هر آنچه باید در مورد خانه های هوشمند بدانید

دسامبر 6, 2021
0 دیدگاه
هر آنچه باید در مورد خانه های هوشمند بدانید

لیست مطالب

خانه های هوشمند

در این نوشتار خانه های هوشمند بطور کامل مورد بررسی قرار می گیرد. ممکن است برای یک ناظر معمولی به نظر برسد که اتوماسیون خانه یک پیشرفت اخیر است. اگر کسی به فکر راه حل های خانگی هوشمند مناسب و مقرون به صرفه باشد ، صادق است. با این حال ، پیشرفت های تکنولوژیکی که ما را به اینجا رسانده است ، مدتی است که اتفاق می افتد.

بسیاری از مورخان فناوری به ایجاد کنترل از راه دور نیکولا تسلا برای اسباب بازی-در سال 1898-به عنوان آغاز واقعی اتوماسیون با سهولت دسترسی مشتری اشاره می کنند. هرچقدر هم که امیدوار کننده بود ، چند دهه ای طول می کشید تا وسایل برقی در خانه متداول شوند ، و حتی طولانی تر از آنکه فناوری بتواند واقعاً وعده خانه ای آینده نگر را با استفاده از این وسایل ، از راه دور کنترل کند.

نمایشگاه بین المللی قرن پیشرفت 1933 (“نمایشگاه جهانی شیکاگو”) نگاهی به خانه آینده ارائه داد. مطمئناً طراحی آن شبیه چیزی بود که ما هنوز از داستان های علمی تخیلی می شناسیم ، اما فضای داخلی نتوانست به قول خود عمل کند ، فقط به این دلیل که فناوری هنوز وجود نداشت.

پس از اختراع کامپیوتر دیجیتال الکتریکی در سال 1940 ، در دهه 1940 تا 1960 ، فناوری رایانه به خودی خود وارد شد. در سال 1966 ، مهندس وستینگهاوس ، جیم ساترلند ، ECHO IV را ایجاد کرد ، که اولین دستگاه اتوماسیون خانگی واقعی بود ، دما و لوازم خانگی را کنترل می کرد و امکان وارد کردن و بازیابی بعدا لیست خرید ، دستور العمل ها و سایر یادداشت های خانوادگی را فراهم می کرد. 1969 با معرفی ARPAnet ، پیش درآمد اینترنتی که امروزه می شناسیم ، جهان متصل واقعی را آغاز کرد.

1975 پروژه اتوماسیون خانگی X10 را به ارمغان آورد. ما سرانجام وارد قلمرو وسایل کاربردی برای خانه های واقعی می شویم. دستگاه های X10 با سیم کشی AC موجود در ساختمان کار می کردند و لوازم کوچک و وسایل روشنایی را کنترل می کردند.

دهه 1980 یک تغییر بازی برای مصرف کنندگان روزمره بود. چراغ های حسگر حرکت ، درهای اتوماتیک درهای گاراژ ، ترموستات های قابل برنامه ریزی و سیستم های امنیتی در حال حاضر عادی و مقرون به صرفه هستند. در سال 1984 ، اصطلاح “خانه هوشمند” توسط انجمن خانه سازان آمریکا ابداع شد.

سپس ، در سال 1990 ، چالشی که توسط دن لینچ ، رئیس برنامه شبکه های اینترنتی Interop صادر شد ، منجر شد که جان رومکی و سایمون هکت یک توستر متصل به اینترنت ایجاد و کنترل کنند. اینترنت اشیا (IoT) متولد شد ، هرچند کوین اشتون 9 سال دیگر طول می کشید تا این اصطلاح را تأمین کند.

در همان سال ، مایکروسافت نسخه خود را از نحوه ظاهر و عملکرد یک خانه هوشمند ارائه کرد. مایکروسافت بسیاری از مواردی را که صاحبخانه های هوشمند امروزی آن را بدیهی می دانند پیش بینی کرد ، مانند سیستم های امنیتی ، کنترل های محیطی ، قفل های هوشمند و کنترل های روشنایی.

در طول دهه 2000 ، دستگاه ها و سیستم های هوشمند با سرعت زیادی در حال پیشرفت بوده اند. تخمین زده می شود که تا سال 2012 ، 1.5 میلیون سیستم خانگی خودکار وجود داشته است. در سال 2014 ، آمازون آمازون اکو (برای اعضای Prime) را معرفی کرد ، و در حالی که در ابتدا به عنوان یک راه حل موسیقی با کنترل صدا به بازار عرضه می شد ، گنجاندن الکسا به سرعت استفاده از دستگاه را به عنوان هاب خانه هوشمند نشان داد.

