کار در فرانسه با زبان انگلیسی 2022

آوریل 18, 2022
0 دیدگاه
کار در فرانسه با زبان انگلیسی

کار در فرانسه با زبان انگلیسی 2022

اهمیت کاریابی آسان و سریع برای مهاجران به هر کشوری اهمیت بالایی دارد. بسیاری از افراد سعی دارند تا پیش از مهاجرت خود، کار مناسبی یافته و از بابت حقوق ماهیانه خاطر جمع باشند. یکی از کشورهایی که سالیانه مهاجران بسیاری را در دل خود جای می‌دهد، فرانسه بوده؛ کشوری زیبا با مناظری خیره کننده و فرهنگی غنی که برای مهاجرانی با رویای زندگی با کیفیت بسیار عالی و مناسب است. کار در فرانسه با زبان انگلیسی نیز امکان پذیر بوده از این رو هوم فرانس درصدد است تا راهنمای کامل و جامع شما در مسیر کاریابی در فرانسه و نیز اخذ اقامت این کشور باشد. پس اگر قصد اطلاع از قوانین و آخرین تغییرات کار در فرانسه با زبان انگلیسی 2022 را دارید، خواندن این مطلب را از دست ندهید.

کاریابی در فرانسه 2022

نحوه کار در فرانسه با زبان انگلیسی

در ژانویه سال 2017، نرخ بیکاری در فرانسه به پایین ترین سطح یعنی حدود 9 درصد رسید. در همین زمان بود که دولت فرانسه با وضع قوانینی مانند اخذ مالیات بیشتر از شرکت‌ها و نیز ایجاد کافی شغل در همه زمینه‌ها، نرخ بیکاری را تعدیل کرده و توانست حتی برای مهاجران غیر فرانسوی زبان نیز اقدام به کاریابی کند. با جهانی شدن روزافزون، شرکت های بیشتری در فرانسه اقدام به استخدام افرادی کردند که مهارت های عالی زبان فرانسه را ندارند. 

برخی از شرکت‌های چند ملیتی عمدتاً به زبان انگلیسی کار کرده تا از رقبای بین‌ المللی خود در زمینه کاریابی عقب نمانند، همچنین جالب است بدانید که برخی صنایع در فرانسه تنها اقدام به استخدام افراد با زبان انگلیسی می‌کنند. اما اشتباه نکنید! هنوز هم یافتن شغل در فرانسه بدون مسلط به زبان فرانسه آسان نیست. 

در واقع، یافتن شغل در صنعت شما ممکن است یک سال یا بیشتر طول بکشد. بنابراین پیشنهاد هوم فرانسه در زمینه کاریابی در فرانسه، شروع فرآیند کاریابی با زبان انگلیسی و یادگیری تدریجی زبان فرانسوی برای ارتباط راحت با جامعه محلی و نیز افزایش سطح توانایی خود برای کاریابی در آینده است.

در ادامه هوم فرانس، نکات کاریابی در فرانسه را توضیح می‌دهد؛ نکاتی که شما را در مسیر یافتن راحت تر کار و نهایتا اخذ ویزا یاری خواهد کرد.

نکات کاریابی به زبان انگلیسی در فرانسه

هر کشوری بسته به قوانین خود، راه های متفاوتی برای کاریابی دارد، شاید بتوان بزرگترین مزیت کاریابی در فرانسه را امکان یافتن شغل مناسب پیش از عزیمت به این کشور دانست. کاریابی به زبان انگلیسی برای تمام کسانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، امکانپذیر است. پس کافیست تا نکات کاریابی در این کشور را بیاموزیم، هوم فرانس به‌ عنوان اولین آژانس مسکن رسمی ایرانی در فرانسه، راهنمای شما در مسیر کاریابی به زبان انگلیسی در این کشور است. بیایید تا نکات دستیابی به کار دلخواه خود در فرانسه را بررسی کنیم.

برای سهولت در کاریابی به زبان انگلیسی نکات زیر را در نظر بگیرید:

1. انتقال به دفاتر فرانسه

اگر هنوز در فرانسه زندگی نمی‌کنید، به این فکر کنید که مهاجرت به این کشور را از همین لحظه آغاز کنید و طی یک برنامه بلندمدت به هدف خود دست یابید. اغلب آسان‌تر است که در کشور خود با شرکتی که مقر آن در فرانسه است یا دفاتری در اینجا دارند، کار پیدا کنید و پس از مدتی، محل شغل خود را به فرانسه منتقل کنید. اگر در صنعت و حرفه خود دارای سابقه و مهارت هستید، طی ارتباط با شرکت های فرانسوی مستقر در کشور خود مسیر مهاجرت خود را هموار کنید. همچنین جهت استخدام در این شرکت ها و کار در فرانسه با زبان انگلیسی باید به زبان انگلیسی مسلط باشید که در پایان نحوه یافتن این شرکت ها را به شما خواهیم گفت.

