فرصت سرمایه ‌گذاری در فرانسه (نقاط قوت و ضعف)

ژوئن 11, 2020
0 دیدگاه
سرمایه ‌گذاری در فرانسه با حرید ملک

سرمایه گذاری در فرانسه

آنچه در این نوشتار بررسی می شود.

فرصت های سرمایه گذاری در فرانسه

سرمایه گذاری در فرانسه و فرصت های سرمایه گذاری در فرانسه موضوعاتی هستند که در این مقاله مورد بررسی قرار میگیرد. فرانسه کشوری پهناور و بسیار مدرن بوده که مقصد بسیاری از سرمایه ‌گذاران در حوزه‌هایی مانند خرید ملک است. در سال‌های گذشته، یکی از جوامعی که اقامت با سرمایه ‌گذاری در فرانسه را تجربه کرده‌اند، ایرانی‌ها بوده‌اند.

هوم فرانس به‌عنوان اولین آژانس مسکن رسمی ایرانی در فرانسه اینجاست تا شرایط سرمایه‌ گذاری در فرانسه و مسیر اقامت از طریق سرمایه ‌گذاری در فرانسه را برای شما تشریح کند و همراه شما در این آینده‌نگری فوق‌العاده باشد.

آیا قصد دریافت اقامت فرانسه را برای خود و خانوادتان دارید؟ پس، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا علاوه بر آشنایی با راههای سود سرمایه گذاری در فرانسه طی سال 2022، دریافت اقامت از طریق خرید ملک در فرانسه به‌عنوان بهترین روش فعلی را مرور کنیم.

شرایط اقامت سرمایه گذاری در فرانسه سال 2024

شرایط سرمایه گذاری در فرانسه

بسیاری از کشورها دوران پیشرفت و افول متفاوتی را تجربه کرده‌اند. بر فرض مثال در گذشته کشورهایی مانند ایتالیا و اسپانیا در امر سرمایه ‌گذاری و اخذ اقامت بسیار محبوب بودند اما در حال حاضر، محبوبیت گذشته خود را ندارند و مهاجران کمتری برای دریافت اقامت به این کشورها سفر می‌کنند.

تنها کشوری که در سال‌های گذشته محبوبیت خود برای امر اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه ‌گذاری را حفظ کرده و برنامه‌های اصولی و توسعه‌ای دارد، فرانسه است.

جالب است بدانید که فرانسه در سال 2020 با دریافت و اخذ 985 پروژه عظیم و کلان در سطح ملی، جایگاه اول خود در سال 2021 در امر توسعه را ثابت کرد. بعد از فرانسه، بریتانیا با 975 و سپس آلمان با 930 پروژه، در مقام‌های دوم و سوم اروپا قرار دارند.

این دستاورد عظیم در شرایط همه‌گیری کرونا و جذب بالای واجدین شرایط اقامت از طریق خرید ملک، نشان‌دهنده مبانی قوی اقتصادی در فرانسه و نیز اصلاحات پیشگیرانه دولت فرانسه طی سال‌های گذشته است.

جهت دریافت راهنمای کاریابی در فرانسه بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

تقویت و اهمیت دولت به حفظ شرایط ایده‌آل برای مهاجرت از طریق سرمایه ‌گذاری به فرانسه نشان می‌دهد که این کشور، در سال‌های آتی نیز شاهد وضعیت خوب اقتصادی و سیاسی خواهد بود پس پیشنهاد اکید هوم فرانس به تمامی کسانی که قصد مهاجرت دارند، اقامت از طریق سرمایه‌ گذاری در فرانسه است.

حال اجازه دهید اندکی در مورد طرح اصلاحات بلندمدت فرانسه که از سال 2017 در این کشور آغاز شده است، توضیح دهیم.

