دلایل سرمایه گذاری در املاک فرانسه

آوریل 23, 2022
0 دیدگاه
چرا باید در فرانسه خانه بخرید؟

لیست مطالب

چرا باید در سال 2024 در فرانسه خانه بخرید؟

سرمایه گذاری در املاک فرانسه​

در این مقاله به بررسی دلایل سرمایه گذاری در املاک فرانسه می پردازیم. راه های سرمایه گذاری فراوانی در دنیا وجود دارند که خرید ارز و طلا از رایج ترین آنان در ایران به شمار میروند اما آیا نوسانات بازار و حفظ مسائل امنیتی شما را به فکر فرو نبرده است؟ آیا ریسک انباشت ارز و طلا برای شما استرس‌زاست؟

وقت آن رسیده است تا رویه خود را تغییر داده و به روشهای سرمایه گذاری مطمئن تری روی بیاورید. یکی از راهکارهای سرمایه گذاری در سالهای اخیر، خرید ملک در خارج از کشور است که علاوه بر نرخ تورم بالاتر به نسبت نرخ تورم رایج جامعه، میتواند راه کسب ویزا و شروع زندگی جدید شما نیز باشد. اگر به دنبال سرمایه گذاری در سال 2022 هستید، بدون شک به خرید ملک در فرانسه فکر کنید.

هوم فرانس؛ به عنوان اولین آژانس املاک ایرانی و فرانسوی، قصد دارد تا در این مطلب علت سرمایه گذاری در فرانسه را با توجه به میزان و نسبت تغییر تورم خرید ملک به نسبت تورم تعدیل شده بیان کند. پس اگر قصد دریافت ویزا و سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در فرانسه را دارید، این مطلب به عنوان مرجعی معتبر به شما اطلاعات مفیدی خواهد داد

خرید ملک در فرانسه ؛ راهی امن برای سرمایه گذاری در اروپا

نحوه خرید ملک در فرانسه

مدل سرمایه گذاری در فرانسه از طریق خرید ملک را Buy-to-Holiday-Let می‌نامند.

این پیشنهاد سرمایه‌گذاری دارای 3 سطح مختلف است:

  • افزایش انعطاف پذیر قیمت ملک و بازار املاک در فرانسه

جالب است بدانید که علیرغم شیوع ویروس کرونا، قیمت ملک در فرانسه طی سال ۲۰۲۰، رشدی ۵.۸ درصدی به‌ خود دیده است که این به معنای پیش بینی رشدی بیش از ۳.۵ درصد در سالهای آتی است.

  • بازده اجاره بالا در فرانسه

 با بهره گیری از بازده منحصر به فرد اجاره بالا در فرانسه، سرمایه شما ظرف 15 سال، چندین برابر خواهد شد.

بر فرض مثال شما در جنوب فرانسه دارای ملک هستید، اجاره دادن این ملک به مسافران زمستانی و تابستانی که به صورت فصلی به این مناطق سفر می‌کنند، سود بالایی برای شما خواهد داشت.

  • تقاضای قوی

 عرضه کم نسبی سهام مسکن و افزایش پیش‌بینی‌ شده تقاضای ناشی از مهاجرت اروپایی های بازنشسته به فرانسه، در 10 سال آینده، افزایش مداوم قیمت مسکن را سبب می‌شود.

ترکیب سه عامل فوق فرانسه را به بهترین گزینه برای سرمایه گذاران املاک در میان کشورهای اروپایی و حتی جهان طی سال 2022 مبدل کرده است.

در ادامه میزان رشد قیمت مسکن در مناطق مختلف فرانسه و دلایل آن را بررسی خواهیم کرد.

فرانسه کشوری با حداکثر میزان رشد در سرمایه گذاری از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری در فرانسه با خرید ملک

به دنبال افزایش 5.8 درصدی در سال 2020 و انتظار رشد 3.5 درصدی در سال جاری، میگوییم که همین الان زمان سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در فرانسه است. در 12 ماه منتهی به آوریل 2020، بیش از 1 میلیون خانه در فرانسه فروخته شده که بیشتر از هر زمان دیگری از سال 2006 به بعد است.