2. صنعت خود را در نظر بگیرید

صنایعی وجود دارند که بیشتر از سایر صنایع در فرانسه به متخصصان با زبان انگلیسی نیاز دارند و از این رو کاریابی به زبان انگلیسی در فرانسه را راحت تر کرده اند. بنابراین به این فکر کنید که چگونه می توانید موقعیت خوبی برای خود داشته باشید؛ شرکت‌های بین‌المللی و آژانس‌های دیجیتال نیز کمتر از کسب‌وکارهای محلی به مهارت‌های فرانسوی نیاز دارند.

در اینجا با هم برخی از صنایعی که یافتن کار انگلیسی در آنها آسان تر است را بررسی می کنیم:

– فناوری و بازی: یکی از مواردی که کار در فرانسه با زبان انگلیسی راحت است دنیای بازی و فناوری می باشد. فرانسه در حال حاضر در حال رونق فناوری های خود بوده و به منظور رقابت در سراسر اروپا، بیشتر اکوسیستم استارت‌آپ را به زبان انگلیسی کار می‌کند. این یک صنعت عالی برای شروع جستجو شماست. جالب است بدانید که فرانسه حتی ویزاهای آسانی را برای بنیان گذاران فناوری ارائه می دهد.

– مراقبت از کودکان: این یک شغل بسیار رایج برای دانشجویان خارجی و مهاجران در فرانسه است زیرا خانواده‌های فرانسوی اغلب با استخدام یک پرستار، سعی در تقویت زبان انگلیسی فرزندان خود دارند.

– معلم انگلیسی: به دلایل واضح، آموزش زبان انگلیسی یک گزینه شغلی فراوان در فرانسه است پس اگر در آموزش این زبان مهارت دارید، کاریابی به زبان انگلیسی در فرانسه برای شما آسان خواهد بود.

– روابط عمومی، بازاریابی یا رسانه های اجتماعی: بسیاری از شرکت ها در فرانسه محصولات و خدمات خود را به زبان انگلیسی تبلیغ می کنند و از افراد بومی و حتی مهاجران می خواهند که وظیفه بازایابی آنان را به عهده بگیرند.

– گردشگری: به عنوان یکی از پربازدیدترین کشورهای جهان، فرانسه همیشه نیاز به راهنمایان تور و افرادی با مهارت های خاص برای راهنمایی گردشگران فرهنگی و طبیعی دارد. یکی از اقشاری که امکان کاریابی به زبان انگلیسی در فرانسه را دارند، راهنمایان گردشگری و طبیعت گردی هستند.

– خرده فروشی: گاهی اوقات مغازه ها در مناطق فوق العاده توریستی مانند اطراف شانزه لیزه و دیزنی لند افرادی را استخدام می کنند که حداقل مهارت های فرانسوی دارند زیرا مشتریان بیشتر بین المللی بوده و نیاز شدید به زبان انگلیسی در این مناطق احساس می شود.

– نویسندگی و روزنامه نگاری: شرکت هایی مستقر در فرانسه هستند که به چندین زبان محتوا تولید می کنند و همچنین خبرگزاری ها و پخش کننده های انگلیسی زبان امکان کاریابی در فرانسه را دارند. همچنین نویسندگی شغلی است که می تواند به صورت آزاد یا از راه دور نیز انجام شود.

– خانه داری: خانواده های ثروتمند انگلیسی (اغلب در جنوب فرانسه) دوست دارند برای خانه ها یا قایق های تفریحی خود، افراد مسلط به زبان انگلیسی را جهت امور خدماتی استخدام کنند.

– املاک و مستغلات: فرانسه یک بازار مسکن محبوب برای مهاجران دارد. بسیاری از خریداران املاک فرانسه، از کشورهایی مانند انگلستان هستند بنابراین کار در زمینه املاک و مستغلات به زبان انگلیسی برای مهاجران فراهم است.

