اخذ اقامت کارآفرینی در فرانسه

ژوئن 25, 2022
0 دیدگاه
اخذ اقامت کارآفرینی در فرانسه
آنچه در این نوشتار میخوانید

راهنمای کامل اخذ اقامت کارآفرینی در فرانسه

در این نوشتار راهنمای اخذ اقامت کارآفرینی در فرانسه به طور کامل مورد بررسی قرار گرفته است.  دولت فرانسه نقش بسیار فعال و موثری در بخش تجارت و کسب‌وکار دارد. ایجاد مشوق‌های فراوان برای افزایش اشتغال سبب شده است تا اقتصاد پر جنب و جوش از اولویت‌های اصلی این کشور به ‌شمار رود. از دیگر عملکردهای مناسب دولت، حذف و کاهش حداقلی بروکراسی اداری برای ایجاد یک تجارت جدید است؛ مزیتی که در بسیاری از کشورها به‌عنوان کارشکنی برای عدم ایجاد یک تجارت جدید محسوب می‌شود. در بسیاری از شهرها و مناطق فرانسه امکان راه‌اندازی تجارت منطقه‌ای وجود دارد که در سال‌های اخیر بسیار موفق بوده است. در این مقاله، قصد داریم تا با بررسی نکات فرهنگی و فنی ایجاد کسب‌وکار، کارآفرینی در فرانسه و اطلاعات موردنیاز برای راه‌اندازی تجارتتان در کشور موفق فرانسه را با هم بررسی کنیم.

طبق یک نظرسنجی بین‌الملی در سال 2018، فرانسه سومین کشور جذاب در کشورهای پیشرفته برای شروع کار است. دلایل اصلی این امر، مالیات کمتر، دستمزد معقول و ارزان بودن حمل‌ونقل و سوخت نسبت به سایر کشورهای پیشرفته است. به‌ عنوان مثال، سطح مالیات شرکت برای مشاغل کوچک در فرانسه بسیار کمتر از انگلستان بوده و وقفه‌های زیادی نیز برای پرداخت‌های تأمین اجتماعی وجود دارند.

جامع‌ترین توصیه‌های شروع کسب‌وکار در فرانسه

راه های کارآفرینی و تجارت در فرانسه

قبل از جابجایی و اقدام به مهاجرت، با بررسی سیستم کاری فرانسه تجارت یا حرفه ای که قصد ورود به آن را دارید را تعیین کنید. تحقیقات وضعیت بازار، برای ارزیابی چشم‌انداز مشاغل خود و ایجاد یک استراتژی بسیار مناسب خواهد بود. در بیشتر مناطق فرانسه تعداد زیادی آژانس املاک، کافه، بار و رستوران وجود دارد که سبب اطمینان خاطر مهاجران برای یافتن شغل می‌شوند اما آغاز یک کسب‌وکار و تجارت تازه نیازمند مطالعه منطقه، بازار و فرهنگ آن منطقه دارد.

یکی از بهترین راه‌های کارآفرینی در فرانسه، اجاره دادن املاک و به تبع آن اخذ اقامت فرانسه از طریق خرید ملک است. تجارتی که بدون تخصص و دانستن زبان فرانسوی امکان‌پذیر است. اما همین تجارت نیز، نیازمند دانستن قوانین منطقه سرمایه‌گذاری و آگاهی از آخرین وضعیت کشور فرانسه دارد، مشاوران هوم فرانس با سابقه طولانی در کشور فرانسه و دارا بودن متخصصان املاک، بهترین مشاور شما در زمینه سرمایه‌گذاری در فرانسه از طریق خرید ملک خواهد بود.

در ادامه، توصیه‌های شروع کسب‌وکار در فرانسه را با هم بررسی می‌کنیم:

