استراسبورگ ؛ کلانشهری برای سرمایه‌گذاری میان فرانسه و آلمان

جولای 12, 2020
0 دیدگاه
استراسبورگ؛ کلانشهری برای سرمایه‌گذاری میان فرانسه و آلمان

استراسبورگ؛ کلانشهری برای سرمایه‌گذاری میان فرانسه و آلمان

آنچه در این نوشتار مورد بررسی قرار میگیرد.

در شرق فرانسه و در کنار رود بزرگ راین که مرز بین دو کشور آلمان و فرانسه را مشخص می‌کند، شهر استراسبورگ با جمعیت ۴۷۵ هزار نفری‌اش، در وسعتی به مساحت ۷۸ کیلومتر مربع قرار گرفته است. شهر استراسبورگ مرکز منطقه‌ی “شرق بزرگ” (Grand Est) و بزرگ‌ترین شهر این منطقه است.

استراسبورگ شهری تاریخی است که در کرانه‌ی غربی رود راین و در مرز آلمان قرار گرفته که شهرت جهانی این شهر، با جمعیت تقریبی نیم میلیون نفری‌اش، بخاطر حضور نهادهای مهم و معتبر اروپایی همچون پارلمان اروپا و دادگاه حقوق بشر اروپا است. بعلاوه ساکنان غیرفرانسوی این شهر چیزی حدود ۱۴ درصد جمعیتش را تشکیل می‌دهند که نشان می‌دهد نسبت مناسبی از غیربومی‌ها به سمت خرید ملک در استراسبورگ و سرمایه‌گذاری در این شهر حرکت کرده‌اند.

قرارگرفتن در کنار رود راین، که یکی از راه‌های ارتباطی بین شهرهای بزرگ صنعتی در اروپا است و قرار گرفتن این شهر در مرز آلمان، سبب شده که این شهر یکی از مراکز مهم و استراتژیک سرمایه‌گذاری و خرید ملک در فرانسه باشد. علاوه بر نهادهای معتبر اروپایی، بسیاری از شرکت‌های بزرگ و کوچک اروپایی و بین‌المللی نیز شعبه‌ها و مراکز اصلی خود را در این شهر قرار داده‌اند.

بعلاوه، این شهر در فرانسه به خاطر ویژگی‌های منحصربه فرد تاریخی، جغرافیایی و فرهنگی‌اش شهری مناسب برای مهاجرت و تحصیل است. حضور دانشگاه‌های بزرگ و معتبر، باعث شده تا استراسبورگ مقصد تعداد زیادی از دانشجویان از سراسر دنیا شود.

تاریخچه و جغرافیا استراسبورگ چگونه است؟

تاریخچه استراسبورگ که در قرون وسطی به عنوان شهری آزاد شناخته می‌شد و جابجایی‌های آن در جنگ‌های بین فرانسه و آلمان در دویست سال اخیر و در نهایت تبدیل شدن آن به یکی از کلان‌شهرهای اروپا روایتی طولانی است، شهری که ریشه‌ها و تنه‌ی آن با وجود جنگ‌ها و درگیری‌های مذهبی همچنان پابرجا مانده. همچنین استراسبورگ از اولین شهرهایی بود که جریان‌های پروتستان را پذیرفت و از آن‌ها حمایت کرد. این شهر به سبب حضورش در کرانه‌ی رود راین همواره جایگاهی استراتژیک برای حکومت‌ها و امپراطوری‌ها از گذشته تا به کنون داشته است.

دیگر امپراطوری‌های بزرگ و قدرتمند همچون گذشته وجود ندارند تا این شهر زیبا را به تسخیر خود در بیاورند، بلکه تمدن امروزی که بر پایه‌های اقتصادی و فرهنگی‌اش بنا شده، به این شهر جایگاهی ارزشمند برای سرمایه‌گذاری در فرانسه بخشیده است.