– سفارت‌خانه‌ها و کنسولگری‌ها: ایالات متحده، کانادا، بریتانیا و سایر کشورهای انگلیسی‌زبان پایگاه‌هایی در فرانسه دارند که به کارکنان پشتیبانی نیاز دارند. توجه داشته باشید که این مشاغل معمولاً برای مبتدیان فرانسوی کامل نیستند زیرا شما باید کمی با افراد محلی تعامل داشته باشید پس اگر قصد کار در این محیط ها را دارید، دانش فرانسوی خود را بالا ببرید.

– سازمان‌های غیردولتی: از دیگر موارد کار در فرانسه با زبان انگلیسی عضو شدن و کار کردن در سازمان های غیردولتی است. گروه‌های کمک‌رسان و سازمان‌های جهانی مانند یونسکو گاهی اوقات مشاغل کوتاه مدتی به زبان انگلیسی دارند که برای ایجاد روابط و توسعه فردی بسیار مناسب است.

3. DIGITAL فکر کنید

دنیای امروزه با توسعه اینترنت و گسترش شبکه های اجتماعی به مکانی برای آشنایی و فرصت ها تبدیل شده است. یکی از راه های کاریابی در فرانسه، ارتباط گیری مستقیم با کارفرما از طریق اینترنت و شروع همکاری به صورت دورکاری خواهد بود. پس اگر از امتیازات شغلی فرانسوی برخوردار نیستید، این گزینه ساده‌تر است زیرا نیازی به داشتن مجوز کار نیز ندارد.

4. انعطاف پذیر باشید

در بعضی مواقع برای کاریابی راحت تر در کشورهایی مانند فرانسه، این احتمال وجود دارد که مجبور شوید گامی به عقب بردارید با موقعیتی کاری خود را شروع کنید که پایین تر از شما باشد. 

توصیه هوم فرانس داشتن روحیه انعطاف پذیری و استفاده از موقعیت پایینتر برای آشنایی با قوانین کاری و نیز ایجاد ارتباطات و یادگیری فرهنگ کاری فرانسه است. درست است که این مشاغل ایده‌آل شما نیستند اما به شما کمک می کنند تا در آینده نزدیک به شغل موردنظر خود دست یابید.

5. یک شبکه فرانسوی بسازید

یکی از نکات جهت کار در فرانسه با زبان انگلیسی، ساخت یک شبکه فرانسوی است. ایجاد یک شبکه از همکاران خود در فرانسه این امکان را برای شما فراهم می سازد تا در هر زمانی، پیشنهادات کاری مناسبی را دریافت کرده و از قوانین مربوط به کار خود نیز مطلع شوید.

6. رزومه و تجربیات خود را ترجمه کنید

رزومه خود را به فرانسوی ترجمه کنید، یا حداقل معادل‌های فرانسوی را برای عناوین شغلی اضافه کنید تا کارفرما شما را راحت تر پیدا کند.

همچنین سطح زبان فرانسوی خود را نیز در رزومه قید کنید زیرا این کار نشان دهنده میزان علاقه شما به زبان فرانسوی و امکان کمک کارفرما به شما در راستای یادگیری سریعتر خواهد بود.

7. صبور باشید

در پایان اشاره به اینکه حایز اهمیت است که فرآیند کاریابی به زبان انگلیسی در فرانسه زمانبر است پس هیچگاه در این مسیر ناامید نشوید و دست از تلاش بر ندارید.

یکی از بهترین راهکارها برای ایجاد انگیزه در طول زمان کاریابی، یادگیری همزمان زبان فرانسوی است که علاوه بر امکان آشنایی هر چه بیشتر با این کشور، شما را در مسیرتان یاری خواهد کرد.

در پایان هوم فرانس، پلتفرم های کاریابی مطرح در فرانسه را به شما معرفی خواهد کرد.

وبسایت کاریابی در فرانسه

در پایان به معرفی وبسایت های برتر کاریابی در فرانسه خواهیم پرداخت که شانس شما برای کاریابی و نیز کار از راه دور را بالا خواهند برد.

– MediaBistro برای مشاغلی مانند روزنامه نگاری و ارتباطات 

– XPatJobs.Com برای مشاغل معلم انگلیسی و مراقبت از کودکان

– Indeed.fr

– Glassdoor.fr

– Viadeo.com

– Monster.fr

– WeWorkRemotely.com 

– پلتفرم و شبکه اجتماعی لینکدین که مکان مناسبی برای کاریابی در سرتاسر دنیا محسوب می‌شود.

ارسال دیدگاه

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.