افزایش جذابیت برای کسب‌وکارها با اقداماتی مانند کاهش مالیت شرکت‌ها و اصلاح بازار کار همراه بود. اما فرانسه گام را از این نیز فراتر گذاشت؛ ایجاد شرایطی مانند دائمی کردن اعتبار مالیاتی تحقیقاتی، اصلاح مالیات بر افراد از طریق ایجاد مالیات ثابت بر درآمد و همچنین دریافت مالیات اندک بر ثروت مستغلات، از گام‌های موثر در افزایش هر چه جذابیت دریافت اقامت از طریق سرمایه ‌گذاری در فرانسه به شمار می‌رود.

همچنین دولت فرانسه برای ساده‌سازی رویه‌ها برای شرکت‌ها و سرمایه‌ گذاران، به‌ویژه از طریق خرید ملک و نیز ایجاد کسب و کار، بررسی‌های فراوانی بر قانون‌های تحول و رشد سال 2019 خود موسوم به PACTE انجام داد.

همین اصلاحات ساختاری و بلندمدت بود که فرانسه را به جذاب‌ترین کشور اروپا برای سرمایه ‌گذاری ایرانیان و سایر ملیت‌ها در سال 2021 تبدیل کرد.

سود سرمایه‌ گذاری‌ در فرانسه

سود سرمایه گذاری در فرانسه

همانطور که گفته شد، رهبری مستمر فرانسه در دو سال گذشته و همچنین در سال جاری، نشان‌دهنده اثربخشی اقدامات حمایتی گسترده توسط این دولت برای رسیدگی به پیامدهای اقتصادی بحران COVID-19 است.

یکی از طرح‌های اضطراری و استثنایی برای حمایت از شرکت‌ها و حفظ مبانی اقتصاد، مشاغل و در نتیجه مهارت‌ها و تخصص‌ها اجرا شد را نام بردیم اما به چیزی بیش از یک طرح برای توسعه بنیادی و اقتصادی نیاز است که فرانسه آنان را اجرا کرد.

طبق این طرح، سرمایه‌ گذاران خارجی در فرانسه اطمینان دارند که با روش‌هایی مانند خرید ملک علاوه بر دریافت اقامت خود، از حمایت حداکثری نیز برخوردار خواهند بود.

 جهت آشنایی با انواع ویزای شینگن و نحوه ی دریافت آنها، مقاله مربوطه را در سایت مطالعه کنید.

حال می‌خواهیم شما را با یکی از دیگر طرح‌های بازیابی بازار در کشور فرانسه آشنا کنیم.

طرحی موسوم به France Relance که در تابستان سال 2020 اجرا شد و طبق نظر نیمی از سرمایه‌ گذاران خارجی، موثرترین برنامه برای بهبود شرایط اقتصادی بعد از همه‌گیری کرونا بوده است.

اجرای سریع طرح بازیابی France Relance در تابستان 2020 و ادامه سیاست جذابیت دولت، موقعیت فرانسه را در اروپا تقویت کرد.

طبق نظرسنجی، این طرح ادراکی عالی از محیط تجاری فرانسه و سیاست اقتصادی دولت در بین رهبران تجاری بین‌المللی در سال‌های گذشته ترسیم کرده است.

تقریبا نیمی از سرمایه‌ گذاران خارجی فکر می‌کنند که France Relance موثرتر از برنامه‌های بهبودی اتخاذ شده توسط سایر کشورهای اروپایی است، در حالی که بیش از 56 درصد از آنان حتی برای برنامه‌ریزی از این برنامه استفاده کرده‌اند.

ازدیاد سرمایه ‌گذاری در بورس فرانسه و نیز افزایش اقامت از طریق خرید ملک در این کشور، نشان‌دهنده محبوبیت و کارایی عملی این قبیل طرح‌هاست.

سرمایه گذاری در فرانسه

این نتایج در بازگشت سریع فعالیت‌ها و انجام پروژه‌های موفق در فرانسه پس از همه‌گیری کرونا نیز مشهود است.