 • در وهله اول وضعیت مالیات شرکت خود را در نظر بگیرید. اگر به حمایت قانونی بیشتری نیاز دارید یا هزینه های سرمایه‌گذاری قابل توجهی ندارید، راه‌اندازی یک شرکت محدود را مد نظر قرار دهید.
 • وجود و حضور یک حسابدار با تجربه جهت مشاوره در مورد قوانین، مالیات و مشوق‌های دولت بسیار مفید خواهد بود پس با پرداخت مبلغی چند صد یورویی، می‌توانید به‌راحتی از مشاوره نفرات زبده در بازار فرانسه بهره ببرید.
 • استفاده از اطلاعات مراکز مدیریت مصوب Centres de gestion agréés جهت تایید حساب‌های مالی در فرانسه و همچنین اطلاع از آخرین امتیازات مالیاتی کسب‌وکارها.
 • از سطح احتمالی هزینه های بیمه کسب و کار خود مطلع شوید. سطح حق بیمه برای مسئولیت عمومی و بیمه خسارت حرفه ای زیاد است به نحوی که برای بسیاری از مشاغل، سالانه چندین هزار یورو در بر دارد پس قبل از ایجاد کسب‌وکار خود در فرانسه، از سطح بیمه خود آگاه شوید.
 • اگر قبل از ثبت تجارت خود شروع به معامله کنید، ممکن است جریمه های سنگینی برای شما در نظر گرفته شود و هیچ گونه پوشش بیمه ای برای شما در نظر گرفته نخواهد شد، بنابراین قبل از شروع کار، مدارک شرکت خود را به ثبت برسانید.
 • استفاده از وام کم بهره بانک‌ها‌ می‌تواند تا حد زیادی بدهی‌های مالیاتی شما را کاهش دهد. دولت موظف است تا وام‌های اولیه را به شركت‌های جدید ارائه دهد پس با بررسی شرایط تمامی اطلاعات بانک‌ها، بیشترین میزان کمک را از سمت دولت دریافت کنید.
 • با مراجعه به وب‌سایت‌های شوراهای منطقه‌ای Conseil Régional، در مورد کمک‌های بلاعوض و وام‌های دولت در هر منطقه اطلاعات خوبی بدست خواهید آورد پس از این امکانات در راستای جمع‌آوری اطلاعات مفید برای کسب‌وکار خود استفاده کنید.
 • موقعیت مکانی کسب‌و‌کار اهمیت بسیاری دارد پس با بررسی مناطق توسعه شهری یا روستایی، دورنمای کاری خود را ترسیم کنید. همچنین بعضی مناطق از پرداخت کمک‌های تامین اجتماعی معافند که همین امر، در آغاز کار کمک بزرگی به تجارت شما خواهد کرد.
 • اگر می خواهید فردی را به کار بگیرید‌، سعی کنید از امتیازات مالیات و تأمین اجتماعی برای جذب افراد ثبت نام شده در بیکاری استفاده کنید.
 • اگر در ابتدا درآمد کمی دارید، به یاد داشته باشید می‌توانید از مزایای تأمین اجتماعی نیز برخوردار شوید.

موارد بالا، جامع‌ترین توصیه‌های کارآفرینی در فرانسه بودند که با هم بررسی کردیم. وجود یک متخصص شما را در این راه بیش از پیش کمک خواهد کرد پس همین الان با کارشناسان هوم فرانس تماس گرفته و از امکان مشاوره رایگان ما بهره‌مند شوید. در این مسیر همراه و همگام شما خواهیم بود.

از منابع مشاوره‌ای کسب‌ وکار در فرانسه چه می‌دانید؟

شاید به جرات بتوان گفت که فرانسه، بهترین کشور برای شروع کسب‌وکار در دنیاست. کشوری که با ایجاد منابع مشاوره‌ای رایگان و ارزان خود، بهترین اطلاعات ایجاد یک بیزینس جدید را به تمامی شهروندان و مهاجران دنیا می‌دهد. پس چرا ما از این منابع استفاده نکنیم؟
در ادامه قصد دارید تا منابع مشاوره‌ای کسب‌وکار در فرانسه را به شما معرفی کنیم.

• حسابدار

 اولین و مهم‌ترین رکن هر تجارتی، وجود یک حسابدار زبده و فعال است تا علاوه بر درک فضای کسب‌وکار، به امور مالیاتی و مشاوره‌ای نیز تسلط داشته باشد بنابراین باید حسابدارتان را بر اساس نیازهای خود تعیین کنید. آیا نیاز به توصیه‌های مالیاتی دارید یا راه‌اندازی کسب‌وکار و یا حتی مشاوره تجاری؟ انتخاب حسابدار بر اساس مورد نیاز، اولین قدم کارآفرینی در فرانسه به‌ شمار می‌رود. بهترین راه‌حل در زمینه انتخاب حسابدار درست، پرس‌وجو در منطقه تجاری موردنیاز است و استفاده از مشاوران تجاری بومی است.