امروزه دستگاه های اینترنت اشیا بیش از پیش فراوان هستند و هزینه سیستم های خانه های هوشمند همچنان کاهش می یابد و آنها را به گزینه ای جذاب برای صاحبان خانه تبدیل می کند. با این حال ، صنعت اتوماسیون خانگی به دلیل نرم افزارها و سیستم های اختصاصی دچار رنج های فزاینده ای شده است. اغلب ، مصرف کنندگان باید بین داشتن دستگاه های مختلف مورد نظر خود و توانایی کارکردن این دستگاه ها در یک نصب بدون درز ، توافق کنند.

خانه های هوشمند

اجزای اصلی خانه هوشمند

یک خانه هوشمند دستگاه های خود را از طریق اینترنت به هم متصل کرده است و به شما امکان می دهد در صورت تقاضا روشنایی ، امنیت خانه ، تنظیمات ترموستات و سینمای خانگی و سرگرمی را کنترل کنید. می توان به سادگی گفت: “الکسا ، چراغ اتاق نشیمن را روشن کن”. اگر به دنبال هوشمندسازی خانه خود هستید ، این پنج سیستم اصلی ضروری را بررسی کنید که می توانند خانه معمولی شما را به خانه ای تبدیل کنند که به شما کمک می کند در راحتی و راحتی کامل زندگی کنید.

1. سیستم امنیتی

اجزای اصلی برای هر خانه هوشمند سیستم امنیتی است. یک سیستم امنیتی برای محافظت از شما و اعلام خطر در شرایط اضطراری بزرگ مانند آتش سوزی یا آتش سوزی وجود دارد. اما یک سیستم امنیتی هوشمند به همین جا ختم نمی شود. به لطف فناوری پیشرفته ، هر روز خود را مفید می کند.

وقتی نوجوانان شما از مدرسه یا مشاغل پاره وقت به خانه می آیند ، می تواند اعلانی را برای شما ارسال کند. این می تواند به شما نشان دهد چه کسی در درب ورودی شماست ، و به شما اجازه می دهد با آنها صحبت کنید ، چگونه می توانید از طریق زنگ در ویدئویی ، ایمنی کودکان خود را در خانه_2 به طور مثر تضمین کنید. در حین پختن شام ، می توانید یک ویدئوی HD از بچه های خود را در حیاط خانه ببینید. همچنین می تواند در صورت باز بودن پنجره یا باز ماندن درب یا نشت آب در زیرزمین به شما اطلاع دهد.

در حالی که برخی از وسایل خانه هوشمند زیر چتر لوکس قرار می گیرند ، اگر بخواهید حتی وقتی در تعطیلات در آن سوی جهان در حال استراحت هستید ، سالم تر و سالم تر بخوابید ، هیچ جایگزینی برای یک سیستم امنیتی قوی در خانه وجود ندارد. و در حالی که این سیستم ها می توانند از بودجه شما کم کنند ، اما در طولانی مدت می توانند به شما کمک کنند خانه خود را با استرس و دردسر کمتری اداره کنید و در عین حال هزینه ها را کاهش دهید و در مصرف انرژی صرفه جویی کنید.

2. سیستم اینترکام

یک سیستم مخابره داخلی هوشمند ویژگی های بسیار بیشتری را نسبت به یک سیستم مخابره داخل ساختمان معمولی ارائه می دهد و به شما امکان می دهد بدون نیاز به انجام هیچ کار دیگری از طریق دستگاه های فعال شده با صدای 1376657 با خانواده خود ارتباط برقرار کنید. انواع مختلفی از گزینه های مفید و سرگرم کننده مفید با سیستم اینترکام شما وجود دارد تا بتوانید چندین اتاق را در خانه خود متصل کنید. به عنوان مثال ، می توانید از ویژگی چت تصویری برای صحبت با فردی در اتاق دیگر یا شخصی خارج از درب ورودی شما ، مانند تحویل گیرنده یا پستچی استفاده کنید. می توانید سرگرمی خود را با همگام سازی موسیقی برای پخش از طریق تلفن های داخلی در خانه تنظیم کنید. شما حتی می توانید از طریق یک سیستم مخابره داخل ساختمان ویدئو به خانه خود ارسال کنید.

3. سایه ، آبپاش ، و موسیقی

برنامه ریزی آبپاش های چمن برای آب دادن به چمنزار شما در ساعت 5:30 صبح هرگز با یک سیستم هوشمند آسان نبوده است. و وقتی از AlexaGet_Reading نمی پرسید آماده باشید چند اونس در یک فنجان وجود دارد یا چه کسی بهترین عکس را در سال 1989 برده است ، می توانید کنترل کنید سیستم های خانه دیگر شما فقط با صدای شما اینها شامل سایه ها و پرده های موتوری ، سیستم های سرگرمی ، آبپاش چمن و چراغ ها است. اگر در حال بهبودی از جراحی ، بیدار شدن از سن یا ناتوانی جسمی هستید ، محصولات فعال شده با صدا برای خانه شما می تواند به ویژه برای خانواده های شلوغ مفید باشد.