در بسیاری از مباحث سرمایه‌ گذاری، فرانسه در مقام اول قرار دارد، برخی از این پروژه ها در زیر آمده‌اند:

 • جذب و راه‌اندازی پروژه های صنعتی همواره به‌عنوان یکی از مهمترین مولفه‌های پیشرفت هر کشوری به‌شمار می‌رود. خوشبختانه فرانسه با پیشی گرفتن از کشورهایی مانند انگلستان (112 پروژه) و ترکیه (153 پروژه)، به جایگاه بسیار خوبی در این حوزه دست یافته است.

فرانسه با 341 پروژه تولیدی و صنعتی خود در سال 2021 نشان داد که در مسیر پیشرفت قرار دارد و حالا حالاها هم قصد ترک میدان در این زمینه را ندارد!

 • ایجاد مراکز تحقیق و توسعه: شاید باور این موضوع سخت باشد ولی فرانسه با 115 سرمایه‌ گذاری جدید در سال 2020، بالاتر از کشورهایی مانند آلمان قرار دارد.

جالب است بدانید که بعد از فرانسه، انگلستان با 114 و آلمان تنها با 63 سرمایه‌ گذاری در مقام‌های دوم و سوم قرار دارند.

 • ایجاد شغل به‌ عنوان مهمترین پارامتر در امنیت مالی و پارامترهای انتخاب یک مقصد برای مهاجرت به‌شمار می‌رود.

جهت اطلاع از مالیات خرید ملک در فرانسه در سال 2022 بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

دغدغه نبود شغل مناسب در کشورهای مهاجر پذیر و نیز تلاش و ترس در صورت عدم اشتغال سبب می‌شود تا سالانه بسیاری از ایرانیان از تصمیم خود برای مهاجرت منصرف شوند. هوم فرانس این خبر خوش را به شما می‌دهد که فرانسه با ایجاد 30,558 شغل جدید در سال 2020 از جمله 10,636 شغل ایجاد شده در بخش صنعت (35 درصد از کل)‌، 21.6 درصد نسبت به سال 2017 افزایش ایجاد شغل داشته است. پس بدون شک این کشور بهشت مهاجران از طریق سرمایه ‌گذاری و یا خرید ملک محسوب می‌شود.

با توجه به آمار اعلام شده، پس از دریافت اقامت خود در فرانسه، نگرانی خاصی برای یافتن شغل نخواهید داشت.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، با مشاوران هوم فرانس در ارتباط باشید.

 • برای بسیاری از افراد و مهاجران، اهمیت کشور مقصد به محیط زیست حیاتی و ضروری است.

بیش از نیمی از رهبران کسب‌وکار در دنیا معتقدند که فرانسه طی سه سال آینده (تا سال 2025) به قطب اصلی هدایت و ترقی محیط زیست دنیا مبدل خواهد شد.

این پیش‌بینی به معنای زندگی سالم با بالاترین کیفیت برای مهاجران و خانواده آنان است، پس اگر قصد اقامت در کشوری سبز را دارید، فرانسه مقصد موردنظر شماست.

بدون شک تاثیر این مولفه با پایان همه‌گیری کرونا بیش از پیش نمود پیدا خواهد کرد.

در پایان این مبحث باید گفت که به لطف تأثیر پس از برگزیت و جذابیت مرکز مالی پاریس، پروژه‌های بخش مالی سال 2021 بیش از 23 درصد افزایش یافت که این امر پاریس را به یک مرکز مالی پیشرو اروپایی تبدیل خواهد کرد.

نمونه ملک در فرانسه

سرمایه گذاران خارجی حوزه مسکن فرانسه از چه کشور‌هایی هستند؟

دریافت اقامت از طریق سرمایه‌ گذاری در فرانسه از آن دسته موقعیت‌هایی است که بیشتر به فرصت شباهت دارد! وجود شهرهای بی‌نظیر و موفق در این کشور سبب شد تا تمامی نقاط این کشور برای اقامت مناسب به‌شمار روند.