زیرا نزدیکی به آلمان و قرارگیری در کرانه‌ی راین فرصتی بینظیر برای ساکنان استراسبورگ فراهم می‌کند، از طرفی دیگر حضور نهادهای بین‌المللی و معتبری همچون پارلمان اروپا این شهر را از نظر قانونی و فرهنگی متمایز می‌کند. زیرا تنها چند شهر محدود بازل سوییس، ژنو و نیویورک، همچون استراسبورگ در دنیا وجود دارند که پایتخت یک کشور نیستند اما سازمان‌های معتبر جهانی مرکز خود را در این شهرها دایر کرده‌اند.

جاذبه‌های گردشگری استراسبورگ

جاذبه‌های گردشگری استراسبورگ

– کلیساها

  • کلیسای جامع نوتردام (Catherdrale Notre-Dame)
  • کلیسای توماس مقدس ( Thomas Church)

۲- موزه‌ها

  • پَلِی روهان (Palais Rohan) که خود شامل سه زیرموزه‌ی دیگر می‌شود (موزه هنرهای زیبا، موزه تبارشناسی و موزه هنرهای تزئینی)
  • موزه‌ی اَلساتین (Alsatian Museum)
  • موزه‌ی تاریخی
  • موزه‌ی هنرهای مدرن و معاصر
  • موزه‌ی حیات‌وحش شناسی

۳- دیگر جاذبه‌ها

  • عمارت کامرزل (Maison Kammerzell)
  • خانه‌ی اوپرا

همچنین استراسبورگ شامل دو محله ی تاریخی و جذاب است، اولین محله به جزیره‌ی بزرگ (Grande Île) معروف است که مرکز شهر تاریخی استراسبورگ است و در سال ۱۹۸۸ تمام شهر توسط یونسکو به عنوان مکان میراث جهانی (World Heritage Site) به ثبت رسید. محله ی دیگر نیز فرانسه‌ی کوچک نام دارد، محله‌ای کوچک مابین دو رود در جنوب جزیره‌ی بزرگ.

این محله نیز جایگاه تعدادی از زیباترین و دیدنی‌ترین خانه‌ها و خیابان‌ها است. این دو محله در زمان‌های خاصی از سال به خصوص در تابستان و عید سال نو پذیرای تعداد کثیری از گردشگران از سراسر دنیا است.

در کنار معماری‌های خاص بخش‌های مختلف شهر، عمده‌ی شهرت استراسبورگ به خاطر معماری سبک گوتیک و ظاهر سنگ‌نمای کلیسای جامع نوتردام به همراه ساعت ستاره‌ای مشهورش است. استراسبورگ علاوه بر داشتن این کلیسای مشهور، بزرگترین مسجد فرانسه را نیز در خود جای داده است. مسجد بزرگ استراسبورگ (Strasbourg Grand Mosque) که در سال ۲۰۱۲ افتتاح شده بزرگ‌ترین مکان برای گردهم‌آیی مسلمانان در فرانسه و یکی از مهمترین مکان‌های مذهبی مرتبط با مسلمانان در اروپا است.

این شرایط و جاذبه‌های بوجود آمده به سبب موقعیت خاص استراسبورگ، که فرهنگ‌ها و ادیان مختلف را در خود جای داده، امکان سرمایه‌گذاری برای علاقه‌مندان به گردشگری را فراهم کرده‌است. سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در کشور زیبای فرانسه می‌توانند با خرید ملک در استراسبورگ یا سرمایه‌گذاری به شکل خرید خانه‌ها و هتل‌های گردشگری با مقیاس کوچک و بزرگ از این فرصت بهره‌مند شوند.

شناسایی فرصت مهاجرت تحصیلی به شهر استراسبورگ

استراسبورگ؛ شهری مطمئن برای سرمایه‌گذاری

از سال ۲۰۰۹ تاکنون سه دانشگاه فعال در استراسبورگ در یکدیگر ادغام شدند و دانشگاه استراسبورگ (Université du Strasbourg) را تشکیل دادند. این سه دانشگاه، دانشگاه‌های لویی پاستور، مارک بلوش و روبرت شومان بودند. شهرت و نقطه ی قوت این دانشگاه به عنوان یک پل فرهنگی میان فرانسه و آلمان بوده و هم اکنون دومین دانشگاه بزرگ فرانسه است.