4. دنیای خود را روشن کنید

بدون شک ساده ترین راه برای ارتقاء نورپردازی ، استفاده از لامپ های هوشمند است. شما می توانید لامپهای موجود CLL یا LED موجود در لامپها و وسایل روشنایی خود را با Philips Hue ، Lifx Mini ، Eufy Lumos LED یا بسیاری دیگر از مدلها عوض کنید. این لامپ های هوشمند به شما امکان می دهد چراغ های خود را با تلفن یا از طریق الکسا یا دستیار Google کنترل کنید. به علاوه ، می توانید آنها را طوری برنامه ریزی کنید که در هر زمان روشن شوند و به دلخواه آنها را کم نور کنند ، حتی اگر سوئیچ کم نور ندارید.

اگر لامپ های زیادی دارید یا دارای روشنایی خالی هستید ، لامپ های هوشمند به سرعت گران می شوند. راه حل؟ کلیدهای روشنایی هوشمند اینها همه چراغ ها را به صورت یک سوئیچ کنترل می کنند و به شما امکان می دهد چراغ ها را طبق برنامه یا با دستیار هوشمند بدون تغییر لامپ های موجود روشن و خاموش کنید.

5. سیستم تهویه ، گرمایش و تهویه مطبوع

اگر شما متهم هستید که با عجله از خانه خارج شده اید و فراموش کرده اید thiStock-599876416ermostat خود را به طور منظم تنظیم کنید ، ممکن است فناوری هوشمند فقط بلیط باشد. به عنوان مثال ، ترموستات یادگیری Nest یک ترموستات الکترونیکی و قابل برنامه ریزی Wi-Fi است که گرمایش و سرمایش خانه شما را برای صرفه جویی در انرژی بهینه می کند. Nest روال خانواده شما را می آموزد ، خود را برنامه ریزی می کند و با زندگی و فصل های متغیر شما سازگار می شود (این برنامه همچنین به شما امکان می دهد ترموستات خود را بدون توجه به جایی که در جهان هستید کنترل کنید.) همچنین دارای گواهینامه ENERGY STAR است ، به این معنی که استانداردهای تعیین شده توسط آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) یا وزارت انرژی (DOE) را دارد ، اما انرژی کمتری نسبت به سایر محصولات مصرف می کند.

خانه هوشمند Smart Home در فرانسه

بر اساس گزارش Interpret’s New Media Measure: Global Profiles ، فرانسه به سرعت در حال تبدیل شدن به یک کشور پیشرو در نفوذ جهانی دستگاه های خانه هوشمند است. ایالات متحده بازار جهانی دستگاه های هوشمند را رهبری می کند ، اما صاحبان صنعت انتظار دارند درآمد بیشتری در فرانسه مشاهده شود و این کشور به عنوان یکی از برترین خانه های هوشمند در اروپای غربی شناخته شود.

در حالی که تصویب محصولات خانه هوشمند در اروپای غربی هنوز از ایالات متحده ، به ویژه سیستم های امنیتی خانگی نصب شده عقب تر است ، اروپایی ها به طور فزاینده ای انواع محصولات خانه هوشمند مستقل را می پذیرند. داده های تفسیر نشان می دهد که انگلستان اغلب پیشگام فرزندخواندگی بوده است ، اما مصرف کنندگان فرانسوی بیشتر از مصرف کنندگان آلمانی یا بریتانیایی از روشنایی متصل ، قفل درب های هوشمند و دوربین های امنیتی متصل استفاده می کنند.

نفوذ دستگاه های خانه های هوشمند اروپایی مدتی است که در رادار ما قرار دارد با توجه به اینکه چندین محصول پیشرو و جهانی در زمینه خانه های هوشمند در سراسر اروپا توسعه یافته است. خط تولید محصولات خانه هوشمند اشنایدر الکتریک فرانسوی شامل بسیاری از محصولات کنترل دما با برنامه است. بوش ، مستقر در خارج از اشتوتگارت آلمان ، مدتهاست که ارائه دهنده ترموستات های هوشمند ، روشنایی ، دوربین و لوازم متصل به یکدیگر است. زیمنس مونیخ تامین کننده پیشرو در زمینه مدیریت انرژی و فن آوری های کنترل ساختمان است. سوئیس Verisure ارائه دهنده پیشرو سیستم های امنیت خانه متصل در سراسر اروپا نیز هست.

با کاهش قیمت محصولات خانه های هوشمند و افزایش سهولت نصب ، خانوارهای اروپایی برای افزایش راحتی و راحتی به محصولات هوشمند روی آورده اند و در نتیجه استقبال در سراسر اروپای غربی افزایش یافته است.

ارسال دیدگاه

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.