شهرهایی مانند استراسبورگ و مون‌پلیه که به تازگی محبوب شده‌اند، از پیشنهادات هوم فرانس برای اقامت از طریق سرمایه ‌گذاری در فرانسه به شمار می‌روند.

در مورد شرایط سرمایه گذاری در فرانسه باید گفت که به سبب اقتصاد توسعه یافته این کشور، امکان صرف هزینه در تمامی صنایع و بخش‌ها امکانپذیر است.

بخش‌هایی مانند خودرو، نرم افزار، رسانه و لوازم جانبی از شرایط سرمایه گذاری خوبی در فرانسه برخوردارند.

حال بیایید به توصیف پایتخت فرانسه و توضیح اینکه چه ملیت‌هایی سهم بیشتری در سرمایه‌ گذاری در فرانسه را دارند، بپردازیم.

پاریس از معدود پایتخت‌های واقعا افسانه‌ای جهان و یک مرکز اقتصادی در اروپا به‌شمار می‌رود. پاریس دارای نیروی کار بسیار ماهر، مخزن واقعی استعدادها و توانایی‌ها به ویژه در حوزه‌های علمی و اقتصادی است. پایتخت فرانسه همچنین یک مرکز حیاتی سیاسی، اداری، اقتصادی، مالی، فرهنگی و دانشگاهی در اروپا محسوب می‌شود. پاریس به‌عنوان ترکیبی از گذشته و آینده، همواره مقصدی رویایی برای سرمایه گذاران بین المللی خواهد بود. این شهر دارای یک بازار املاک تجاری بوده که به‌سرعت در حال شکوفایی می‌باشد.

جالب است بدانید که 10 درصد از زمین‌های این شهر (بیش از 900 هکتار) در دست توسعه است. همچنین پاریس، رقابتی‌ترین دستمزدها را در بین شهرهای اروپایی از جمله لندن و فرانکفورت برای ایجاد مشاغل را دارد.

این شهر دارای مجموعه املاک و مستغلات بسیار متنوع (ساختمان های جدید، معماری هاوسمانی و غیره) نیز است.

در سال‌های گذشته، سرمایه‌ گذاران مختلف از کشورهای عربی و آسیایی اقدام به خرید ملک و سرمایه‌ گذاری در فرانسه کرده‌اند.

طبق آمار اعلام شده تا پیش از شروع همه‌گیری کرونا، تعطیلات به‌عنوان یک تجارت پرسود سبب شد تا بسیاری از اروپائیان نیز اقدام به خرید خانه دوم در کشور فرانسه نمایند. امکانات بالای بهداشتی و درمانی و نیز روند سوددهی افزایش معقول قیمت ملک در فرانسه، دو عامل اصلی ایجاد شرایط سرمایه ‌گذاری در این کشور بوده‌اند.

اگر به دنبال خرید خانه در فرانسه هستید، برخی از مناطق در فرانسه وجود دارند که پتانسیل بالایی برای سرمایه‌ گذاری در سال 2022 را دارند!

جهت اطلاع از این مناطق و نیز میزان سود بازگشت سرمایه، همین الان فرم درخواست مشاوره رایگان در صفحه اصلی وبسایت هوم فرانس را تکمیل کنید.

صفر تا صد سرمایه گذاری در فرانسه

صفر تا صد سرمایه گذاری در فرانسه

پیش از آغاز این مبحث باید گفت که سرمایه گذاری خارجی در فرانسه هیچ محدودیتی ندارد و شرایط سرمایه گذاری در بازار خرید ملک و مستغلات بسیار داغ است.

طبق گفته بزرگانی مانند روزولت، “املاک و مستغلات” را نمی توان گم کرد یا دزدید و همچنین نمی‌توان آنها را با خود برد.

این املاک با عقل سلیم خریداری شده، هزینه آنان به طور کامل پرداخت شده و با دقت نیز مدیریت می شوند. پس سرمایه‌ گذاری و اقدام به مهاجرت از طریق سرمایه ‌گذاری به فرانسه، امن‌ترین روش در جهان است.

