تحصیل در فرانسه

ژوئن 25, 2022
1 دیدگاه
تحصیل در فرانسه

چرا تحصیل در فرانسه، بهترین تصمیم عمرتان خواهد بود؟

آنچه در این نوشتار میخوانید

در این مقاله تحصیل در فرانسه به طور کامل مورد بررسی قرار میگیرد. فرانسه کشوری با زیرساخت آموزشی بسیار مدرن و شرایط زندگی مناسب دانشجویی، همواره از اولین گزینه‌های مهاجرت برای تحصیل است. طبق یافته‌های نظرسنجی انجام شده در جولای تا اکتبر 2017، فرانسه به‌عنوان دومین مقصد جذاب برای دانشجویان بین المللی از سوی خود دانشجویان انتخاب شده است که جذابیت زبان فرانسه و وضعیت اقامتی مناسب در این کشور از نکات برجسته فرانسه برای این قشر به‌شمار می‌روند. دانشجویان شرکت‌کننده در این نظرسنجی به سه گروه تقسیم می‌شوند؛ دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل برای تحصیل در فرانسه را دارند (2528 نفر)، کسانی که در حال تحصیل در فرانسه هستند (4876 نفر) و کسانی که قبلاً در این کشور تحصیل کرده‌اند (6،841). تقریباً دو سوم شرکت‌کنندگان (64٪)، فرانسه را به‌عنوان کشوری جذاب برای تحصیل انتخاب کردند،. آلمان با 51٪، ایالات متحده با 48٪ و انگلیس با 45٪ به عنوان جذاب‌ترین کشورها برای دانشجویان بین المللی در مقام دوم تا چهارم قرار گرفتند.

با توجه به نتایج این نظرسنجی، فرانسه در حال تبدیل شدن به جذاب‌ترین مقصد مهاجرت دانشجویان بین‌المللی است که در مورد دلایل انتخاب از سوی دانشجویان، اکثر آن‌ها به کیفیت آموزش (46٪) اعتماد داشتند. نکته جالب توجه آن است که فرهنگ با 38٪ و بهبود زبان فرانسه با 41٪، از سایر دلایل انتخاب این کشور به‌عنوان مقصد جذاب دانشجویی بودند.

این دانشجویان بین‌المللی از فرانسه و سیستم آموزشی آن راضی بودند، بدین ترتیب بخش عظیمی از آن‌ها، این کشور را به‌عنوان مقصد مطالعه به دانشجویان احتمالی توصیه می‌كنند. مزایای تحصیل در فرانسه از نظر شرکت‌کنندگان در نظرسنجی، شامل یک تجربه شخصی با ارزش (38٪)، تجربه بین‌المللی عالی (37٪) و یک مدرک معتبر بین المللی (35٪) است.

از بین کسانی که در فرانسه تحصیل کرده‌اند نیز 90 درصد از مدرک خود رضایت داشته و 88 درصد آن‌ها از کیفیت تحصیلات خرسند و راضی بودند. اگر همه مواردی که در مورد فرانسه به شما گفتیم کافی نبود، ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید که چرا این کشور به‌عنوان کشور محبوب دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل انتخاب شده است.

شرایط تحصیل در فرانسه

شرایط تحصیل در فرانسه 2021

فرانسه، میزبان دیرینه دانشجویان بین‌المللی، از زمان قرون وسطی و تاسیس سوربن؛ اولین دانشگاه فرانسوی از 800 سال قبل، کار پذیرش دانشجویان از سراسر اروپا برای تحصیل در این کشور را آغاز کرد. رشته‌های الهیات، پزشکی و حقوق از محبوب‌ترین رشته‌ها در فرانسه آن زمان بودند. در حال حاضر، مردم دیگر فقط از اروپا برای تحصیل به فرانسه نمی‌آیند بلکه دانشجویان زیادی از ایالات متحده آمریکا و سایر کشورها نیز تحصیل در این کشور را انتخاب می‌کنند پس اگر به‌دنبال یک آموزش شگفت انگیز هستید، همه فرانسه سرای شماست!

