، موژان (Mougins)، وَلبون (Valbonne) و ولوریس (Vallauris) قرار گرفته است.

آمارها از سوفیا آنتیپولیس چه می‌گویند؟

  • فن‌آوری‌های اطلاعات: ۳۰۰ کمپانی و ۱۵۰۰ شغل؛ کمپانی‌هایی در شاخه‌های الکترونیک، نرم‌افزار، ارتباطات، شبکه‌ها، رسانه‌ها، تبلیغات و وب.
  • تحقیق، تحصیلات و آموزش: ۶۰ نهاد آموزشی به همراه ۴۰۰۰ شغل.
  • علوم سلامت و مواد شیمیایی: ۴۵ کمپانی و ۲۶۰۰ شغل؛ داروسازی، دِرماتولوژی، بیوتکنولوژی، تصویربرداری درمانی.
  • صرفه‌جویی منابع طبیعی محیط زیست و انرژی: ۲۳ کمپانی، ۳۵۰ شغل (این آمار متعلق به سال ۲۰۱۶ است که با توجه به برنامه‌های بین‌المللی اخیر در ارتباط با محیط زیست این ارقام افزایش یافته‌اند.)؛ مشاهده و بررسی زمین، شبیه‌سازی، تبدیل انرژی خورشیدی به انرژی‌های دیگر.

در پارک سوفیا آنتی پولیس بیش از ۱۷۰ شرکت با مالکیت خارجی حظور دارند، و بیش از ۶۳ ملیت مختلف کارمندان شرکت‌های مختلف این پارک را تشکیل می‌دهند. علاوه بر این بیش از ۴۵۰۰ محقق و ۵۵۰۰ دانشجو در حال تحصیل در نهادهای آموزشی این پارک هستند.

فرصت‌های برتر در سوفیا آنتی پولیس را بشناسیم.

بیش از ۴۰ سال است که سوفیا آنتی پولیس رهبران، مهندسین، و محققان صنایع مختلف از سراسر جهان را به سمت خود جذب کرده است. هر سال به طور میانگین ۸۰۰ شغل جدید در پارک علم و فناوری خلق می‌شوند، که باعث شده این پارک مکانی ایده‌آل برای راه‌اندازی تجارت‌های مبتنی بر تحقیق و توسعه (R&D) یا های-تک باشد.

بخش فناوری‌های ارتباطی ۲۰ درصد از کل کمپانی‌ها و همچنین ۴۲ درصد از کل شغل‌های موجود در این پارک را به خود اختصاص داده است، به همین دلیل این بخش هسته‌ی تخصصی سوفیا آنتی پولیس را تشکیل داده است. به علاوه، این بخش توانسه تا پیشرفت‌های خود را در نواحی مرتبط تخصصی در بخش‌های سلامت، مواد شیمیایی، علوم زیستی و علوم منابع طبیعی سر ریز کند.

یکی از ویژگی‌های خاص پارک آنتی پولیس این است که فرقی نمی‌کند چه بخشی را مد نظر قرار دهیم، شرکت‌های کوچک/متوسط و استارت‌آپ‌ها شانه به شانه‌ی رهبران جهانی قد علم کرده و ایستاده‌اند، شرکت‌هایی همچون Amadeus، Bosch، Cisco Systems، Dassault Systems، Orange، Hewlett-Packard، Intel، Symantec، Air France، American Express، Toyota، Samsung، Huawei و … .

اکوسیستمی که به نوآوری اختصاص یافته است.

ثروت موجود در این پارک فناوری به سبب حضور منابع انسانی پیشرفته و متخصص، وجود شبکه‌های تخصصی و محیط حرفه‌ای است که همکاری میان بخش‌های مختلف فناوری و علمی را تشویق می‌کند. وجود تعدادی از نهادهای آموزشی و تحصیلات تکمیلی، مبادله‌ی فناوری و نوآوری بین محققان دانشگاهی و کمپانی‌ها را تقویت می‌کند و سرعت می‌بخشد. علاقه‌مندان مهاجرت و تحصیل در فرانسه می‌توانند از فرصت‌های شغلی و تحصیلی متنوعی که در این پارک فراهم شده استفاده کنند و زندگی رویایی خود در این پارک، و یا در شهرهای بزرگ و مشهوری چون نیس و کن بسازند؛ کافیست با همکاران ما در هوم فرانس ارتباط برقرار کرده تا بهترین راه حل را برای شما مطرح کنند.

سوفیا آنتیپولیس تعدادی از سطح بالاترین سازمان‌ها را درون خود گردآورده است:

  • تحصیلات تکمیلی: Eurocom Institute، Polytech’Nice، SKEMA و … .
  • نهادهای تعیین استاندارد: W3C، ETSI.
  • شاخه‌های رقابتی همچون Solutions Communicantes Sécurisées، Pégase و … .
  • نهادهای تحقیق و بررسی: INRIA، CNRS و …
سوفیا آنتی پولیس؛ پارک فن‌آوری و نوآوری فرانسه

جهت آشنایی با سرمایه گذاری در فرانسه، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

یک فرصت جذاب برای سرمایه‌گذاری در املاک سوفیا آنتی پولیس

سوفیا آنتی پولیس املاک کمپانی‌هایی با مالکیت اشتراکی را با قیمتی بسیار رقابتی و به صرفه در سطح فرانسه ارائه می‌دهد (۱۶۰ تا ۲۰۰ یورو به ازای هر متر مربع). بسیاری از سرمایه‌گذاران بین‌المللی هنگام آشنایی با فرصت‌های رو به رشد و پروژه‌های ساختمانی جدیدی که در این مکان تاسیس می‌شوند، همراه با قیمت‌های بسیار مناسب این مکان، اقدام به سرمایه‌گذاری در این پارک می‌گیرند.

از فرصت‌های بالقوه‌ای که می‌توان برای یک سرمایه‌گذار در بازار املاک و مسکن نام برد، خرید ملک و خانه در پارک فناوری و اجاره‌ی آن به شرکت‌های موجود و جدید در این پارک است.

علاوه بر این به سبب نزدیکی این پارک به شهرهای بزرگ و مهمی همچون نیس و کن، فرصت‌های بی‌نظیری برای سرمایه‌گذاری با بازده مناسب در این شهرها وجود خواهد داشت. به طور عمومی شهر کن خانه‌ی بسیاری از دانشجویان و محققانی است که در سوفیا آنتی پولیس در حال تحصیل هستند، و نیس نیز شهر بسیاری از کارمندان مشغول در این پارک است.

زیرساخت‌های حمل و نقل در پارک علم و فناوری بشناسیم

یکی دیگر از ویژگی‌های بسیار مهمی که این پارک بزرگ را متمایز می‌کند وجود یک سیستم حمل و نقل عمومی گسترده و یکپارچه است که تمامی نقاط پارک را به کمک تراموا و اتوبوس‌های داخلی پوشش داده است. همچنین، مسیرهای اتوبوسی به شهرهای اطراف به خصوص آنتیبس، کن و نیس وجود دارد که از ساکنان می‌توانند از طریق آنها به سراسر فرانسه مسافرت کنند.

همچنین قرار گرفتن فرودگاه بین‌المللی نیس در ۲۴ کیلومتری سوفیا آنتی پولیس، دسترسی از سراسر جهان به این منطقه را امکان‌پذیر کرده است. پس سرمایه‌گذاری در فرانسه می‌تواند خیلی هم پیچیده نباشد فقط کافیست که از راه درست آن وارد این سرمایه‌گذاری شوید که شرکت HomeFrance این راه را برای شما هموار خواهد ساخت.

ارسال دیدگاه

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.