مطمئناً دو سال گذشته برای همه سرمایه‌ گذاران حوزه مسکن، سال پرچالشی بوده است، با این حال، بازار املاک فرانسه واقعا انعطاف پذیر بوده و انتظار می رود در سال 2022 نیز رشد کند.

طبق گزارشات و بررسی‌های استاندارد صورت گرفته بازار مسکن اروپا برای سال‌های 2020-2022، پیش بینی می‌شود که قیمت مسکن در فرانسه در طول سال 2022 به دنبال افزایش 5.8 درصدی نسبت به سال گذشته، پیشرفت‌های محسوسی را شاهد باشد.

همچنین بانک دو فرانس پیش بینی کرده که اقتصاد فرانسه تا سال 2022 رشد خواهد کرد. طبق این پیش‌بینی پس از کاهش 8.7 درصدی در سال 2020 در نتیجه بحران کرونا، اقتصاد فرانسه در سال 2021، مثبت 7.4 درصد و در سال 2022، مثبت 3 درصد رشد خواهد داشت که پیش‌بینی سال گذشته به حقیقت مبدل شد.

دو دلیل اصلی برای خوش بینی وجود دارد؛ اولاً، فرانسه در مقایسه با سایر اقتصادهای بزرگ اروپایی، به شدت به صادرات متکی نیست که همین امر نشان‌دهنده استقلال و عدم تاثیر پذیری به مانند بحران اقتصادی‌های گذشته است.

ثانیا تنها حدود 30 درصد از تولید ناخالص داخلی فرانسه از صادرات کالاها و خدمات تشکیل می‌شود که همین امر نمایانگر صنعتی شدن این کشور و پیشرفت بالای آن در سال‌های اخیر است.

نقاط قوت و ضعف سرمایه گذاری در فرانسه

مزایای سرمایه گذاری در فرانسه

مزایای سرمایه گذاری در املاک فرانسه

از مزایای سرمایه گذاری در فرانسه بدون شک می توان از ویژگی های منحصر به فرد اقتصاد آن نام برد. فرانسه یکی از تنظیم‌شده‌ترین بازارهای املاک در جهان، همیشه مکانی عالی برای سرمایه‌ گذاری بوده، هست و خواهد بود!

عاملی که بازار املاک و مستغلات فرانسه را قوی نگه می‌دارد این است که تقاضا نه تنها از سوی خریداران فرانسوی، بلکه سرمایه‌ گذاران بین‌المللی از مناطق مختلف دنیا نظیر خاورمیانه (سرمایه‌ گذاری ایران و فرانسه)، اروپا، کشورهای عربی و حتی آمریکا نیز در حال افزایش است.

این اقتصاد قدرتمند اروپا، نقاط قوت و ضعف برای سرمایه گذاری را دارد که در ادامه به آنان اشاره خواهیم کرد.

نقاط مثبت سرمایه گذاری در فرانسه:

 • موقعیت بسیار عالی کشور فرانسه در قلب اروپا
 • زیرساخت صنعتی و امکانات توسعه یافته عظیم
 • جامعه ای پویا و نیروی کار متخصص
 • چارچوب های قانونی و شفاف
 • اقتصادی قدرتمند و ساختار اداری بسیار منضبط و کارآمد

در مقایسه با نقاط قوت، فرانسه نیز نقاطی منفی بسیار کمی دارد که شاید برای سرمایه گذاران حائز اهمیت باشد، این نقاط عبارتند از:

 • هزینه بالای نیروی کار
 • رشد نابرابری‌ها

در پایان باید اشاره کرد که فرانسه محلی امن با شرایط سرمایه گذاری عالی و نیز سود بالاست، پیشنهاد ما بررسی مزایا و هزینه سرمایه گذاری با مشورت کارشناسان هوم فرانس و اقدام به خرید ملک در این کشور است.

ارسال دیدگاه

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.