برخی شهرهای فرانسه رشد قابل توجهی در قیمت ملک در طول سال 2020 نشان دادند، مانند Angers در غرب فرانسه (+9.1٪). نانسی در شرق فرانسه (+10.4%) و Montauban در جنوب غربی فرانسه (+12.1%).

بنابراین، قیمت ملک در سراسر فرانسه با سرعت یکسانی رشد نمی‌کند، به‌عنوان یک روند کلی، قیمت مسکن در غرب فرانسه قوی‌ترین افزایش را در 12 ماه گذشته نشان داده است، به ویژه در شهرهای با رشد سریع مانند نانت.

قیمت ها در بوردو در 10 سال گذشته 48% افزایش یافته است. تولوز از سال 2008 شاهد افزایش 14 درصدی قیمت مسکن بوده است و در مون پلیه، قیمت ملک در مدت مشابه 4 درصد افزایش یافته است.

همچنین نباید از شهرهای رو به رشدی مانند استراسبورگ نیز غافل ماند. ادامه روند برنامه های توسعه‌ای و زیرساختی فرانسه مانند افتتاح خط پر سرعت TGV مستقیم به بارسلونا و کاهش سفرهای هوایی، هر شهر در فرانسه را به قطبی اقتصادی مبدل خواهد کرد.

همچنین سرمایه گذاری تجاری در فناوریهای تجدید پذیر (بادی و خورشیدی) و رشد مداوم مراکز تجاری (تولوز: هوا فضا، مون‌پلیه: فناوری زیستی و فناوری اطلاعات؛ مارسی: تحقیق و توسعه و …) نیز باعث جذب افراد بیشتری به این کشور زیبا و پهناور خواهد شد.

وقتی صحبت از سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در فرانسه می شود، تعدادی از عوامل وجود دارند که به یک نتیجه موفقیت آمیز کمک خواهند کرد. ارزش بالای املاک فرانسه به دلیل افزایش خواهان برای اجاره و نیز تسهیلات کمکی دولت برای افزایش سرمایه گذاران، فرانسه را به بهشتی برای خرید ملک مبدل کرده است.

جالب است بدانید که در ژوئن 2020، متوسط نرخ بهره وام های معوق مسکن در فرانسه به 1.5 درصد کاهش یافت. همچنین برای وام های جدید، متوسط نرخ بهره (وام های با نرخ ثابت) به 1.17 درصد در سپتامبر 2020 کاهش یافت. نرخ های بهره نیز تا سه ماهه چهارم 2020 در حدود سطح فعلی خود پایین ماند، زیرا انتظار نمی‌رود که بانک مرکزی اروپا تا قبل از پایان سال، نرخ خود را افزایش دهد.

مشاوره با کارشناسان مجرب هوم‌ فرانس، شما را از میزان تورم ملک در سالهای گذشته براساس هر منطقه مطلع خواهد کرد. پیشنهاد ما، اقدام برای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در شهرهای رو به رشدی مانند استراسبورگ و اخذ ویزا برای خود و خانوادتان است.

در پایان تفاوت تورم ملک و تورم جاری در فرانسه و اعداد و ارقام این دو مؤلفه طی سالهای گذشته را بررسی خواهیم کرد

تفاوت نرخ تورم ملک و تورم تعدیل شده در فرانسه

تفاوت نرخ تورم ملک و تورم تعدیل شده در فرانسه​

بازار مسکن فرانسه با بالاترین افزایش قیمت در یک دهه گذشته، همچنان قوی و فرصت ساز است. در کلان شهرهای فرانسه، قیمت مسکن در طول سال منتهی به سه ماهه دوم 2021 به میزان 5.85 درصد افزایش یافت. این در حالی است که تورم تعدیل شده 4.41 درصد بود.

در مجموع طبق گزارشات صورت گرفته توسط موسسه ملی مطالعات آماری و اقتصادی (INSEE)، رشد سالانه در سال ۲۰۲۰ به شرح زیر است:

  • سه ماهه اول به 5.86 درصد
  • سه ماهه دوم به 5.64
  • سه ماهه سوم به 5.21
  • سه ماهه چهارم به 5.21 تا 6.4 درصد 

قیمت مسکن نیز در سه ماهه دوم 1.57 درصد در سه ماهه دوم 2021 رسید که در مقایسه با تورم تعدیل شده 0.8 درصدی، رشد بیشتری را نشان می‌دهد.

