خانه ای در فرانسه

فوریه 10, 2020
0 دیدگاه
زندگی در فرانسه

حالا قضیه فرق می­کند. قرار نیست با تور مسافرتی یا سفر شخصی و اقامت در منزل اقوام فرانسه را بشناسیم و از زیبایی­ هایش لذت ببریم. می­ خواهیم زندگی کنیم، مثل شهروندان دیگر. حالا مهم است که درآمدمان چه­قدر است. دلمان می­ خواهد یکی به ما بگوید که بیشترین هزینه­ ی زندگی در فرانسه مربوط به ایاب و ذهاب با تاکسی است و به همین دلیل باید خطوط مترو و اتوبوس را بشناسیم.حساب و کتاب حالا بسیار مهم است. این که بنشینیم محاسبه کنیم که 10 یورو کرایه تاکسی و چند یورو هزینه ی غذای دونفره را چ­طور می­شود کاهش داد؟

حالا توی رویاهای ما خریدن خانه هم می­شود یکی از گزینه ­های شهروندی. کسانی به ما حتما خواهند گفت که یکی از روش­های کمک ­کننده­ ی اقامت غیر از ازدواج با فرانسویان و تحصیل و سرمایه­ گذاری،‌خرید ملک است. بعد لابد خیلی خوشحال می­ شویم وقتی بفهمیم که خرید ملک در کشور فرانسه 25 درصد ارزان­تر از بقیه ­ی کشورهای اروپایی است.

آن­وقت یک چراغ کوچک پرنور توی دلمان روشن می­شود که وسط خانه ­ی نقلی­مان در فرانسه جان می­گیرد. حالا می­خواهیم فکر کنیم ما کجای این شش ضلعی می­خواهیم خانه داشته باشیم.

وقتی به خانه فکر می­ کنیم،‌رنگ سبزی شبیه درختان جنگل توی ذهنمان می­دود. حالا می­توانیم به غذا پختن فکر کنیم. این­که دوستانمان را دعوت کنیم به صرف چلوکباب ایرانی. دور میز ناهارخوری بنشینیم و گپ بزنیم و بخندیم.

این­ها رویاهای دوری نیستند. قبلا تا مثلا ترکیه توی ذهنمان پرکشیده ولی وقتی خوب اطلاعات جمع کرده ­ایم،‌متوجه شده ­ایم که می­شود در قلب اروپا هم خانه داشت بدون سرمایه­ گذاری خیلی زیاد. بدون واهمه و بدون تمام شدن تمام پس ­اندازمان.

یک ­لحظه می­ نشینیم روی مبل برای خودمان چای می ­ریزیم و بعد با خودمان فکر می­کنیم: رویاها چ­قدر نزدیکند. همان موقع بوی عطری فرانسوی می­پیچد توی مشاممان.

 

ارسال دیدگاه

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.