• وکیل

وکیل (Avocate در زبان فرانسوی) از جمله افراد متخصصی است که بدون شک از مراحل ابتدایی کسب‌وکار باید حضور داشته باشد. اگر می خواهید یک شرکت محدود برای راه اندازی کسب و کار در فرانسه تاسیس کنید، باید با مراجعه به یک دفتر اسناد رسمی، مشاوره مفیدی در زمینه راه‌‌اندازی شرکت به ویژه در زمینه‌های قانونی، ثبت مشاغل بگیرید.

نگران بررسی کیفیت مشاوره نیز نباشید، مشاوره اولیه احتمالاً رایگان به شما داده خواهد شد. تنها نکته این است که برخی از دفاتر اسناد رسمی در ایجاد و توسعه مشاغل فعال نیستند، پس در انتخاب دفتر اسناد مرتبط دقت کنید. اگر شرایط شما پیچیده است، وجود یک avocat متخصص در امور تجاری بسیار بیشتر به ‌کار می‌آید پس در این خصوص و نرخ این نوع وکیل‌ها، با مشاوران هوم فرانس در تماس باشید.

جهت آشنایی با سرمایه گذاری در فرانسه بر روی لینک کلیک کنید.

• اتاق تجاری

منبع سوم مشاوره اتاق تجارت فرانسه Chambre de Commerce است. اتاق‌های تجاری نهادهای قانونی مهم در فرانسه هستند که نقش عمده‌ای را در ثبت و توسعه تجارت ایفا می‌کنند. از آنجا که نظارت مستقیمی برروی اتاق‌های تجاری صورت می‌گیرد، لازم است تا در مورد آنچه به آنها می‌گویید کمی محتاط باشید! اما اگر بتوانید راه خود را در این نوع سازمان‌ها پیدا کنید، اطلاعات ارزشمندی در مورد بازار محلی، مقررات، مالیات و امنیت اجتماعی به‌ دست خواهید آورد.

• 'NACRE'

نحوه کارآفرینی در فرانسه

شما می توانید از طریق طرح راه اندازی مشاغل در شبکه ملی (NACRE )، علاوه بر مشاوره رایگان تجاری، وام بدون بهره نیز دریافت کنید.

این کمک‌ها عمدتا برای افراد بیکار، کسانی که تحت تأمین اجتماعی هستند و یا کسانی که از کار خود خارج می شوند، در دسترس است. شما به‌عنوان مهاجرت می‌توانید هنگام ورود به فرانسه، بدون حق گرفتن مزایای تأمین اجتماعی به‌عنوان بیکار ثبت نام کرده و پس از شش ماه، تحت پوشش NACRE قرار گیرید.

وام بدون بهره نیز به‌عنوان بخشی از خدمات، با مبلغی حداکثر 10.000 یورو برای یک دوره تا 5 سال در دسترس است. شما باید نشان دهید که کمک مالی مکمل دیگری با مبلغ و مدت معادل از بانک خود (یا منبع دیگر) پیدا کرده‌اید تا واجد شرایط دریافت این وام شوید.

جهت آشنایی با اخذ اقامت فرانسه از طریق خرید ملک مقاله مربوطه را مطالعه فرمایید.

 • علاوه بر موارد گفته شده، آژانس‌های راه‌اندازی کسب‌وکار نظی Bpifrance Création، Boutiques de Gestion و انجمن‌های صنفی یا نهاد حرفه‌ای نیز می‌توانند لیستی از مشاوران تجاری در سراسر کشور را به‌صورت رایگان و یا با حداقل هزینه در اختیار شما قرار دهند.

موارد فوق حاصل تجربه زندگی طولانی مدت متخصصان هوم فرانس در کشور فرانسه بود که به ‌صورت شفاف در اختیار شما قرار گرفت. موضوع اصلی در انتخاب منبع اطلاعاتی درست، نوع و جنس کسب‌وکاری است که قصد شروع آن را دارید پس همین الان با ارسال درخواست خود در وب‌سایت ما، از اطلاعات مشاوران حرفه‌ای هوم فرانس بهره ببرید. تعهد داریم تا در کمترین زمان ممکن، بهترین نوع ویزای فرانسه را برای شما اخذ کنیم.

ارسال دیدگاه

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.