تمامی اطلاعات فوق نشان می‌دهند که سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در فرانسه، یک روش سودآوری بی‌نظیر به شمار می‌رود. در ادامه، هوم فرانس به بررسی دلایل محبوبیت خرید ملک در فرانسه می‌پردازد.

رونق قیمت مسکن در فرانسه و پس از آن یکی از دلایل مهم سرمایه گذاری در املاک فرانسه

در طول رونق طولانی مسکن که از سال 1997 تا 2007 ادامه داشت، قیمت خانه در فرانسه 150 درصد افزایش یافت (112.5 درصد با تورم تعدیل شده). از آن زمان تاکنون بازار مسکن فرانسه تغییر چندانی نکرده که همین امر از دلایل ثبات اقتصادی در فرانسه است.

با وجود همه گیری، قیمت مسکن در سال 2020 تقریبا 6.4 درصد افزایش یافت که بالاترین رشد از سال 2010 را نشان می‌دهد. هیچ محدودیتی برای مالکیت خارجی در فرانسه وجود ندارد.

خرید و فروش بیشتر دارایی‌ها به صورت آزاد بوده و آپارتمان ها نیز عمدتاً به دو شکل مالکیت آزاد معامله می‌شوند.

نرخ بهره وام مسکن در فرانسه اکنون به طرز شگفت انگیزی پایین است!

سرمایه گذاری و خرید ملک در فرانسه

براساس گزارش بانک مرکزی اروپا (ECB)، متوسط نرخ بهره وام های معوق مسکن در سپتامبر 2021 از 1.67 درصد در سال قبل و 1.85 درصد در دو سال قبل به 1.53 درصد کاهش یافت.

از سال 2000 تا 2020، قیمت آپارتمان در فرانسه 138 درصد و در پاریس 264 درصد افزایش یافته است. این بدین معناست که اجاره بها در مدت مشابه تنها حدود 42 درصد افزایش یافته است. افزایش آهسته تر شاخص اجاره بها تا حدودی به کاهش کمتر افزایش مجاز اجاره بها نسبت به تورم در دوره‌های خاص نسبت داده می‌شود.

اجاره بها از سال 2006 تا 2020 به طور متوسط سالانه تنها 1.13 درصد رشد داشته است. براساس گزارش INSEE، در سه ماهه سوم سال 2021، شاخص اجاره بها در فرانسه نسبت به مدت مشابه سال گذشته 0.83 درصد افزایش یافته است.

در حال حاضر، متوسط اجاره آپارتمان در پاریس از 21 یورو (24 دلار آمریکا) تا 31 یورو (36 دلار آمریکا) در هر متر مربع (متر مربع) در ماه متغیر است. آپارتمان های کوچکتر تمایل به اجاره به نسبت بیشتر دارند.

طبق گزارش بانک مرکزی اروپا، حدود 57.7 درصد از سهام فرانسه متعلق به مالکان است که به این معنی است که تقریبا نیمی از جمعیت فرانسه اجاره میدهند. حدود 97 درصد از خانه های اجاره ای خصوصی فرانسوی صاحبخانه های خصوصی دارند، در حالی که تنها 3 درصد آن متعلق به شرکت ها یا مؤسسات است. از محل سکونت اولیه، حدود 22.9٪ اجاره خصوصی است، در حالی که 19.4٪ اجاره اجتماعی است.

تمامی عوامل مذکور فوق دست به دست هم داده‌اند تا فرانسه به کشوری ایده‌آل برای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک مبدل شود.

هوم فرانس به عنوان اولین مجموعه رسمی ارائه دهنده خدمات در حوزه املاک با مدیریت فرانسوی ایرانی، آماده پاسخ‌گویی به تمامی سوالات شما در زمینه خرید ملک در فرانسه است.

پس تا فرصت هست با خرید ملک، ویزای خود و خانوادتان در سال 2022 را دریافت نمایید.

ارسال دیدگاه

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.