نحوه اخذ ویزای استارت آپ فرانسه در سال 2022

آوریل 10, 2022
0 دیدگاه
نحوه اخذ ویزای استارت آپ فرانسه

آنچه در این مقاله مورد بررسی قرار میگیرد.

اخذ ویزای استارت آپ فرانسه

بنا به درخواست بسیاری از کاربران هوم فرانس، تصمیم گرفتیم تا در مورد اخذ ویزای استارت آپ فرانسه توضیحاتی را ارائه دهیم. این ویزا که مدت زیادی نیز از تاریخ ابداعش نمی‌گذرد، در حالِ حاضر از محبوبیت بالایی برخوردار است و سعی دارد تا به صاحب نظران و مبتکران فناوری کمک کند تا از این طریق ویزای خود را دریافت کرده و سطحِ زندگی خود را بهبود بخشند. ویزای استارت آپ در فرانسه با توجه به سابقه طولانی و قوی صنعت و تکنولوژی این کشور، بسیار مورد توجه و استقبال قرار گرفته پس با ما همراه باشید تا نحوه دریافت این نوع ویزا را بررسی کنیم.

اخذ ویزای استارت آپ فرانسه

مراحل اخذ ویزای استارت آپ فرانسه

ویزای فناوری یا به زبان فرانسوی La French Tech به‌منظور ایجاد ابتکار عمل در بین متقاضیان ویزا و راه‌اندازی استارت آپ های موفق به بازار ایجاد شد. همانطور که می‌دانید بسیاری از فن‌آوری‌های فرانسه برای جذب استعدادهای خارجی ساخته و پرداخته شده‌اند که از این حیث می‌توان این کشور را کشوری پیشرفته و بسیار مدرن دانست. ویزای استارت آپ فرانسه یک روش ساده، مختص اکوسیستم فناوری برای اخذِ مجوز اقامت چند ساله بوده که به نام‌های دیگری مانند «گذرنامه استعداد» نیز شناخته می‌شود و به‌طور کلی، سه دسته کلی دارد:

۱. ویزای استارت آپ برای بنیان‌گذاران: برای بنیان‌گذارانِ استارت آپ بین‌المللی که با شراکت در پروژه‌های فناورانه تعریف می‌شود.
۲. ویزای فنی فرانسه برای کارمندان: برای استعدادهای بین المللی جذب شده توسط شرکت‌های فرانسوی مستقر در فرانسه که توسط وزارت اقتصاد فرانسه جدید و به‌روز شناخته می‌شوند.
۳. ویزای فناوری فرانسه برای سرمایه‌گذاران: برای سرمایه‌گذاران بین‌المللی که قصد اقامت در فرانسه را دارند.

شما می‌توانید پروژه خود را به لطف روش Tech Visa for Founders فرانسه تبدیل به واقعیت کنید. دریافت ویزای استارت آپ فرانسه این امکان را به شما می‌دهد تا اجازه اقامت خود را از طریق “Talent Passport” به دست آورده و در نتیجه با تمام آرامش لازم به کسب و کار خود بپردازید. مجوز اقامت در صورتی که با عنوان “پروژه ابتکاری گذرنامه استعداد درخشان” علامت‌گذاری شده باید دارای شرایط زیر باشد: – توسعه و تعریف یک پروژه تجاری ابتکاری در فرانسه – به رسمیت شناختن پروژه توسط یک نهاد بخش دولتی

مدت اقامت مجاز از طریق ویزای استارت آپ چقدر است؟

مدت اعتبار این مجوز بسته به ماهیت، ویژگی‌ها و مدت زمان پروژه پیشنهادی، حداکثر تا چهار سال قابلِ تمدید است.

با توجه به محبوبیت ویزای فناوری فرانسه برای بنیانگذاران، مراحل کامل دریافت این ویزا را شرح می‌دهیم.
موسسان بین‌المللی استارت آپ می‌توانند برای “Talent Passport – new business business” تحت روش Tech Visa for Founders درخواست دهند که شامل مراحل کلیدی‌ زیر است:
گام اول:
انتخاب توسط یک (یا چند) دستگاه یا شتاب‌دهنده برای شریک French Tech از طریق روندِ منظم اداری، این مرحله توسط Tech Capital فرانسه پشتیبانی می‌شود که شامل تنظیم نامه پشتیبانی با قالب رایگان به‌همراه تاریخ و امضا است.
گام دوم:
تشخیص ماهیت ابتکاری پروژه: هنگامی که توافق نامه پشتیبانی و میزبانی منعقد شد، ماهیتِ ابتکاری پروژه توسط DGE (frenchtech.dge@finances.gouv.fr) براساس فرم اطلاعات پروژه اعتبارسنجی شده و سپس از آن پشتیبانی می‌گردد.
گام سوم:
پس از دریافت درخواست، نامه تأیید برای متقاضی ارسال خواهد شد.
گام چهارم:
شخص علاقه‌مند باید این نامه را به درخواست ویزای طولانی مدت تحت عنوان “گذرنامه استعداد – پروژه اقتصادی ابتکاری” به کنسولگری فرانسه در کشور محل اقامت خود ارسال و درخواست برای اقامت را نیز ضمیمه کند.