 از آن زمان تاکنون پانزده دانشکده‌ی مختلف به عنوان زیرمجموعه‌ی دانشگاه استراسبورگ فعالیت می‌کنند. چیزی حدود ۵۲ هزار دانشجو و ۳ هزار و سیصد محقق در این دانشگاه مشغول به فعالیت و آموختن هستند. این دانشگاه در سابقه‌ی تاریخی‌اش ۱۹ برنده‌ی جایزه‌ی نوبل داشته که شامل بیشترین تعداد برنده‌ی جایزه‌ی نوبل در خارج از محدوده‌ی پاریس در فرانسه است.

                                     جهت آشنایی با شهرهای فرانسه بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

شهرت این دانشگاه به خاطر جایگاه جغرافیایی و تاریخی خاص این شهر است. این شهر که از طرفی به فرانسه و از طرف دیگر به آلمان متصل می‌شود، جایگاه برخورد سنت‌ها، ایده‌ها و تفکرات فرانسوی و آلمانی است. این دانشگاه به عنوان مرکز اومانیسم (مکتب اصالت انسان)، تاریخچه‌ی درازی در تحصیلات تکمیلی دارد. پس قطعا دانشگاه استراسبورگ می‌تواند یکی از گزینه‌های محققان و علاقه‌مندان به علوم انسانی و اجتماعی که به دنبال مهاجرت برای تحصیل بهتر و با کیفیت‌تر هستند باشد.

استراسبورگ؛ شهری مطمئن برای سرمایه‌گذاری

سرمایه گذاری در استراسبورگ

همانطور که پیشتر گفته شد، به علت ویژگی‌های منحصربه‌ فرد جغرافیایی و بین‌المللی که در شهر استراسبورگ گردهم آمده است، سرمایه‌گذاری در این شهر برای افرادی که نمی‌توانند سرمایه‌های خود را با چالش روبرو کنند و به عبارتی ریسک گریز هستند فرصتی بسیار گران‌بها خواهد بود و درصد بسیار پایینی از ریسک را با آنها روبرو می‌کند.

از یک طرف، استراسبورگ یکی از مهمترین مراکز تولیدات کارخانه‌ای و مهندسی است. همچنین به سبب داشتن دومین بندر بزرگ در رود راین (بعد از دویسبورگ آلمان) و داشتن دومین بندررودخانه‌ای بزرگ در فرانسه (بعد از پاریس) این شهر که جاده‌ها، خطوط ریلی و نقل و انتقالات رودخانه‌ای پر ترافیکی را در برگرفته، به یک قطب مهم مبادلاتی و اقتصادی در شرق فرانسه تبدیل کرده است. این موقعیت‌های ویژه که از گذشته همراه استراسبورگ بوده، آن را به مقصد بسیاری از سرمایه‌گذاری‌ها، چه محلی و چه بین المللی، تبدیل کرده است.

برای دریافت اطلاعاتی در مورد انواع ویزای شینگن و نحوه دریافت آنها، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

از طرف دیگر، حضور و فعالیت نهادهای معتبر و بزرگ بین‌المللی و اروپایی در این شهر از رعایت قوانین و دادگاه‌های عدالت‌محور حکایت می‌کند. شرایطی که شاید برای یک سرمایه‌گذار ایرانی که به دنبال افزایش سرمایه خود از طریق خرید ملک است شرایطی ایده‌آل باشد. برای یک سرمایه‌گذار هوشمند شناسایی مناطقی که پویایی مداوم دارند و می‌توانند شرایط پویا برای گسترش سرمایه را فراهم کنند بسیار حائز اهمیت است، همچنین او می‌داند که این ویژگی‌های انحصاری به ندرت در یک شهر و در یک منطقه یافت می‌شوند.

علاوه بر این، شمایل رویایی سطح شهر، همزیستی فرهنگ مدرن و تاریخی این شهر، وجود راه‌های مبادلاتی بسیار، فاصله‌ی کم شهر با کشور آلمان، تصمیم خرید ملک در استراسبورگ و سرمایه‌گذاری در آن را برای شما راحت‌تر می‌کند.

ارسال دیدگاه

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.