جهت آشنایی با تمکن مالی فرانسه، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

مهم نیست که به کدام منطقه از این کشور می‌روید، دانشگاه ها و موسسات آموزشی بی‌شماری در فرانسه وجود دارند که آموزش‌هایی بسیار بالاتر از سطح جهانی به شما ارائه می‌دهند که همین دلیل سبب شد تا افراد، تحصیل در فرانسه را گزینه اول خود دانسته و اقامت تحصیلی دریافت کنند. دانشگاه‌های فرانسه این فرصت را به دانشجویان می‌دهند که به‌صورت تمام وقت یا نیمه وقت با تعدادی برنامه و کلاس درسی نیز مشغول به تحصیل شوند. این دوره‌ها با توجه به نوع دانشکده و همچنین زمان حضور دانشجو، متفاوت خواهد بود، بنابراین یافتن دانشکده‌‌ای مطابقت با برنامه شما، بسیار آسان است.

همچنین بعضی از دانشگاه‌های فرانسه به دانشجویان خود این فرصت را می‌دهند تا برخی از دوره‌های خود را در خانه و از طریق اینترنت و رایانه شخصی بگذرانند پس با هر وضعیت مالی و زمانی، شرایط تحصیل در فرانسه برای شما فراهم است.

مردم برای تحصیل به فرانسه می‌آیند زیرا می‌دانند چه نوع سیستمی در انتظار آن‌هاست؛ سیستمی مشتاق برای آموزش همه دانشجویان در موضوعات علمی، هنری و فرهنگی.

برای آشنایی با نحوه اخذ ویزای استارت آپ فرانسه، مقاله مربوطه را مطالعه فرمایید.

میزان استقبال جامعه بومی از دانشجویان بین‌المللی از مهم‌ترین پارامترهای انتخاب یک کشور برای ویزای تحصیلی به‌ شمار می‌رود. مزیت فوق‌العاده فرانسه، مقبولیت دانشجویان بین‌المللی از سوی مردم فرانسه در تمامی شهرهای آن است. دولت فرانسه در سال 1998، با استقبال از دانشجویان خارجی در موسسات آموزشی فرانسه، سیاست حمایت شدیدی برای ویزا این گروه کرد که بر پایه سه مولفه استوار است:

 • اصلاح سیاست ویزاهای اعطا شده
 • کمک به ساده‌سازی فرآیند ویزا و اولویت دادن به همه دانشجویان
 • امتناع از کشتن انگیزه دانشجویان برای مهاجرت و دادن حق تجدیدنظر در صورت عدم صدور ویزا

ایجاد آژانس‌هایی با عنوان Campus France در نمایشگاه های آموزشی‌ جهت ارتقای آموزش عالی فرانسه یکی دیگر از برنامه‌های ساختار یافته جدید این کشور محسوب شده که تاکنون با ورود کثیری از دانشجویان بین‌المللی همراه بوده است. برای کسب اطلاعات بیشتر واژه “کامپوس فرانس ایران” را در گوگل سرچ کنید و به دنیای اطلاعات این حوزه وصل شوید.

هزینه تحصیل در فرانسه تقریبا رایگان است!

دانشگاه های فرانسه

 کمک هزینه‌های دولت فرانسه به دانشجویان از عوامل اصلی جذابیت تحصیل در فرانسه بوده که سبب بین‌المللی شدن نهادهای آموزش عالی فرانسه در سرتاسر جهان شده است. ایجاد ساختارهای اینترنتی قوی در راستای اطلاع‌رسانی در مورد دانشگاه‌ها موجب شد تا از راه دور هم بتوانید از نحوه ثبت‌نام در دانشگاه‌ها مطلع شوید. این چیزی است که می‌تواند همه دانشجویان را برای تحصیل به یک کشور مدرن جذب کند.