ویزای استارت آپ فرانسه

متقاضیانی که در خارج از فرانسه زندگی می‌کنند باید در محل زندگی معمول خود به مقامات کنسولی فرانسه مراجعه کرده و درخواست ویزای طولانی مدت “گذرنامه استعداد” دهند تا اجازه ورود به قلمرو فرانسه برای آنان صادر شود. این افراد پس از ورود به فرانسه، حق کار با این ویزا را خواهند داشت.
اطلاعات بیشتر در این مورد را می‌توانید در سایت France-visas.gouv.fr بخوانید و یا از با کارشناسان هوم فرانس ارتباط بگیرید.
در ادامه به سوالات متداول متقاضیان ویزای استارت آپ پاسخ می‌دهیم که مسلما بسیاری از سوالات ذهن شما را نیز جواب می‌دهد.

پس از ورود به فرانسه، چه کنیم؟

پس از ورود به فرانسه، فرد متقاضی باید برای تمدید گذرنامه، شغل خود را باید به استعداد موردنیاز ربط دهد تا درخواست مجوز اقامت نهایی گردد.
هنگامی که درخواست توسط استان از طریق سیستم تأیید شد، فرد متقاضی گواهی تأیید را دریافت کرده که این تایید معادلِ اجازه اقامت به شمار می‌رود.
بین درخواست و تحویل اجازه اقامت، فرد می‌تواند وضعیت درخواست خود را در حساب آنلاین بررسی کرده و به هر درخواست تکمیل پرونده خود پاسخ دهد و یا تصمیمات گرفته شده را بررسی کند.

چه زمانی باید پروسه اخذ اقامت استارت آپ را شروع کرد؟

این روش باید سه ماه قبل از تاریخ ورود به فرانسه آغاز شود.
توجه داشته باشید که اگر متقاضی قبلاً در فرانسه زندگی کرده باشد، این روش باید سه ماه قبل از انقضا، اجازه اقامت قبلی آغاز گردد.

هزینه اخذ اقامت استارت آپ چقدر است؟

نحوه اخذ ویزای استارت آپ در فرانسه

متقاضیان باید هنگامِ صدورِ مجوز، مالیات 200 یورویی را به اداره مهاجرت و شهروندی فرانسه یا همان Office français de l’immigration et de l’intégration پرداخت کنند. علاوه بر این مالیات، حقِ تمبر 25 یورو نیز برای مجوزهای اقامت گرفته خواهد شد.
علاوه بر این، هزینه اداری 225 یورو و هزینه ویزای طولانی مدت به همراه اجازه ورود به فرانسه، 99 یورو است.

پس از اتمام تاریخ ویزا، چگونه ویزای خود را تمدید کنید؟

درخواست های تمدید باید سه ماه قبل از انقضا اجازه اقامت در وب سایت اختصاص داده شده، ارائه شود. متقاضیان باید اسنادی را دالِ بر ادامه شرایط صدور ویزای خود ارائه دهند که هزینه اداری آن، 225 یورو می‌باشد.
در صورت تغییر در وضعیت شغلی استعداد، شخص می‌تواند 3 ماه قبل از انقضا permit یا همان ویزا، اجازه اقامت در مورد درخواست گذرنامه استعداد در بستر اختصاصی کنند. ارائه نوع اجازه اقامت در استان محل زندگی و رعایت شرایط صلاحیت اجازه اقامت جدید ضروری خواهد بود.
در پایان 5 سال اقامت قانونی و بدون وقفه در فرانسه، متقاضیان این گروه می‌توانند برای کارت اقامت اقدام کنند که به آنان این اجازه را می‌دهد تا در خاک فرانسه اقامت داشته و به انجام هرگونه فعالیت حرفه‌ای بپردازند. (در صورت داشتن مدارک لازم)
قابل توجه است که کارت اقامت اولیه برای 10 سال صادر می‌شود که قابل تمدید خواهد بود.

برای آشنایی با انواع ویزای شینگن و نحوه دریافت آنها، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

آیا خانواده امکان همراهی متقاضی ویزای استارت آپ را دارند؟

راهنمای اخذ ویزای استارت آپ در فرانسه

از مزایای بزرگ و قابل توجه ویزای استارت آپ این است که همسر و فرزندان فردِ دارنده مجوز گذرنامه استارت آپ نیز قابلیت همراهی را دارند.
همسر فرد باید برایِ دریافتِ اقامت “Talent Passport Family” اقدام کند که در صورت دریافت، تا زمانی که همسر وی اجازه اقامت داشته باشد، می‌تواند در این کشور مانده و هرگونه کار با حقوق را نیز انجام دهد.
هزینه اداری این پروسه، 225 یورو برای اجازه اقامت همسر و 99 یورو برای هر ویزا برای هر یک از اعضای خانواده همراه خواهد بود.

با هم، تمامی مراحل و انواع ویزای استارت آپ فرانسه را بررسی کردیم، طبیعتا سوالات دیگر و زیادی در ذهن شما نقش بسته است که پاسخ‌دهی به آنان یکی از خدمات هوم فرانس است پس با ارسال پیام و دنبال کردن شبکه‌های اجتماعی ما، به پاسخ سوالات خود و نهایتا ویزا و اقامت فرانسه دست یابید. به یاد داشته باشید که متخصصان هوم فرانس با سابقه طولانی در زمینه مهاجرت به فرانسه، پاسخ‌گوی تمامی نیازهای شما هستند.

ارسال دیدگاه

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.