دانشجویانی که مایل به تحصیل در فرانسه هستند، فرصت های مالی زیادی برای سهولت در تامین هزینه‌های خود خواهند یافت. وام و کمک هزینه تحصیلی در اختیار دانشجویانی قرار خواهد گرفت که شرایط دریافت این پول را دارند. علاوه بر این، دولت فرانسه بخشی از هزینه‌های تحصیل در دانشگاه را در این کشور جبران می‌کند‌ که این یک انتخاب مالی عاقلانه برای حضور در کالج‌های فرانسه به‌شمار می‌رود. تمامی این موارد در حالی اتفاق می‌افتند که هزینه‌های تحصیل در فرانسه بسیار کمتر از سایر کشورهای دنیاست.

جهت آشنایی با آداب غذا خوردن در فرانسه، بر روی لینک کلیک کنید.

متوسط ​​هزینه حضور در یک موسسه آموزشی فرانسوی برای مدارک سال اول، 186 یورو و برای دوره کارشناسی ارشد، 255 یورو است که این هزینه‌ها به مراتب کمتر از هزینه تحصیل در دانشگاه‌ها و کالج های سایر کشورهاست. کیفیت و رتبه بالای دانشگاه‌های فرانسه، دیگر جای تردیدی برای انتخاب این کشور به‌عنوان مقصد تحصیلی دانشجویان نمی‌گذارد.

از دیگر مزیت‌های اصلی که امکان تحصیل در دانشگاه در فرانسه را قابل قبول می‌کند‌، هزینه‌های پایین زندگی در این کشور است. هزینه‌های زندگی در فرانسه به مراتب مقرون به صرفه‌تر از کشوری مانند آمریکاست. تقریباً برای همه موارد مانند مسکن‌، غذا یا حتی سرگرمی قیمت‌ها از میانگین جهانی پایین‌تر است.

هزینه های تحصیل در فرانسه

برخی از هزینه های متوسط اقلام محبوب در فرانسه به شرح زیر است:

 • وعده غذایی رستوران: از 10 یورو
 • وعده غذایی در سلف سرویس دانشگاه 3.5 یورو
 • وعده غذایی ترکیبی مانند مک‌دونالد: 6.50 یورو
 • کاپوچینو: 2 یورو
 • کوکاکولا / پپسی: 1.50 یورو
 • قرص نان سفید: 1 یورو
 • یک لیتر شیر: 1.20 یورو
 • بنزین: 1.30 یورو در هر لیتر
 • اینترنت: 15.00 تا 30.00 یورو در ماه

اطلاعات فوق تنها چند مورد از هزینه های موجود در فرانسه بود که به نسبت شهر متغیر است بنابراین با توجه شهر امکان کاهش این قیمت‌ها نیز وجود دارد.

البته شانس زندگی در فرانسه یکی از بزرگ‌ترین و بهترین دلایل حضور در کالج در این کشور است پس این فرصت استثنایی را از دست ندهید. مطمئناً دلایل بی‌شمار دیگری نیز برای تحصیل در فرانسه وجود دارند اما هزینه‌های پایین تحصیل، فرصت کاوش در یک کشور شگفت انگیز و مدرن و نیز کیفیت بالای آموزش را می‌توان سه دلیل اصلی انتخاب فرانسه از سوی دانشجویان بین‌المللی دانست. همین حالا در ارتباط با مشاوران هوم فرانس، اطلاعات بیشتری کسب کرده و برای ویزای تحصیلی در فرانسه اقدام کنید. حضور در دانشگاه‌های فرانسه، یکی از بهترین تصمیماتی است که در تمام زندگی خود خواهید گرفت!

1 دیدگاه

 1. […] در موردِ نحوه یادگیری زبان فرانسه، راه و روش حضور در دانشگاه‌های کشور فرانسه را نیز بررسی کند.زبان فرانسوی، زبانِ بسیار مورد احترام […]

ارسال دیدگاه

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.